חיפוש
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

על הטיפול

אם גם אתם מאסתם בתלות הקבועה במשקפיים או עדשות ורוצים להתקדם לעולם חדש שבו אתם רואים טוב ללא עזרים חיצוניים, כנראה שהגעתם למקום הנכון. ניתוחים להסרת משקפיים נעשים בישראל ובעולם כבר עשרות שנים. עשרות אלפי מטופלים ברחבי העולם עוברים את הניתוחים האלה בכל שנה כדי להפסיק את התלות בעזרים חיצוניים.
מטרת לייזר בעיניים היא לשפר את המראה ולהגביר את הנוחות במיוחד בעת פעילות.
הליך זה מבוצע באמצעות חיתוך דק בקרן לייזר. 

משך ההליך: 2-3 שעות
מספר טיפולים: 1
זמן החלמה: 7-10 ימים
תוצאות: שנה

למי מתאים ניתוח לייזר בעינים?

ניתוח לייזר מתאים לאנשים מעל גיל 18, עם מספר יציב במשך חצי השנה האחרונה לפני בדיקת התאמה, שהם קצרי רואי, רחוקי רואי ו/או סובלים מצילינדר.
הניתוח מתאים לאנשים שיש להם התעסקות רבה עם המשקפיים והעדשות, שמתמודדים עם החלפה טרחנית בין משקפי ראייה לשמש או בין כמה זוגות של משקפי ראייה, שמאסו בהרכת חפץ זר על הפנים, שחווים ליקוי ראייה חמור ואינם מסתדרים עם משקפיים.

 

 

 

למי לא מתאים ניתוח לייזר בעינים?

לאנשים בעלי מספר לא יציב במשקפיים, לנשים בהריון ונשים מניקות, לאנשים הסובלים ממחלות עיניים, לאנשים עם קרנית דקה מדי, לאנשים הסובלים ממחלות אוטואימונית ומחלות כגון סוכרת.

 

 

 

מהו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?


ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח לתיקון הראייה שנועד לפתור בעיות ראייה ולפטור מהצורך להרכיב משקפיים או עדשות. מדובר על הליך קל שהשפעתי על קרנית העין הינה בלתי הפיכה. הניתוח מתבצע על ידי קרן לייזר המשנה את צורת הקרנית באמצעות חיתוך דק באמצעות שיטות שונות. 

מהן השיטות להסרת משקפיים בלייזר?

ישנן מספר שיטות להסרת משקפיים בלייזר.
השיטות המקובלות והמומלצות ביותר בישראל ובעולם  ועליהן רופאי עיניים ממליצים בהתאם לתוצאות בדיקת התאמה הן:LASIK, PRK, ASA, EBK.

 

 • שיטת ה- LASIK – laser assisted in situ keratomileusis - שיטה זו משתמשת במכשיר לייזר משוכלל המפעיל אור ל 15 שניות בלבד, בממוצע 2 שניות לכל מספר.
  שיטה זו הינה מדויקת ומבטיחה תוצאות מהירות. עוצמת הקרן הטיפולית ורמת הדיוק הגבוה של המכשיר יוצרות תיקון ראיה של קוצר ראיה ורוחק ראיה. שיטת הלסיק מאופיינת בכאבים מינוריים וחזרה מהירה לשגרה. החסרון העיקרי בה הוא שהליך זה דורש מורכבות טכנית רבה וצורך בחיתוך של הקרנית העשוי להשפיע על יציבות הראיה בעתיד. בשיטה זו בד"כ ההחלמה תיקח כ24 שעות.
 • שיטת ה - PRK – Photorefractive Keratectomy - שיטה זו הינה השיטה הותיקה ביותר בתחום ניתוחי עיניים והסרת משקפיים בלייזר. שיטה זו יכולה להתאים גם לאנשים בעלי קרנית עבה וגם קרנית דקה. ההליך לוקח מספר דקות וכולל הורדת שכבה של ציפוי הקרנית וליטושה באמצעות קרן לייזר. בסיום התהליך, המטופל מקבל עדשות מגע מיוחדות לימים ספורים, שתפקידן לעודד את הקרנית לגדל מחדש תאי אפיתל.  בשיטה זו, התוצאות מורגשות בתוך דקות ספורות והיא נחשבת לשיטה פשוטה טכנית עם רמת בטיחות גבוה ודיוק מירבי. חסרונה הוא שהמטופל יחווה כאבי עיניים בימים הראשוני והחזרה לשגרה תיקח כמה ימים.
 • שיטת ה - ASA – Advanced Surface Ablation - שיטה זו משתמעת בהסרת תאים מתקדמת על פני שטח העין. שיטה זו מתאפיינת בתיקון הראיה דרך החלק החיצוני ללא חיתוך או מגע בקרנית העין. ההחלמה בשיטה זו לוקחת מספר ימים ומאופיינת באי נוחות, אך יתרונה הבולט היא שיטת הליטוש והשמירה על החוזק המקורי של קרנית העין ללא חיתוך מיותר שלה. ההחלמה בד"כ לוקחת שלושה ימים לאחר הניתוח.
 • שיטת ה - EBK – Epi-Bowman Keratectomy - שיטה זו למעשה היא שיטה המבוססת על שיטת הליטוש - ASA בעזרת מכשיר מיוחד מתאפשרת פעולת לייזר על השכבות העמוקות יותר של הקרנית.  את השינוי בראיה ניתן לראות כבר בדקות הראשונות של ההליך.השימוש בטכנולוגיה חדשה בשיטה זו הופך את יתרונותיה לבולטים משמעותית מעל השיטות האחרות בהיעדרות פגיעה בחוזק הקרנית, דיוק מקסימלי, החלמה מהירה ובטיחות גבוהה עם כאבים מינוריים. ההחלמה בד"כ לוקחת כיום או יומיים מרגע סיום הניתוח.

טיפ היועצת - הצעת מחיר מדויקת

יש לזכור, היקר ביותר הוא לא תמיד גם הטוב והמקצועי ביותר.
כמו תמיד, זוהי האחריות שלנו לעשות סקר שוק, לקבל המלצות על המומחים המובילים ומול הנתונים האלו לעשות השוואת מחירים.  

כדאי וחשוב לבדוק את האופציה של כיסוי קופת החולים. ייתכן מאוד שניתן יהיה לקבל הוזלה נוספת במחיר אם נמצא קליניקה שעומדת בדרישות ובצרכים שלנו ועובדת מול קופת החולים שלנו.

מה כוללת בדיקת ההתאמה לניתוח לייזר בעיניים?

לפני קביעת תור לניתוח של הסרת משקפיים בלייזר, עלינו לבצע בדיקת התאמה מקיפה עבור תיקון ראייה בלייזר. קיימים מקרים בהם לא ניתן לבצע את הניתוח מהסוג הזה ממספר סיבות שיכולות לפסול מטופל.
במידה והינך סובל מהסימפטומים הבאים או אחד מהם - מרבית הסיכויים שלא תוכל לבצע את הניתוח. 

 • עיניים יבשות באופן כרוני.
 • צריכת סטרואידים באופן קבוע.
 • סוכרת לא מאוזנת, מחלת עיניים כרונית או דלקת עיניים.
 • צילינדר (אסטיגמטיזם) בלתי סדיר.
 • מספר לא יציב בשנה האחרונה
 • צלקת על הקרנית

בנוסף לסימפטומים אלו עלולים להיות משתנים רבים נוספים אשר יבדקו על ידי הרופא.מה קורה בבדיקת ההתאמה בפועל ?


בבדיקת ההתאמה נבחנים מספר אלמנטים אשר מפורטים כאן.
מספר יציב במהלך השנה האחרונה, זהו תנאי הכרחי להתאמה לניתוח, כיוון שהמספר במשקפיים הוא תיאור מספרי של מצב הראייה הכולל את דרגת קוצר או רוחק הראייה. זהו תנאי הכרחי וחשוב, כיוון ששינוי וחוסר יציבות במספר עלול להוביל לשינוי בתוצאות הניתוח. בבדיקה נמדד מספר הראייה למספר המשקפיים על מנת לוודא שאכן אין שינוי. במידה ואין התאמה, סביר שתזומנו לבדיקה חוזרת או תקבע חוסר התאמה.
הבדיקה השניה, אשר קובעת את שיטת הטיפול הינה בחינת עובי הקרנית, במהלך התהליך לרוב מתחולל שיוף של עובי הקרנית ולכן יש לוודא את עובי הקרנית בבדיקת ההתאמה. החישוב משתנה בין כל אדם, ככל שהמספר גדול יותר - השיוף נדרש לשכבה עבה יותר, במידה ואתם מתאפיינים במספר רחב עם קרנית דקה - התאמתכם לניתוח יכולה להיפסל.

 

 • ניתוח בשיטת LASIK – ניתוח לייזר יכול להתאים יותר לקרנית עבה, נוצר מתלה במרכז הקרנית באמצעות ביצוע פיצול שכבתי עגול, לאחר הרמתו נוצר משטח בעומק הקרנית שבו מתבצע שיוף בלייזר.
 • ניתוח בשיטת PRK – ניתוח לייזר יכול להתאים יותר לעובי קרנית דקה, פני הקרנית החיצוניים עוברים תהליך שיוף ישיר ללא הפרדה של המיתלה.

הבדיקה השלישית עלולה להשפיע על מועד הניתוח ולדחות אותו. מבנה הקרנית נבחן כאן על ידי בדיקה טופוגרפית. למעשה מתבצע מיפוי ממוחשב של הקרנית וכך ניתן לבחון התאמה לניתוח. במידה ומבנה הקרנית אינו אחיד, האדם לא מתאים להסרת משקפיים בלייזר.
אחת הסיבות לעיוות הקרנית היא עדשות מגע, מומלץ להסיר אותן מספר שבועות לפני הבדיקה. יתכן שהסרת העדשות תגרום לשינוי מבנה הקרנית כך שהיא תתאים לניתוח.
הבדיקה הרביעית והאחרונה הינה בעיות בריאותיות שיכולות להיות משפיעות על העין ומונעות את האופציה לביצוע הסרת משקפיים בלייזר. 

מחלות הפוגעות בקרנית, כגון הרפס, קטרקט או ברשתית כגון סוכרת וגלאוקמה וכן קרעים ברשתית או צלקות בקרנית. בבדיקת ההתאמה, נבחנת הקרנית, תקינות ובריאות העין וגם ההיסטוריה הרפואית שלך ושל בני משפחתך על מנת לוודא שאין מניעה לביצוע הניתוח. במקרים אשר קיין טיפול למחלה, מומלץ לטפלה ורק אחר כך לבדוק התאמה. הטיפול במצב עלול להעלים את הסימפטומים הבאים לידי ביטוי בעין ויאפשרו הסרת משקפיים בלייזר.

 

בממוצע, 1 מתוך 3 נבדקים נמצאים לא מתאימים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, לכן חשוב לבצע בדיקת התאמה קפדנית במרכז רפואי מקצועי שמתמחה בהסרת משקפיים בלייזר, על מנת להבטיח בדיקה מקצועית.

מהם השלבים במהלך הניתוח?

אספנו בשבילכם את השלבים של תהליך ניתוח להסרת משקפיים בלייזר:
נתחיל בהכנות לקראת הניתוח, עליכם להוריד את עדשות המגע במידה ואתם מרכיבים אותן, עדשות רכות כשבוע לפני ועדשות קשות שבועיים לפני.
רכשו את התרופות על פי המרשם שקיבלתם מראש וזכרו להביא אותן ליום הטיפול.
מומלץ לרכוש בנוסף, כדורים לשיכוך כאבים - Rokacet ולהביאם ביום הטיפול. התייעצו עם הרופא המטפל בנוסף.
ערב לפני הניתוח מומלץ לחפוף את הראש! בשבוע הראשון אחרי הטיפול לא תוכלו לחפוף בכלל.

ביום הניתוח, הגיעו כחצי שעה לפני הזמן שנקבע על מנת שצוות הניתוח יוכל להשלים את קבלתכם ואת ההכנות לקראת ההליך.
תעברו ביום זה, מספר בדיקות נוספות לוודא שאכן הכל תקין ואין מניעה לבצע את הניתוח.
התהליך כולו, יקח בין 3-5 שעות.
אין להתאפר ולהתבשם ביום הניתוח.
במידה ואתם נוטלים תרופות בקביעות, מומלץ לוודא מול הרופא בטרם הניתוח שאין מניע להפסיק אותן.
אל תשכחו להגיע עם מלווה תומך גם פיזית וגם נפשית בהליך.
מומלץ לאכול ארוחה קלה בצום.

בכניסה לחדר ניתוח,  ימתין לך חלוק וכובע, לאחר ניקוי יסודי הכולל חיטוי העיניים ואלחוש על ידי טיפות, תכנסו להרדמה מקומית ללא תחושת כאב.
הטיפות ייצרו הרדמה מקומית אך אינן פוגעות בראיה במהלך ההליך תראו את הכל כרגיל.


בתום הניתוח, הרופא יניח עדשות מגע מיוחדות בעיניים - אין להוציא אותן באופן עצמאי. הן יוסרי בעת הביקורת הראשונה בשבוע לאחר הטיפול.


לאחר הניתוח, יתואם ביקור הביקורת הראשון.
בימים הראשונים, תיתכן תחושה של חוסר נוחות, דמעות, תחושת חול בעיניים, אודם וכואב - זה צפוי ונורמלי! יש מטופלים שאף מרגישים כאב לאחר הניתוח, זה נורמלי וניתן להשתמש בנוגדי כאבים לצורך הקלה.
מומלץ להכין קומפרסים קרים על עיניים עצומות - מגבת נקייה עם קרח, ניתן לבצע מספר פעמים ביום כל פעם לכ - 10 דקות.


אין לשפשף או להוציא את עדשות המגע בצורה עצמאית!
בימים הראשונים, אם תחושו תחושת קושי בשמירה על עיניים פקוחות - זה נורמלי לחלוטין ואין מה להלחץ, זה יעבור אחרי כמה ימים.


24 שעות לאחר הניתוח:

יש להגיע לביקורת יום לאחר הניתוח ועד אז לא להסיר את מגיני העיניים.

מומלץ להגיע לביקורת עם משקפי שמש.

 בשבוע לאחר הניתוח:

יש להשתמש בטיפות על פי הוראת הרופא

 לפני השימוש בטיפות לשטוף היטב ידיים, לטפטף את הטיפות באופן סטרילי ככל שניתן ולהקפיד שהבקבוק והאצבעות לא יגעו בעין.

יש לישון עם מגן העיניים שנקנה מראש למשך 3-7 לילות, על פי הוראת הרופא

אין לחפוף את השיער בשבוע לאחר הניתוח! 

אין לעסוק בפעילות גופנית אינטנסיבית למשך 7-10 ימים, על מנת שלא תחדור זיעה לעיניים

יש להגיע לביקורת שנייה שבוע ימים לאחר הניתוח ולאחר מכן לפי צורך, על פי הנחיית הרופא

בשבועיים שלאחר הניתוח:

אין להתאפר או לשפשף את העיניים

אין לשהות במקומות אפופי עשן או בסביבה מאובקת

בחודש לאחר הניתוח:

 אין לרחוץ בים, בבריכה או במקווה

יש להימנע מחבלות ישירות בעיניים

יש להקפיד להרכיב משקפי שמש

הבודק הוא גם המנתח?

המנתח הוא זה שנושא את האחריות לניתוח הסרת משקפיים ולכל ההחלטות הקשורות להליך. לכן חשוב אין סוף שהוא זה שיבדוק את המטופל בצורה יסודית ומקיפה. זו הזדמנות מצוינת לקבל הסבר על מבנה העין שלכן, על הניתוח המתאים ביותר עבורכם, זו הזדמנות לבחון את היחס בין המטפל למטופל - על המנתח להיות קשוב לצרכים שלכם, לציפיות ולהבטיח זמינות וקשב גם לאחר הניתוח. 

 

סיכונים בהסרת משקפיים בלייזר


כמו בכל הליך הדורש התערבות חיצונית, עלולים להיות סיכונים שחשוב לקחת בחשבון.
הניתוח עלול להביא לאכזבה ותוצאות לא מדויקות כמו:
תיקון יתר או תת תיקון – בעיה שניתן לתקן עם משקפיים או עדשות מגע.

בעיות בקרום העין, הכוללות קרום עין לקוי או לא מושלם, גידול תאים מתחת לקרום שיצריך ניתוח נוסף שמסיר את התאים.

עלולה להיות החלמה לא טובה מניתוח עיניים בלייזר שגורם לקרנית מעוותת שאפשר לתקן רק ע״י ניתוח השתלת קרנית.

נדיר ביותר אך אפשרי, אובדן היכולת לתיקון הראייה - לא ניתן יהיה לתקן את הראייה בניתוח נוסף וגם לא באמצעות משקפיים או עדשות מגע!

נדיר ביותר אך גם כן עלול לקרות, טשטוש או ראייה לא חדה - הווה אומר שגם אם הראייה היא 6:6 הדמויות עלולות להיראות מטושטשות או מחוקות.

 


ואם נפסלתי בבדיקות ההתאמה, מה האופציות שלי?

למזלכם, יש אופציות נוספות כמו השתלת עדשה תוך עינית או החלפת עדשה קיימת בעדשה מלאכותית באופן שבו נעשה ניתוח קטרקט. תוכלו להתייעץ ולבדוק מול רופא העיניים שלכם, בעת פסילתכם בבדיקת ההתאמה - יוצעו לכם אופציות נוספות המתאימות במיוחד עבורכם.

 

טיפ היועצת


על אחריותינו, לבדוק עם המכון מאיזו שנה המכשיר, לעשות חקר לכל דבר כמו כל חקר לפני רכישה או עסקה. מדובר כאן על הבריאות שלנו ואין לה מחיר.
חשוב לדעת את החומר, להכיר את המכון, הוותק, הניסיון והאחריות שאנו מקבלים שנה לאחר הניתוח וגם עשרים שנה לאחריו. 

 

תוצאות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר


בין 5% ל- 10% יצטרכו לבצע ניתוח חוזר על מנת לשמור על חדות הראייה, בייחוד כאלו עם מספרים גבוהים וצילינדר גבוה. בעבור שאר המנותחים, למזלכם - תוצאות הניתוח ישארו לצמיתות.

המשך קריאה

טווח מחירים

 כמו בכל הליך רפואי, טווח המחירים הינו רחב ומשתנה בהתאם למכון, שנות הניסיון, מיקום, השיטה בה יתקיים הטיפול – ניתן להגדיר את הטווח בין 5500 ש"ח ל 13000 ש"ח, המחירים משתנים בין המכונים השונים והפערים יכולים לנוע בין מאות לאלפי שקלים.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש