חיפוש
ניתוח אף

על הטיפול

ניתוח אף נחשב לבין הניתוחים המסובכים והנפוצים ביותר בתחום האסתטיקה, הניתוח מתחלק לשתי סיבות עיקריות. הראשונה היא הסיבה הרפואית המגיעה לשפר את תפקוד מערכת האף והנשימה, והשניה היא סיבה אסתטית שנועדה בעיקר לחזק את הביטחון העצמי ולשפר את מבנה האף והפנים. 

משך ההליך: 2-3 שעות
מספר טיפולים: 1
זמן החלמה: 7-10 ימים
תוצאות: שנה

ניתוח אף - הסיבות העיקריות

הסיבות העיקריות לביצוע ניתוח אף הן: 

 • הסיבה האסתטית - אנשים רבים אינם מרוצים מהאף שלהם, הפנים שלנו מהוות כחלק מכרטיס הביקור והאף תופס חלק עיקרי. הצרת אף, הרמת אף, שינוי זווית האף או מגוון פעולות אחרות הקיימות על מנת לתקן ולעצב את האף שיתאים לפנים. 
 • הסיבה הרפואית - במקרים אלו הניתוח יעשה עבור מטרה רפואית כמו למשל תיקון סטיה במחיצות האף שעלולה ליצור קשיים בנשימה ולכן ניתוח כזה הוא הכרחי או למשל ניתוח להקטנת קונכיית האף על מנת לשפר את סינון האויר ולפתור בעיות אלרגיה או  קשיי נשימה. 
 • הסיבה המשולבת - כאשר יש בעיה רפואית באף אך ניתן לשלב את הניתוח עם ניתוח אסתטי ושיפצור האף שיתאים אסתטית לפנים בהתאם לרצון המטופל.

למי מתאים ניתוח אף? 

הניתוח מתאים לגברים ונשים כאחד, הסובלים מבעיות נשימתיות בדרכי האף או מחוסר ביטחון בשל צורתו. ההמלצה הרשמית היא להמתין עם הניתוח עד לסיום התפתחות השלד והסחוס של האף באזור גיל 16. חשוב לזכור שככל שהשנים עוברות האף חווה שינויים רבים וככל שהגיל מתקדם קשה יותר יהיה לעצב אותו. 

כדאי לדעת! לעיתים נערות יכולות לבצע את הניתוח שנתיים לאחר קבלת הוסת - בממוצע בגיל 14 וזאת לאחר אישור הרופא המנתח. אצל בנים ונערים התפתחות הפיזית איטית יותר מאשר אצל בנות. ולכן הגיל המומלץ לניתוח עבור נערים הוא גיל 16, לאחר סיום ההתפתחות התוצאה של הניתוח תהיה קבועה ולא תשתנה. 

יתרונות הניתוח

ניתוח אף יכול לשפר את איכות החיים הן ברמה האסתטית והן ברמה הרפואית:

מראה אסתטי - במקרים רבים אורף האף, גודל האף או צורתו לא מתאימים לשאר חלקי הפנים - דבר שיכול להקנות חוסר ביטחון ורצון לשפר ולהקנות פרופורציות נכונות לפנים, ניתוח אף מדויק יכול לשפר משמעותית את אורך החיים.

 

לנשום לרווחה -  ניתוח אף יכול לתקן בעיות מבניות המגבילות את הנשימה העלולות לגרום לגודש באף ואלרגיות שונות. 

 

ביטחון עצמי גבוה - האף שלנו הוא חלק מכרטיס הביקור הראשוני שלנו, הפנים - השלמה עצמית עם המראה שלנו מביאה לביטחון עצמי גבוה יותר ודימוי עצמי גבוה יותר המקנה איכות חיים נעימה הרבה יותר. 

השיטות הנפוצות לניתוח האף

כאשר אנו מדברים על ניתוח כירורגי באף, קיימות שתי שיטות: ניתוח אף פתוח וניתוח אף סגור.

ניתוח אף סגור - בשיטה זו, הנפוצה יותר מבין השתיים, מבצע הרופא חתכים פנימיים בחללים הפנימיים של האף ובכך הצלקות שנוצרות הן פנימיות בלבד ולא ניתן להבין בהן. השיטה הסגורה מאפשרת עיצוב דרך הנחיריים הנעשה דרך שלד האף תוך התאמה אוטומטית של העור לעיצוב חדש. 

ניתוח אף פתוח - בשיטה הפתוחה, הנפוצה לניתוחים מורכבים יותר, מבצע הרופא חתך קטן בבסיס האף המשאיר בד"כ צלקת חיצונית קטנה שנעלמת עם הזמן שעובר. ההליך הפתוח מתאים גם עבור מי שזקוק לתיקון זוויות במחיצת האף או שסובל מקשיי נשימה וזיהומים. השיטה הפתוחה כוללת בדרך כלל שני חתכים שמהם אפשר לשנות צורה של סחוס ועצמות ולבצע שינוי ועיצוב על פי הצורך.

בשתי השיטות, הליך הניתוח חושף את שלד האף, העצמות והסחוסים השונים ומעצבים אותם בהתאם לצורך. את השלד חושפים באמצעות יצירת רווח בין העור לעצם ולסחוס. בעת חשיפת שלד האף, ניתן לשייף ולעצב את השלד שתתקבל התוצאה הרצויה.


רגע, אבל חובה ניתוח ?
כיום, קיימות מספר שיטות נוספות לעיצוב האף על ידי חומרי מילוי - כאשר המובילה בהן היא מילוי ועיצוב האף באמצעות חומצה היאלורונית.ניתוח אף או עיצוב אף ללא ניתוח ?


שאלה מצוינת! כפי שאמרנו מקודם, מלבד הניתוח עצמו שנעשה בהרדמה חלקית או מלאה, קיימות שיטות נוספות לעיצוב האף.
למשל שיטת מילוי או שינוי מראה האף באמצעות חומרי מילוי כמו בוטוקס, קולגן או חומצה היאלורונית. טיפולים כאלה נעשים ללא ניתוח אלא בפרוצדורה זריזה.
חשוב לדעת כי אלו טיפולים זמניים אשר יש לתחזק ואינם עמידים לאורך זמן, ממוצע תחזוקה הינו כל 3-6 חודשים. במקרים של ניתוח פלסטי - התוצאה קבועה והניתוח נעשה עם חומרי הרדמה שמתאימים להרדמה חלקית או מלאה.

נקודה למחשבה!
ניתן להוזיל את עלויות הטיפול על ידי פניה לקופת החולים בבקשת סיוע במימון הניתוח. 

במידה והניתוח מתבצע עקב סיבה רפואית - יהיה לכם קל יותר לקבל סיוע מקופת החולים.
טווח המחירים לאחר קבלת הסיוע עומד כיום על בין 5,000 עד 8,000 שקלים אך בחירת הרופאים תהיינה מוצמצת יותר בהתאם לרופאים שעובדים עם הקופה.

 

תהליך ניתוח אף - מה יעשו לי?

כיוון שמדובר על הליך כירורגי מורכב, על מנת שהכל יהיה ברור נחלק את ההליך לשלבים.

שלב הראשון - פגישת ייעוץ

קודם כל, בעת הגעה להחלטה על ניתוח אף יש לבצע פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח הנבחר, אותו תוכלו למצוא אצלנו כאן במנוע החיפוש שלנו בהתאם לדרישות שלך.
פגישת ההכנה נועדה לתת לרופא המנתח לבחון את פרופורציות האף על מנת להמליץ כיצד לעצבו מחדש ולבדוק אם קיימת בעיה כלשהי במחיצת האף שעלולה לגרום בעקבות הניתוח לבעיה בזרימת האוויר. בפגישת הייעוץ, יש להציג את השיקולים, הציפיות ולשמוע כמה ניתן להשיג אותן. 

אצל מנתחים מסוימים, ניתן לבצע הדמיה מיוחדת בה ניתן לבחון כיצד תראו לאחר ניתוח. 

יש לעדכן את הרופא בכל מחלה או בעיה בריאותית ידועה, רגישות מסוימת, נטייה לדימומים או קשיי נשימה כלשהם.

שלב שני - הכנות לפני ניתוח אף

כחודש לפני הניתוח, מומלץ להימנע מעישון וחשיפה לשמש ככל הניתן. .

בנוסף, יש לבצע בדיקות דם, בדיקה של דרכי הנשימה העליונות וכל בדיקה שהרופא הפנה לעשות.
כשבועיים לפני הניתוח, יש להימנע מעישון ככל הניתן, שתיית אלכוהול בנוסף, יש להפסיק לקחת מדללי דם ותרופות טבעיות העלולת לגרום דילול דם. 

בערב הניתוח, יש להתרחץ היטב, יש לשמור על צום של 6 שעות לפני הניתוח, להכין בגדים נוחים ורפויים - חולצה מכופתרת הניתנת ללבישה בקלות ללא פגיעה באף, הסרת הלק מהציפורניים ותכשיטים העלולים להפריע בניתוח. במידה ואתם מרגישים לא טוב בערב הניתוח או בוקר הניתוח - יידעו את הרופא המנתח!

 

טיפ היועצת! 

לפני פגישת הייעוץ, מומלץ לעבור על כל ההיסטוריה הרפואית ולוודא שכל הידע נמצא בידיך על מנת לוודא שהרופא יכיר אותך בצורה המיטבית ביותר ובכך הניתוח יהיה כרוך בכמה שפחות סכנות ותופעות לוואי אחריו.

מומלץ להיות בתזונה מקלה לקראת הניתוח ואחריו על מנת למנוע כמה שיותר תופעות לוואי ולהקל על הניתוח ככל האפשר - הכנו מדריך במיוחד עבור זה - ממש כאן. 

הכנה רגשית היא שלב מהותי לקראת הניתוח, חשוב להיכנס לניתוח עם ציפיות ריאליות בשביל למנוע אכזבה מהתוצאה.

 

שלב שלישי - הרדמה

ברוב המקרים ניתוח אף מתבצע תחת הרדמה כללית אך לעיתים מתבצע בטשטוש עם הרדמה מקומית, את הניתוח מבצעים בחדר ניתוח. 

במידה ואכן הניתוח שלך יתבצע תחת הרדמה מלאה, כמה ימים לפני הניתוח - הרופא המרדים יפגוש אותך במרפאה וזה הזמן לעלות מולו את כל השאלות ולהפיג את החששות.

שלב רביעי - מהלך הניתוח 

כעת הניתוח מתבצע בשיטה שנבחרה, לאחר פגישת הייעוץ והתאמת הציפיות בשיטה הפתוחה או הסגורה. לכל אדם מותאים הניתוח המתאים לו על פי מה שסוכם מול הרופא המנתח בהתאם לציפיות ומבנה הפנים. בשתי השיטות יוצר המנתח רווח בין השלד לבין העור. עם זאת, בשיטה הפתוחה נוצר רווח גדול, יחסית, בין העור למסגרת האף, ואילו בשיטה הסגורה נוצר רווח קטן - המחייב את המנתח לעבוד בתוך החלל הצר שנוצר באמצעות מכשירים זעירים. לקראת תום הניתוח מניחים סד מתכת או גבס על גבי הסחוס כדי לאפשר תמיכה ושמירה של העיצוב שנעשה תוך עצירת הדם על ידי צמר הסופג ועוצר את הדימום. 

הניתוח אורך בין שעה לשעתיים ובד"כ אחריו נשארים להשגחה במסגרת אשפוז ל 24 שעות לפחות.

שלב חמישי- החלמה וחזרה לשגרה

כשבוע לאחר הניתוח, יש להגיע לביקורת על מנת להוריד את הגבס שעל האף, לנקות את קרישי הדם מהנחיריים ולתת לרופא לוודא שהתוצאות יצאו כרצוי ואין בעיות חריגות.

תהליך ההחלמה מניתוח אף וחזרה לשגרה


ההחלמה לאחר ניתוח אף לוקחת כעשרה ימים.
האף יהיה נפוח בימים הקרובים ואולי אף בחודשים הראשונים לניתוח.
ביממה הראשונה לאחר הניתוח מרגישים כאב ותחושות לא נעימות הנגרמות מהצמר המקשה על הנשימה. לאחר שלושה ימים, עלולים להופיע שטפי דם סביב העיניים והעפעפיים.
בימים הראשונים כאשר חשים כאבים, הם נסבלים, אפשר לשכך אותם בקלות באמצעות משככי כאבים רגילים.אחרי שבוע מורידים את הגבס, באותו השלב כבר כמעט שאין סימנים כחולים. לאחר הניתוח ייתכנו גם תחושת גירוד באף, רגישות יתר, שינויים בקול והפרשות נוזלים - אך כל אלה חולפים לרוב בתוך כמה ימים ולכל המאוחר תוך כמה שבועות.


טיפ היועצת

לאחר הניתוח, מומלץ לשים כרית נוספת מתחת לראש, לישון על הגב עם ראש מורם על מנת להפחית את הדימום והנפיחות באזור האף המנותח.

על מנת להחלים ולהקל על הגוף בהליכים שהוא עובר - מומלץ לשמור על תזונה לפני ואחרי הניתוח 

תופעות לוואי וסיבוכים בניתוח אף

תופעות לוואי


תהליך ההחלמה מניתוח אף אורך כעשרה ימים של תסמינים שאינם נעימים ולאחר מכן כחצי שנה עד החלמה סופית של האף, את עלולה לחוות את התופעות הבאות לאחר הניתוח:

 • קשיי נשימה - בימים הראשונים לאחר הניתוח קשה לנשום דרך האף. מעבר לצמר שנמצא באף בימים הראשונים, כל אזור האף והחללים הפנימיים בו נפוחים ועלולים לסבול מבצקות. זאת הסיבה שבשבועות הראשונים שלאחר הניתוח הנשימה דרך האף תהיה קשה במיוחד.
  עם חלוף הזמן הבצקות הפנימיות ירדו באופן הדרגתי ובהתאם לכך הנשימה תשתפר.
  בנוסף, קרישי הדם היבשים מצטברים בפתח הנחיריים ומקשים על הנשימה.

חשוב לזכור! למרות ההרגשה הלא נעימה הנגרמת על ידם, אין לנקות אותם לבד בבית! בביקורת הראשונה לאחר הניתוח, הרופא ינקה ויחטא את הנחיריים ויפתח את הנשימה באופן חלקי.

 • בצקת ונפיחות - החלמה של כל ניתוח מלווה בנפיחות ובצקת ברקמות. ביום לאחר הניתוח יהיה ניתן להבחין בשטפי דם סביב האף, העיניים והלחיים אשר יגיעו לשיאם ביום השני והשלישי לאחר הניתוח. הנפיחות באזור הינה תגובה טבעית ותקינה של הגוף אשר עוזרת בתהליך ההחלמה של האף. אל דאגה, שטפי הדם יעלמו לאחר כמה ימים והנפיחות ברובה תרד בעשרת הימים הראשונים.
 • שטפי דם - שטפי דם הם הצטברות של דם מתחת לעור. תופעה טבעית לאחר כל הליך כירורגי. בעשרת הימים לאחר הניתוח הם יתפסו מקום משמעותי בפנים, מתחת לעיניים ובאזור האף. הם ישנו צבע, יטשטשו, ידעכו ולבסוף ייעלמו לרוב עד עשרה ימים לאחר הניתוח. במידת הצורך, ניתן לטשטש בטפיחות קלות באמצעות מייקאפ.
 • כאבים - חדשות משמחות! הליך ההחלמה שלאחר ניתוח אף אינו מלווה בכאבים רבים והסיבה לכך כיוון שבחודש הראשון - אין תחושה בכלל בעור של האף ולכן כמעט ולא חשים כאב. ואם כן יופיעו כאבים, ניתן לטפל ע"י אקמול או אופטלגין בלבד!
 • מצב רוח ירוד -  כל הסימנים המוזכרים מעלה יחד יכולים לתת הרגשה מדוכדכת ומצב רוח ירוד. יש לזכור שאלו תופעות זמניות והפיכות לחלוטין אך הכרחיות על מנת להשלים את התהליך. גם זה יעבור ולאחר מכן תוכלו להנות מתוצאות הניתוח.

 

טיפ היועצת

במידה והאף מציק ואתם חייבים לקנח את האף, וחווים אי נעימות רבה - ניתן להקל על התחושה על ידי טפטוף מי מלח בתוך הנחיריים. שתי טיפות בכל נחיר, עד שש פעמים ביום, יספיקו להשאיר אותם פתוחים יחסית.

בשביל לשפר את מצב הרוח, זה הזמן למצוא ספר טוב או סרט טוב ולזכור שזו היא " ירידה לצורך עלייה" ושהכל יהיה בסדר.

 

סיבוכים וסיכונים בניתוח אף


ניתוח אף הינו הליך כירורגי נפוץ אך מורכב והאפשרות לסיבוכים אינה גבוהה אך אפשרית.

דימום משמעותי וזיהום קיצוני, הינם אירועים נדירים ביותר אך יש לשים לב אליהם ולהביא אותם בחשבון. עלולה להיווצר בעיה בזרימת האף אך ניתן לתקנה בניתוח נוסף המתבצע כשנה לאחר הניתוח לאחר שצורת האף התגבשה בצורה סופית.
בכל מקרה על הרופא המנתח להדריך אותך לפני הניתוח לכל תופעות הלוואי הקיימות.
בנוסף, חשוב לקבל הנחיות לתסמינים העלולים להתפתח לאחר הניתוח שמחייבים פנייה מיידית לרופא.

 

מגבלות לאחר ניתוח אף


עשרה ימים לאחר הניתוח - ניתן לחזור לשגרה.
בשבועיים הקרובים יש להימנע מהרכבת משקפיים על גשר האף, קינוח האף ופעילות מאומצת.
יש להימנע מחשיפה משמעותית לשמש ולחום במשך שלושה  -ארבעה חודשים לאחר הניתוח. 

 

טיפ היועצת
היועצת ממליצה לבצע את הניתוח באביב, לאחר תקופת החורף אך עדיין כאשר השמש אינה בשיא עוצמתה. כך הקפדה על המגבלות תהיה פשוטה יותר.תוצאות ניתוח אף


את המרה הסופי והתוצאה של הניתוח - יהיה ניתן לראות רק כשנה לאחר הניתוח וזאת כיוון שהנפיחות הגדולה שנוצרת בעקבות ההליך נעלמת לאחר מספר ימים אך נפיחות מסוימת נשארת עד שנה אחרי הניתוח.
אם בעקבות הניתוח - מופיעים כאבים, נפיחות ורגישות יוצאי דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי קיצוני פתאומי בצורת האף - יש לפנות מיד לרופא.

ניתוח אף הוא לכל החיים

ברוב המקרים - זה אכן המצב. שינוי המבנה של האף נותר ללא שינוי למשך כל החיים.

יש מקרים בהם דרוש שינוי של המבנה או ניתוח נוסף, אך מקרים כאלה נחשבים נדירים.
אחרי שקראתם ויש בידכם את כל המידע, זה הזמן לשקול טוב טוב את ההליך שאתם רוצים לבצע, את הסיבות ולהתייעץ עם הרופא. 

המשך קריאה

טווח מחירים

טווח המחירים של ניתוח אך נעים מ 5000 ש"ח עד 18 אלף שקלים וזאת ממספר סיבות – רופאים שונים גובים מחירים שונים בנוסף לכך – כל ניתוח שונה ממשנהו כיוון שכל אף שונה ואין שני מנותחים זהים. יש לזכור שהמחיר משתנה בהתאם לוותק, למיתוג ולמקצועיות המרפאה בה התהליך יבוצע –  ניתן לומר שהממוצע לניתוח אף הינו 11,000 שקלים.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש