חיפוש
פיסול אף

על הטיפול

האף מהווה חלק משמעותי בכרטיס הביקור הראשוני שלנו, הפנים. אם גם אתם סובלים מחוסר ביטחון בכל הנוגע לאף וחוששים מניתוח מסובך עם המון סיכונים – תכירו את השיטה החדשה לפיסול האף ולא, בלי ניתוח. אלא בהזרקה, שכמעט ולא כואבת. פיסול אף הוא טיפול אסתטי לא כירורגי אשר בידיים הנכונות יכול לתקן את הפגמים שמפריעים לך באף. טיפול קצרף יעיל, ללא דימום או חבישה, ללא תקופת התאוששות וכמעט ללא תופעות לוואי. מדובר על טיפול חדשני שאינו מהווה תחליף לניתוח אף אלא טכניקה שונה, עדינה ואפקטיבית של רפואה אסתטית חדשנית.

משך ההליך: עד 40 דקות
מספר טיפולים: אחד
זמן החלמה: מספר שעות
תוצאות: לטווח עד שנה

מהו פיסול אף ללא ניתוח?

 

פיסול אף ללא ניתוח הוא טיפול אסתטי המתבצע באמצעות הזרקה כמות מזערית של חומצה היאלורונית במספר נקודות אסטרטגיות באף.באמצעות הטיפול ניתן לשפר את מראה הפרופיל של האף, לפסלו, לאזן סימטריות ולשפר תוצאות של ניתוח אף שנעשה. זהו טיפול קצר ויעיל, ללא דימומים, חבישות, תקופת התאוששות או תופעות לוואי. זמן הטיפול נע בין כ15 דק לחצי שעה וניתן לחזור אחריו לשגרה מלאה.

למי מתאים פיסול אף ללא ניתוח?

 

ההליך מתאים לאלו שחוששים מניתוח, למי שעדיין לא הגיע לגיל האידיאלי לניתוח, ניתן לבצע פיסול אף ללא ניתוח החל מגיל 14 באישור הורים, מי שחווה ניתוח אף ולא מרוצה מהתוצאות.

 

איזה פעולות ניתן לבצע בפיסול אף ללא ניתוח?

 

פיסול אף יכול לתקן תוצאות ניתוח אף שהתפקשש או פגמים הקיימים באף מלידה כמו למשל תיקון א-סימטריות באף, הרמת קצה האף על ידי מילוי בסיס האף ( הצמוד לפנים), שיפור פרופיל האף - "גבנון " האף, הסוואת עצם בולטת על ידי הזרקת מילוי בשקעים לידה ועידון נחיריים.

 

מהם חומרי המילוי הנפוצים בפיסול אף ללא ניתוח?

 

החומרים הנפוצים כאשר מדובר על פיסול אף ללא ניתוח, נדבר על חומצה היאלורונית ורדיאס - שהוא למעשה קלציום הידרוקסיאפטיט.

רדיאס -  העלמת קמטים באמצעות רדיאס נחשבת היום בעולם וגם בישראל כאופציה המועדפת גם ע”י הרופאים וגם ע”י המטופלים וזאת ממספר סיבות. רדיאס הוא חומר מילוי קמטים היפואלרגני שאינו מבוסס על החומצה ההיאלורונית. הרדיאס מורכב מקלציום הידרוקסיל אפטיט (CaHA) סינטטי המצוי בתוך ג'ל צמיגי. ה-CaHA הוא מינרל אשר קיים בגוף באופן טבעי ומשמש זה למעלה מ-20 שנה ברפואה אורטופדית ,נוירו כירורגיה, רפואת שיניים ועיניים. הזרקת הרדיאס לאזור מוסיפה נפח לפנים ומשמרת את מבנה העצמות של הפנים, מילוי קמטים בזוית הפה, העלמת צלקות אקנה ועיצוב באזור קו הלסת ובנוסף עיצוב האף ללא צורך בניתוח.


חומצה היאלורונית - החומצה ההיאלורונית ( Hyaluronic Acid;  או בקיצור: Ha) היא חומר דמוי ג'ל הסופח מים המצוי בשפע ברקמות חיבור, רקמות אפיתליות ועצביות בגוף האדם. החומצה למעשה שומרת נוזלים ובכך שומרת על לחות השיער והעור באופן טבעי. לכן, נחשבות לבסיס מילוי מצוין בטיפולים אסתטיים.

כיוון שהחומצה מצויה בגוף ובמהלך הטיפול, הגוף מקבל ממנה עוד - הוא מכיר את החומר ולכן מקבל אותו, למעשה החומצה ההיאלורונית ידידותית עבור המטפל ועבור המטופל מכיוון שהגוף מכיר אותה ולכן מקבל אותה בצורה חיובית המפחיתה תופעות לוואי וכאבים רבים.

למעשה מדובר בחומרים דומים שהגוף מכיר כיוון שהם קיימים בגוף והתנהגותם בגוף וכחומר מילוי היא דומה.

טיפ היועצת

יש לשים דגש רב לכמות ואיכות חומר המילוי, קיימת אופציה לטיפול זמני או קבוע במרקמים שונים - יש לשים לב לתוצאות העבר והמלצות המטופלים במרפאה בה תבחרי על מנת להשיג את התוצאות הנפלאות והראויות לך. 

 

חשיבותה של פגישת ייעוץ


קודם כל, בעת הגעה להחלטה על שינוי כלשהו באף יש לבצע פגישת ייעוץ עם הרופא הנבחר, אותו תוכלו למצוא אצלנו כאן במנוע החיפוש שלנו בהתאם לדרישות שלך.
פגישת ההכנה נועדה לתת לרופא לבחון את פרופורציות האף על מנת להמליץ כיצד לעצבו מחדש ולבדוק אם קיימת בעיה כלשהי באף שעלולה לגרום לבעיה או פגיעה באף או בשאר הגוף.
בפגישת הייעוץ, יש להציג את השיקולים, הציפיות ולשמוע כמה ניתן להשיג אותן. 

אצל חלק מהרופאים, ניתן לבצע הדמיה מיוחדת בה ניתן לבחון כיצד תראו לאחר ההליך. 

יש לעדכן את הרופא בכל מחלה או בעיה בריאותית ידועה, רגישות מסוימת, נטייה לדימומים או קשיי נשימה כלשהם. במהלך הפגישה תקבע שיטת ההזרקה, המחיר, העיצוב הנבחר ושיטת הטיפול.

 

שיטות ההזרקה:

 

ישנן 5 טכניקות עיקריות בהזרקת רדיאס או חומצה היאלורונית:

 • שיטת המעגל - הזרקה חוזרת של כמויות שוות בכל כמה מילימטרים לאורך האזור הרצוי.
 • שיטת הלינר\ הקו - הרופא נכנס עם המחט בזווית של 30 מעלות בעומק של כ-10 מ"מ וככל שהוא מוציא את המחט הוא מחדיר את החומר בצורה שוויונית.
 • שיטת הקרוס - הרופא יוצר רשת על ידי הזרקת החומר שתי וערב. לשיטה יתרון כאשר מזריקים לאזור ברקמה הדורש תמיכה יתרה.
 • השיטה הקנולית - הרופא נכנס מנקודה אחת אל תוך הקמט ובלי להוציא את המחט מזריק בזויות שונות בקצב וכמויות אחידות בנקודות שונות בקמט. הקנולות הן מחטים חדות וארוכות. היתרון העיקרי הוא כניסה מנקודת הזרקה אחת ומילוי שטחים נרחבים ללא הצורך בטראומות מרובות ושטפי דם הנגרמים מהזרקה עם מחט בנקודות רבות. כדי להחדיר את הקנולה, הרופא משתמש במחט עם קוטר זהה או רחב יותר ויוצר את פתח הכניסה. 
 • שיטת הסנדוויץ' - כשמה, בעזרת השיטה הזו הרופא מזריק לשכבות שונות של העור כמויות שונות של החומצה ההיאלורונית. שיטה זו נפוצה לקמטים עמוקים כמו קמטי הבעה. חומר מילוי מוזרק בתאי העור בצורת שכבות.

חשוב לזכור: ככל שהתכשיר סמיך יותר - הוא מתאים לצורך מילוי קמטים עמוקים יותר ולהענקת נפח, וככל שהוא דליל יותר - הוא מתאים למילוי קמטוטים וקמטים שטחיים.

 

טיפ היועצת: 

לא למהר! לא משנה החומר הנבחר -  יש להזריק לאט ובזהירות - הזרקה של החומצה ההיאלורונית צריכה להתבצע בכמויות קטנות. הזרקת כמות גדולה מדי עלולה לגרום למילוי בתוך העור, לזוז ובכך ליצור עוויתות. כמובן שכל אזור מגיב בצורה שונה ובקצב שונה - אך חשוב להקפיד על קצב נכון וכמות נכונה. 

 

הליך הטיפול:

 

 1. חיטוי אזור ההזרקה ע״י חומרי חיטוי ולאחר מכן סימון (יש רופאים שלא מסמנים) הנקודות אליהן יוזרק החומר הנבחר.
 2. הרופא המבצע את ההזרקות יקבע בהתאם לאופי ומיקום הקמט את כמות החומר שאותה הוא מזריק (נמדדת בסמ״ק אחד שיש בכל מזרק) ואת סוג וצמיגות החומר.
 3. הזרקת החומצה היאלורונית בהתאם לסוג הטיפול - הכלה וספיחת הנוזלים הנוספים שמוסיפים נפח לאזור.

 

את תוצאות ההזרקה רואים מייד אולם התוצאה הסופית תתקבל תוך פרק זמן של כשבוע.

משך הטיפול נקבע על פי כמות ההזרקות, שיטת ההזרקה והאזור בו החלטת לטפל.

התהליך בד"כ נמשך בין עשרים דק לשעה ולאחריו ניתן לחזור לשגרה, לעבודה או הביתה.ברוב המקרים, נדרש טיפול אחד שנשמר לכמה חודשים עד שנה וחצי.

רוב המוצרים מכילים חומר אלחוש - אשר מקל על כאב ההזרקה וחוסר הנוחות.

 

תופעות לוואי וסיבוכים:

 

לכל הזרקה יש תופעות לוואי קלות החולפות תוך מספר שעות או ימים בודדים. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר, מתרחשות בד"כ בעקבות ההזרקה עצמה ולא בעקבות החומר.

אדמומיות ונפיחות- סביב אזור ההזרקה צפויה להיות נפיחות ואדמומיות קלה, זאת כיוון שהוזרק חומר חדש לגוף והגוף מקבל אותו - תהליך היכול לקחת כמה שעות או ימים. 

כאב מקומי- לאחר תום האלחוש, את עלולה להרגיש כאב קל כמו אחרי זריקה באזור בו הייתה ההזרקה.

שטף דם- לאחר ההזרקה, עלול להיווצר שטף דם קל באזור בו הוזרק, זאת כיוון שהגוף מקבל את החומר החדש ומתמודד עם הזריקה שהגוף קיבל.

במקרים נדירים וחריגים מאד, כאשר נוצרת נפיחות או אלרגיה שממשיכות יותר משבוע - יש לפנות לרופא וניתן לטפל בעזרת אנזים אשר מפרק את החומצה ההיאלורונית הנקרא היאלורונידאז.

במקרים של זיהום מקומי, ניתן לתת אנטיביוטיקה או משחה אנטיביוטית ולטפל בזיהום.

חשוב מאוד! להימנע מהזרקה במקומות דלקתיים או זיהומים או הרפס פעיל ובכלל במידה ואת בהריון או לוקחת מדלל דם - יש צורך בהתייעצות עם הרופא המטפל על מנת למנוע נזק בלתי הפיך לפני הטיפול.

זכרי! כל גוף שונה אחד מהשני ועלול להגיב באופן שונה לטיפול דומה, תופעות הלוואי והסיבוכים עלולים להיות שונים אצל כל אחד.

 

תוצאות הטיפול:

 

את התוצאה יראו מיד בתום הטיפול, מה שיקנה לך ולרופא המטפל לבחון יחד ולהחליט האם יש צורך בפעולה נוספת או האם הטיפול הזה מספיק לתקופה הקרובה. 

יעילות הטיפול גבוהה מאד וניכרת על הפנים בצורה מהירה עד כשבוע ימים תראי הבדל משמעותי. 

השינוי הוא מיידי עם הזרקת החומר והתוצאה נראית באופן מיידי. לאחר ההזרקה מתקיימת ספיחת מים בתוך החומר, המעלה את יעילותו. הזרקת חומצות היאלורונית או ראדיס מגרה את הקולגן הטבעי שבגוף ולא נותנת לקמט להתפתח. גם אחרי שהחומר נספג בעור והשפעתו פגה - הקמט לא חוזר למצבו ההתחלתי, והוא הופך שטחי יותר ופחות נראה לעין

 

כיוון שהחומצה ההיאלורונית או הראדיס נמצאים בגוף, התוצאה תחזיק תחזיק מעמד בגוף בין מספר חודשים ועד שנה וחצי, הגוף לא ידחה את החומר ולא ייצור תגובה אלרגית מכיוון שהחומר מוכר לו. 

 

הליך ההחלמה וחזרה לשגרה:

 

הליך ההחלמה הינו בין המהירים ביותר - ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד בתום הטיפול.

 • מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית במשך יום שלם לאחר ההזרקות המובילות לעליית הדופק ואספקת הדם בגוף העלולה להופעת סימנים כחולים ונפיחות. 
 • מומלץ להימנע מחשיפה לשמש וטמפרטורות גבוהות בימים הראשונים העלולות להוביל לנפיחות.
 • מומלץ להימנע משתיית אלכוהול המביא להתרחבות כלי הדם וכן מגביר נפיחות, סימנים כחולים ואדמומיות.

 

כיצד יש לבחור את הרופא: 

 

היועצת כאן לעזור! אצלנו באתר תמצאו רופאים, מטפלים מוסמכים ומוכשרים עם המלצות מדויקות - שם תוכלי למצוא על פי הפרמטרים הנוחים לך את המטפל המדויק לך ביותר בהתאם לסוג הטיפול וההמלצות

 

המשך קריאה

טווח מחירים

כמו בכל הליך המחיר משתנה בסוג הטיפול, סוג חומר המילוי המוזרק והכמות שלו. לרב הכמות בין CC ל -2 CC של חומצה היאלורונית או רדיאס. ניתן לומר שטווח המחירים נע בין 1500 – 4500 וזה משתנה בין המכון, הרופא, הוותק, הניסיון ושלל פרמטרים נוספים שעלולים להשפיע על המחיר.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש