חיפוש
ניתוח מתיחת פנים

על הטיפול

הפנים מספרות לא מעט על הגיל שלנו –  את הסימנים הראשונים לתהליכי ההזדקנות והבולטים ביותר נוכל למצוא באזור הפנים. הפנים שלנו מהוות כרטיס ביקור ראשוני ומהווים חלק משמעותי בביטחון העצמי שלנו. עם השנים הפנים מאבדות מגמישותן והקמטים מתחילים להתעמק ולהופיע, ניתוח מתיחת פנים נועד להצעיר את מראה הפנים. הניתוח מבוסס על הרמה של הרקמות הרכות הצנוחות של הפנים והצוואר (עור ושכבות עמוקות) והעלמת קמטים תוך מתיחת העור.

משך ההליך: 2-3 שעות
מספר טיפולים: 1
זמן החלמה: 7-10 ימים
תוצאות: שנה

מה זה בעצם ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים מבוסס על הרמה ומתיחה של עור הלחיים והצוואר מהרקמות מתחת לעור, בד"כ הניתוח מתבצע דרך שלושה חתכים הנעשים באזורים שלא ניתן לראות. חתך אחד בכל צד של הפנים באזור הרקה דרך קו הלחי ואפרכסת האוזן וחתך נוסף מתחת לסנטר. חתכים אלו מהווים את קווי הצלקת הסמויים שנותרו בסוף הניתוח.
דרך החתכים האלו מתבצעת מתיחה והרמה של רקמות החיבור העמוקות לעור ובמידת הצורך שאיבת שומן והידוק שרירים בצוואר. לאחר מכן מתבצעת הרמה ומתיחה של עור הצוואר והלחיים לכיוון החתכים ביצי הפנים תוך כדי הסרת עוד העור. במסגרת ניתוח שכזה ניתן לבצע ניתוח הרמת עפעפיים והזרקת שומן או חומר מילוי לפנים.למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?


ניתוח מתיחת פנים עלול להתאים לנשים מעל גיל ה-50 כאשר צניחת השומן גדולה מדי ולא יכולה להסתפק במילויים, הזרקות, פילינג לפנים ומתיחת פנים ללא ניתוח.
ניתוח עלול לשפר פלאים את התחושות הפנימיות, האפקט שנוצר בניתוח הוא הצערת עור הפנים בכ- 20 שנה ומחזיק מעמד לצמיתות. משמע, תמיד תראי צעירה לגילך.


למי לא מתאים ניתוח מתיחת פנים?


ניתוח מתיחת פנים אינו מתאים למעשנים פעילים ומטופלים עם יתר לחץ דם בלתי מאוזן.


סיבות לביצוע ניתוח מתיחת פנים

מדובר באחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בעולם והסיבה העיקרית לביצוע ניתוח שכזה היא אסתטיקה. ניתוח מתיחת פנים ניתן לעשות בעקבות צניחה של רקמות הפנים והצוואר, ככל שמתבגרים עקב השינויים של העור ורקמות העור.
עם השנים, סיבי הקולגן והאיכות שלהם יורדת ולכן קיימים שינויים במרקם של העור והאיכות שלו, העור מאבד מגמישותו, נעשה דק, רפוי וכך נוצרים עודפי עור בקדמת האוזן ומתחת ללסת ובצוואר.
התרופפות הרצועות התומכות שמקבעות את העור לרקמות התת עוריות יוצרות צניחה משמעותית של רקמות הפנים כלפי מטה ומרכז הפנים ולכן מופיעים קפלי עור למשל בין הפה לסנטר - קמט המריונטה או בין האף לפה.
דלדול העצמות והספיגה שלהן באזור הלסת יוצרים מראה שלד מאופיין אצל אנשים מבוגרים.
השומן התת עורי מדלדל וצונח כלפי מטה ובכך יוצר מראה פנים מאורך ומלבני שמאפיין פנים מבוגרות.

 


סוגי הניתוחים


ניתוחי מתיחת פנים מתחלקת לשני סוגים עיקריים והם:
מיני מתיחת פנים -כאשר עור הפנים רפוי במידה מועטה, והעור הרפוי מתמקד במרכז הפנים ולא בצוואר - הפתרון המקובל הוא מיני מתיחת פנים כלומר ניתוח הכולל חתך אחד בלבד בקדמת האוזן.


מתיחת פנים מלאה - כאשר עור הפנים נראה נפול ומבוגר ניתן לבצע מתיחת פנים מלאה או בשמה השנה - פייס ליפטינג, מתיחת פנים מלאה יוצרת הידוק ברקמות החיבור העוטפות את שרירי הפנים. מסירים את עודפי העור ולעיתים אף מוסיפים שומן עצמי כדי להוסיף נפח שאבד עם השנים. למעשה ניתוח זה מאפשר את האופציה לפסל את הפנים.


ומה בנוגע למילוי קמטים?


רגע לפני שאת מחליטה לבצע את ההחלטה הגדולה הזו ולבצע ניתוח מתיחת פנים, אולי את יכולה לחכות עם ההליך כמה שנים נוספות ובינתיים להנות מהליכים קצרים ופשוטים כמו מילוי קמטים באחד האמצעים הבאים.


חומצה היאלורונית - הטיפול בחומצה היאלורונית מתאים כאקט מונע בהיווצרות הקמטים בתחילת שנות ה-30, כאשר באזור גיל ה-30 הגוף מתחיל לייצר את החומצה באופן טבעי בכמות קטנה יותר ולכן מרקם העור משתנה, העור מאבד מהגמישות שלו והמראה הכללי של הצוואר והעור משתנה. 

 

אין גיל מינימלי או מקסימלי לשימוש בחומצה היאלורונית, יש להתאים את סוג הטיפול לאזור הפנים ולסוג העור של המטופל. יש אנשים בהם ניתן לראות קמטוטים בגילאי ה 30 ויש כאלו שגם בגיל ה 50 לא ניתן לראות עליהם אף לא קמט אחד וזאת בגלל סוג מבנה הפנים.

 

לפני התחלת טיפול בחומצה, יש להיוועץ ברופא ולאחר אבחון מצב ומרקם העור, התאמת החומצה הנכונה וייעוץ להשגת המראה הרצוי - להתחיל טיפול. 

היכולת למלא קמטים, לצד תיקון חיצוני מהיר ובטוח יחסית של סימני גיל נוספים באמצעותה של הזרקה מקומית של החומצה ההיאלורונית, הפכו אותה למעשה למרכזית בתחום עיכוב תהליכי ההזדקנות של העור.

בוטוקס - בוטוקס, הינו טיפול אסתטי המבוצע בהזרקה ואינו כרוך בהתערבות כירורגית, סכינים או מנתחים היוצר פנים חלקות מקמטים, שיפור מראה הפנים וחיזוק תחושת הביטחון העצמי. טיפול בוטוקס יכול לבצע שיטוח קמטוטים באזור הסנטר ומתיחת הקמטים בצוואר -טיפול זה מומלץ כטיפול מונע לקמטים עמוקים יותר. למעשה, הבוטוקס מתאים במיוחד לאלו שאינם מעוניינים או לא צריכים לעבור טיפול ניתוחי. 

 

ובכך חוסכים את אי הנעימות וההתערבות הכירורגית, ההחלמה הארוכה, הצלקות ושלל תופעות מעט מסובכות יותר. אין גיל מינימלי או מקסימלי לשימוש בבוטוקס ואף ממליצים להשתמש בו בנוסף כטיפול מונע, יש להתאים את סוג הטיפול לאזור הפנים ולסוג העור של המטופל. 

 

השפעתו של הבוטוקס היא על השריר בלבד, והוא אינו יוצר נפח, וזאת בשונה מטיפול בקמטים באמצעות הזרקת חומרי מילוי המעניקים נפח לפנים, או בטיפול במכשירים המטפלים במרקם ומיצוק של העור.
ניתן לבצע שימוש בחומרי מילוי נוספים כמו שומן עצמי, קולוגן, סיליקון ועוד - תוכלו לקרוא על כך בהרחבה בעמוד הטיפול שלנו, מילוי קמטים.


טיפ היועצת - לבחון אלטרנטיבות

 כפי שאמרנו, יתכן שבמקרה שלך הזרקת חומרי מילוי יכולה להביא לתוצאות משמעותיות. גם כאן, לא כדאי לבצע שום החלטה לפני התייעצות במומחים.

יש לזכור, היקר ביותר הוא לא תמיד גם הטוב והמקצועי ביותר.
כמו תמיד, זוהי האחריות שלנו לעשות סקר שוק, לקבל המלצות על המומחים המובילים ומול הנתונים האלו לעשות השוואת מחירים.  

כדאי וחשוב לבדוק את האופציה של כיסוי קופת החולים. ייתכן מאוד שניתן יהיה לקבל הוזלה נוספת במחיר אם נמצא קליניקה שעומדת בדרישות ובצרכים שלנו ועובדת מול קופת החולים שלנו.

 

ההכנות לניתוח

אז נעזרנו בגורמים מקצועיים כדי להעריך את מקור הבעיה, קיבלנו ייעוץ מקיף על הניתוח שהכי יתאים לנו וערכנו סקר שוק מקיף. אחרי הרבה מאמצים, מצאנו את הקליניקה המושלמת במחיר שמתאים לתקציב שלנו. עכשיו הגענו לרגע שחיכינו לו, ואולי גם מעט חששנו ממנו – נערכים לניתוח. לפני שנתחיל בהליך, ישנם כמה צעדים מקדימים שחשוב שנעשה. 

שלב ראשון -פגישה מקדימה

לפני הניתוח, יזמין אותנו המנתח הפלסטי שבחרנו לפגישה מקדימה. לפגישה יש שתי מטרות עיקריות:

ראשית, היא מאפשרת לרופא לעבור על ההיסטוריה הרפואית שלנו ולוודא שאין מכשולים שונים שיכולים לגרום לסיבוכים במהלך הניתוח. מחלות רקע שונות בעבר ובהווה, בעיות כרוניות ואפילו תוספי תזונה שונים, עלולים להשפיע על מהלך הניתוח ועל תוצאותיו. במידה והכל נמצא תקין בסקירה הרפואית, תמשיכו לשלב הבא.
במהלך הפגישה יבדוק המנתח את עובי של עור הפנים, את המרקם שלו, את הגמישות שלו, את מבנה הפנים, מיתרי הצוואר, מידת הפיזור של השומן התת עורי בפנים, בצוואר ומיקום הקמטים והעומק שלהם. על פי פרמטרים אלו, ההיסטוריה הרפואית וגיל המנותחת תיקבע טכניקת הניתוח שתאפשר להשיג תוצאות אופטימליות.

בהמשך הפגישה יסביר לך המנתח בדיוק את תהליך הניתוח, מה יבוצע בגופך ובעיקר – יסביר לך למה לצפות. חשוב לערוך את תיאום הציפיות הזה כדי שנדע בדיוק מה ניתן לקבל מהניתוח ולאלו תוצאות ניתן לצפות בסיומו.

 

טיפ היועצת - רגע לפני הפגישה

אם אינך בטוחה, בצעי פגישה נוספת, חשוב שתרגישי בנוח, בטוחה ושביעת רצון מהרופא שיעבור איתך את התהליך הזה. 

בפגישת הייעוץ - זהו הזמן לעלות את כל החששות מול הרופא ולקבל תשובות לכל שאלה שעולה.

לקראת הניתוח - חשוב שתהיי במשקל יציב, בלי עליות וירידות משמעותיות כי דבר זה יכול להרוס את תוצאות הניתוח וחבל. 

שלב שני -בדיקות וצילומים

כדי לקבל הערכה מלאה של התאמתך לניתוח, נדרשות גם מספר בדיקות רפואיות אצל הרופא המנתח. כמה בדיקות כגון בדיקות דם (ספירת דם, תפקודי קרישה, כימיה), אק"ג (למטופלים מגיל 40 ויותר) וצילום חזה. לעיתים יש צורך בבדיקות נוספות - בהתאם להיסטוריה הרפואית שלך - ובהן בדיקת עיניים.

לאחר הערכת המנתח הפלסטי, חשוב שנקבל חוות דעת שנייה ובלתי תלויה. מומלץ לפנות לרופא משפחה או רופא עור מומחה בקופת החולים או במרפאה פרטית אחרת שיוכל לתת לנו הערכה נוספת על ההתאמה לניתוח.

ממה צריך להימנע?

יש להפסיק לעשן לחלוטין ולהימנע מעישון פסיבי ועשן בכלל - חודש וחצי לפני הניתוח, אסור לבצע מתיחת פנים לאנשים מעשנים - זה עלול ליצור נזק בלתי הפיך של נמקים בעור.

יש להימנע ככל האפשר מחשיפה לשמש כחודש לפני הניתוח.
כחודש לפני הניתוח, יש להפסיק בתוקף מדללי דם (אספירין, קומדין, קלקסן וכו) בנוסף, תרופות טבעיות שיכולות לגרום לדילול דם (שמן דגים,ויטמין E וכו).
יש להפסיק פילינגים למיניהם חודש לפני ההליך.
במידה וידוע על הרפס בשבוע הניתוח, יש להתחיל טיפול 4 ימים לפני הניתוח ו- 4 ימים אחריו בתרופה מיועדת.
24 שעות לפני הניתוח, יש לשטוף את הפנים בסבון, להסיר את כל האיפור ועדשות מגע.

 

טיפ היועצת - להיזהר משרלטנים

קיימים היום לא מעט "בעלי מקצוע" ללא הכשרה רפואית שיתחייבו להסרת עודפי עור ללא ניתוח במגוון שיטות מפוקפקות ומכשור אלקטרוני שעלול להיות מסוכן מאוד. חשוב להבהיר – ניתוחים בעפעפיים עושים אך ורק אצל מנתח פלסטי מומחה!

 

מה צפוי לי בניתוח?

לאחר שיוודא הרופא המנתח כי הקפדת על כל ההגבלות הנדרשות לפני הניתוח, ניתן יהיה להתחיל בהליך. מדובר בהחלטה די שגרתית ובמידה ובחרנו במנתח מקצועי ומיומן, חשוב שניתן בו אמון.

שלב שלישי - הרדמה 

עם ההגעה לחדר ניתוח, יבצע הרופא - הרדמה.
ברוב המכריע של המקרים, יהיה מדובר בהרדמה כללית בלבד על ידי רופא מרדים.
במקרים מאד נדירים ומסוימים ניתן לעשות את הניתוח בהרדמה מקומית או בהרדמה אזורית במשולב עם הזרקת חומרי הרגעה לווריד.


שלב רביעי - תהליך הניתוח

לרוב, ניתוח מתיחת פנים משולב עם הליך נוסף כמו למשל: השתלת שומן, ניתוח עפעפיים, פילינג, הרמת גבות ולעיתים גם השתלת סנטר.
בד"כ במתיחת פנים מלאה החתכים יבוצעו סביב קו השיער הקדמי במצח, ברקות ובפאות וימשך לאורך קדמת האוזניים סביב תנוכי האוזן במעבר אל השיער העורפי הצדדי במטרה למתיחת הצוואר.
בניתוחים המודרניים נמתחת מעטפת השרירים והשומן של הפנים וכך מותחים את השומן למקומו. ללא מתח על העור. השומן נמתח כלפי מעלה והעור העודף נכרת כלפי אחור.
לעיתים, תתבצע מתיחת פנים מיני בעת עור רפוי במידה מועטה, הניתוח מתקיים בצורה דומה רק על ידי חתך אחד בקדמת האוזן.
ניתוח מתיחת פנים אורך בין שעתיים לארבע שעות, תלוי בחומרת המתיחה וההליכים הנלווים אליו.
לאחר הניתוח, המטופלת תישאר 24 שעות באשפוז עם צינורות ניקוז על מנת להשגיח שהכל בסדר ולתת מענה במידת הצורך.
מומלץ לשלב בתהליך מתיחת פנים, הזרקת שומן ופילינג על מנת להקנות מראה הרמוני וטבעי שאינו יוצר שינוי דרמטי מיד. 

לאחר הניתוח

בימים שלאחר הניתוח, יישארו חבישות למספר ימים ויש לקחת בחשבון צפי של משך החלמה כשבוע עד חודש. בשעות הראשונות לאחר הניתוח מומלץ לקרר את הפנים בקרחונים יעודים כאשר הראש מורם על שתי כריות בשכיבה.
בבוקר שלאחר הניתוח יוסרו צינורות הניקוז ואילו הנקזים יוסרו לאחר שלושה ימים.
כשבוע לאחר הניתוח, הכאבים אמורים להירגע אך עד אז ניתן להשתמש במשככי כאבים עד אז.
בנוסף, בתחום השבוע ניתן לחזור לפעילות קלה ולא מסיבית. 

לאחר כחודש וחצי יהיה ניתן לשוב לפעילות מלאה לחלוטין.
אנחנו ממליצים להכין את הקונסילר והמייק אפ מראש, צפויים להיות שטפי דם אך ניתן להסוות אותם באמצעות כיסוי מיטבי. בנוסף, תתכונני גם לבצקת קלה אך היא צפויה לחלוף לאחר מספר ימים או שבועות. את הצלקות המוסוות בגבול הפנים ובאזורים הנסתרים, יש להמתין ולתת להן את הזמן להחלים. לאחר כשנה- שנתיים התייצבו ויהפכו להיות בהירות יותר מהעור הרגיל.

 

 

החלמה ותחזוקה

עם הזמן, שטפי הדם והנפיחות יעלמו. לרוב יידרשו כחודש-חודשיים עד לחזרה למראה רגיל. לאחר שלב ההחלמה, נוכל באמת להעריך את התוצאות של הניתוח ולהתחיל להתרגל למראה החדש שלנו. כדי להאיץ את תהליך ההחלמה, חשוב שנמנע בחודשים שלאחר הניתוח מאור שמש ישיר. 

מומלץ לבחור כמלווה הביתה מהניתוח בן משפחה שחי איתנו בבית, במידה והדבר אפשרי, מכיוון שמומלץ מאוד שמישהו ילווה אותנו גם בלילה שלאחר הניתוח. בכל מקרה, חשוב שלא נשאר לבד. 

טיפול

הסרת התפרים

לאחר כמה ימים, התפרים אמורים להינמס לבדם אך במידה ולא, ניתן לגשת לקליניקה והרופא יסיר אותם בקלות.

איך נשמור על עצמנו?

כדי להימנע מסיבוכים וכדי לשמור על העיניים והבריאות הכללית, חשוב שנקפיד על כמה הנחיות בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח:

 • להימנע משחייה בבריכה או בים.
 • לוותר על פעילות גופנית אינטנסיבית כמו ריצה או משחקים תחרותיים.
 • לא להרים משאות כבדים.
 • חשוב להשתמש בכל תכשירי הלחות והניקוי שקיבלנו מהרופא לאורך כל התקופה.
 • כדי למנוע בצקות, חשוב שנשמור על הראש מורם בזמן השינה. ניתן להיעזר בכרית נוספת, או באמצעי תמיכה שונים.

סימנים מדאיגים

אם מופיעות אחת מהתופעות הבאות, חשוב לפנות מיד לרופא:

 • דימום
 • לחץ בחזה או קוצר נשימה
 • טשטוש בראייה או "ראייה כפולה" הם סבירים בשלושה-ארבעה ימים אחרי הניתוח, אבל אם הבעיה נמשכת למשך תקופה ארוכה יותר, חשוב לקבל מענה רפואי בהקדם.

 

 

לאילו תופעות לוואי ניתן לצפות?

במידה וההליך עובר כמתוכנן ובחרנו באנשי מקצוע טובים, אין מקום לחשוש.
מדובר באחד מהניתוחים הפשוטים והבטוחים ביותר.
לאחר הניתוח העיניים עשויות לדמוע, להיות רגישות במיוחד לאור ועשוי להיחוות טשטוש מסוים בראייה, אבל לרוב התופעות יחלפו לאחר כמה ימים.
לעתים, העפעפיים עלולות להישאר סגורות מעט בימים הראשונים, או לא להיעצם עד הסוף. גם זו תופעה שגרתית שחולפת תוך מספר ימים.
ניתן להקל על התופעה על ידי שימוש בטיפות עיניים. כדי לשמור על העיניים עצומות במהלך השינה, ניתן להדביק את העפעף בפלסטר רפואי עד שהתופעה תחלוף. 

במידה והקפדנו על כל הנחיות הרופא לפני הניתוח, לא אמורים להיות סיכונים משמעותיים. ישנן כמה תופעות נדירות שעשויות לקרות. במידה והבחנת באחת מהתופעות הבאות, חשוב להגיע אל הרופא בהקדם האפשרי:

 • דימומים - המתנקזים דרך הנקזים ולעיתים תזדקק צריבת הכלי המדמם.
 • במקרים נדירים, עלול להיווצר זיהום הניתן לטיפול על ידי אנטיביוטיקה.
 • נמקים בעור- נדירים ביותר ועלולים להתרחש בעיקר במאוחרי האוזן בייחוד אצל כאלו שהתפתו וחזרו לעשן.
 • חוסר תחושה או שיתוק עצבי שנוצר מפגיעה עצבית, תחושה חוזרת לאחר מספר שבועות או חודשים.חוסר תחושה קבועה היא מקרה נדיר במיוחד.
 • עלולות להיווצר סרומות - נזוזלים בחללים מנותחים אשר מנקזים במרפאה.
 • קרחות בקו התפרים ובקרקפת - במקרים קיצוניים מאד ניתן לטפל בהשתלת שיער. 
 • חוסר סימטריה- ניתן לטפל בטיפול משלים.
 • צלקות בולטות עלולות להיווצר בשל גנטיקה, הצלקות נמצאות בקפלי הפנים ובמעבר שיער או העור, כך שהן מוסתרות ומסוות היטב. לעיתים רחוקות תתפתח הצטלקות עבה, מורמת ואדומה שבדרך כלל חולפות לבד לאחר כשנתיים. ניתן לזרז את החלמת הצלקת במקרים קיצוניים אלה בזריקות סטרואידים לצלקת וחבישות לחץ.

 

תוצאות ניתוח מתיחת פנים

עם סיום תקופת ההחלמה, נוכל ליהנות מהתוצאות באופן מידי. הפנים המתוחות יחוו שינוי בצורה דרמטית והמראה הכללי של הפנים שלך ייראה צעיר יותר. 

המשך קריאה

טווח מחירים

כמו בכל ניתוח פלסטי, גם כאן המחיר מושפע מהרבה גורמים. עלות ניתוח להרמת עפעפיים מושפעת מאזור הניתוח, מההיקף הנדרש וכמובן, בקליניקה והמומחים שבהם נבחר בסופו של דבר. טווח המחירים נע בין 20,000 – 70,000 ש"ח.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש