חיפוש
מתיחת צוואר

על הטיפול


עם הזמן והשנים שעוברות, העור שלנו מאבד מגמישותו ומתחיל לצנוח למטה. זו נחשבת תופעה כואבת ומוכרת בקרב נשים וגברים, הצוואר הולך ומתקצר, קו הלסת מתחיל להיטשטש, העור מדלדל והסנטר מגדל אחד נוסף. אך עם כל החדשות האלו, מגיעות חדשות טובות – אפשר לטפל ואפילו יש מספר שיטות. אז רגע לפני שאתם נכנסים לדאון, הנה סקירה מיוחדת על כל הפתרונות שהשוק מציע בשביל להחזיר את הצוואר היפה והצעיר שאתם מכירים. 

משך ההליך: 2-3 שעות
מספר טיפולים: 1
זמן החלמה: 7-10 ימים
תוצאות: שנה

מתיחת צוואר ללא ניתוח 


את התרופפות הצוואר ניתן לחלק לכמה דרגות, ולכל דרגה הטיפול שלה.

כאשר אנו מדברים על הדרגה הקלה - וברצוננו להדגיש את קצוות השירים של הצוואר, ניתן לטפל על ידי בוטוקס, החלשת השירים במטרה לגרום לכל צד להימתח יותר ולהעלים את הקמטים.
טיפול נוסף, המטפל בעיקר בחלק התחתון ניתן למצק על ידי טיפול מזותרפיה משולב בחומצה היאלורונית, אשר תוכלו לקרוא עליו בהרחבה כאן. 

בוטוקס -הבוטוקס הוא בין הטיפולים הקוסמטיים הנפוצים ביותר בעולם. הוא מאופיין בטיפול קל,מהיר שאינו דורש זמן התאוששות או החלמה. למעשה, בוטולינום טוקסין הוא רעלן, סוג חלבון המיוצר על ידי חיידק החוסם את שחרור החומר הגורם לגירוי עצבי ומוביל להחלקת הקמט כיוון שהשריר אינו מקבל את הגירוי, מפסיק לזוז ומתכווץ.לאחר תקופה של כחצי שנה מתפוגגת השפעת הבוטוקס והשריר חוזר לעבוד כמקודם.


חומצה היאלורונית- החומצה ההיאלורונית ( Hyaluronic Acid;  או בקיצור: Ha) היא חומר דמוי ג'ל הסופח מים המצוי בשפע ברקמות חיבור, רקמות אפיתליות ועצביות בגוף האדם. החומצה למעשה שומרת נוזלים ובכך שומרת על לחות השיער והעור באופן טבעי. לכן, נחשבות לבסיס מילוי מצוין בטיפולים אסתטיים.

כיוון שהחומצה מצויה בגוף ובמהלך הטיפול, הגוף מקבל ממנה עוד - הוא מכיר את החומר ולכן מקבל אותו, למעשה החומצה ההיאלורונית ידידותית עבור המטפל ועבור המטופל מכיוון שהגוף מכיר אותה ולכן מקבל אותה בצורה חיובית המפחיתה תופעות לוואי וכאבים רבים.

מזותרפיה - מזותרפיה הינה טיפול אשר תפקידו להעניק לחות וזוהר לעור, בד"כ ניתן בסדרת טיפולים של 4-8 טיפולים במרווחים של בין שבוע וחצי לשבועיים ולאחר מכן טיפול כל חצי שנה. זהו טיפול משלים הממקסם תוצאות של טיפולים בבוטוקס, חומצה היאלורונית ועוד.
כאשר אנו רוצים לטפל בהתרופפות העור בצוואר בדרגה הקלה והבינונית ניתן להשתמש בטיפולים אלו ולשלב שאיבת שומן בסנטר במידה ויש החמרה באזור העור שם.
כאשר אנו מדברים על התרופפות העור בדרגה חמורה, ניתן לפנות לאופציה של ניתוח. 


ניתוח מתיחת צוואר

מטרתו של ניתוח מתיחת צוואר הינו למתוח עור הצוואר ואת רקמות התת עוריות מתחתיות במטרה למנוע סימנים כמו קמטים, קפלי עור ושומן, לעיתים קרובות הניתוח מבוצע בשילוב מתיחת פנים.
מטרתו של הניתוח היא להקנות מראה צעיר ואסוף אצל נשים וגברים.
בניתוח מסירים את עודפי העור והשומן על ידי שאיבת שומן נקודתית, מהדקים את השרירים באזור הצוואר ומותחים את העור באזור הצוואר, קו הלסת והסנטר.
הניתוח מבוצע דרך חתך אחורי בקו האוזן אשר משאיר צלקת קטנה המוסוות על ידי השיער.
דרך החתך, העור מורם ונחשפת רקמת שריר מתחתיו. למעשה, השרירים נמתחים, עודפי העור והשומן מוסרים ולבסוף, תופרים את העור במיקומו החדש. בתום הניתוח, האזור יחבש בחבישה אלסטית על הצוואר.

למי מתאים ניתוח מתיחת צוואר?

ניתוח מתיחת פנים עלול להתאים לנשים מעל גיל ה-50 כאשר צניחת השומן גדולה מדי ולא יכולה להסתפק במילויים, הזרקות, פילינג לפנים ומתיחת פנים ללא ניתוח.
ניתוח עלול לשפר פלאים את התחושות הפנימיות, האפקט שנוצר בניתוח הוא הצערת עור הפנים בכ- 20 שנה ומחזיק מעמד לצמיתות. משמע, תמיד תיראי צעירה לגילך.

 

למי לא מתאים ניתוח מתיחת צוואר?

ניתוח מתיחת פנים אינו מתאים למעשנים פעילים ומטופלים עם יתר לחץ דם בלתי מאוזן.

 

סיבות לביצוע ניתוח מתיחת צוואר ופנים

מדובר באחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בעולם והסיבה העיקרית לביצוע ניתוח שכזה היא אסתטיקה. ניתוח מתיחת צווארניתן לעשות בעקבות צניחה של רקמות הפנים והצוואר, ככל שמתבגרים עקב השינויים של העור ורקמות העור.


עם השנים, סיבי הקולגן והאיכות שלהם יורדת ולכן קיימים שינויים במרקם של העור והאיכות שלו, העור מאבד מגמישותו, נעשה דק, רפוי וכך נוצרים עודפי עור בקדמת האוזן ומתחת ללסת ובצוואר.


התרופפות הרצועות התומכות שמקבעות את העור לרקמות התת עוריות יוצרות צניחה משמעותית של רקמות הפנים כלפי מטה ומרכז הפנים ולכן מופיעים קפלי עור למשל בין הפה לסנטר - קמט המריונטה או בין האף לפה.


דלדול העצמות והספיגה שלהן באזור הלסת יוצרים מראה שלד מאופיין אצל אנשים מבוגרים.


השומן התת עורי מדלדל וצונח כלפי מטה ובכך יוצר מראה פנים מאורך ומלבני שמאפיין פנים מבוגרות.


טיפ היועצת - לבחון אלטרנטיבות

 כפי שאמרנו, יתכן שבמקרה שלך הזרקת חומרי מילוי יכולה להביא לתוצאות משמעותיות. גם כאן, לא כדאי לבצע שום החלטה לפני התייעצות במומחים.

 

 

טיפ היועצת

יש לזכור, היקר ביותר הוא לא תמיד גם הטוב והמקצועי ביותר.
כמו תמיד, זוהי האחריות שלנו לעשות סקר שוק, לקבל המלצות על המומחים המובילים ומול הנתונים האלו לעשות השוואת מחירים.  

כדאי וחשוב לבדוק את האופציה של כיסוי קופת החולים. ייתכן מאוד שניתן יהיה לקבל הוזלה נוספת במחיר אם נמצא קליניקה שעומדת בדרישות ובצרכים שלנו ועובדת מול קופת החולים שלנו.

ההכנות לניתוח

אז נעזרנו בגורמים מקצועיים כדי להעריך את מקור הבעיה, קיבלנו ייעוץ מקיף על הניתוח שהכי יתאים לנו וערכנו סקר שוק מקיף. אחרי הרבה מאמצים, מצאנו את הקליניקה המושלמת במחיר שמתאים לתקציב שלנו. עכשיו הגענו לרגע שחיכינו לו, ואולי גם מעט חששנו ממנו – נערכים לניתוח. לפני שנתחיל בהליך, ישנם כמה צעדים מקדימים שחשוב שנעשה. 

שלב ראשון -פגישה מקדימה

לפני הניתוח, יזמין אותנו המנתח הפלסטי שבחרנו לפגישה מקדימה. לפגישה יש שתי מטרות עיקריות:

ראשית, היא מאפשרת לרופא לעבור על ההיסטוריה הרפואית שלנו ולוודא שאין מכשולים שונים שיכולים לגרום לסיבוכים במהלך הניתוח. מחלות רקע שונות בעבר ובהווה, בעיות כרוניות ואפילו תוספי תזונה שונים, עלולים להשפיע על מהלך הניתוח ועל תוצאותיו. במידה והכל נמצא תקין בסקירה הרפואית, תמשיכו לשלב הבא.
במהלך הפגישה יבדוק המנתח את עובי של עור הצוואר, את המרקם שלו, את הגמישות שלו, את מבנה הפנים, מיתרי הצוואר, מידת הפיזור של השומן התת עורי בפנים, בצוואר ומיקום הקמטים והעומק שלהם. על פי פרמטרים אלו, ההיסטוריה הרפואית וגיל המנותחת תיקבע טכניקת הניתוח שתאפשר להשיג תוצאות אופטימליות.

בהמשך הפגישה יסביר לך המנתח בדיוק את תהליך הניתוח, מה יבוצע בגופך ובעיקר – יסביר לך למה לצפות. חשוב לערוך את תיאום הציפיות הזה כדי שנדע בדיוק מה ניתן לקבל מהניתוח ולאלו תוצאות ניתן לצפות בסיומו.

 

טיפ היועצת - רגע לפני הפגישה

אם אינך בטוחה, בצעי פגישה נוספת, חשוב שתרגישי בנוח, בטוחה ושביעת רצון מהרופא שיעבור איתך את התהליך הזה. 

בפגישת הייעוץ - זהו הזמן לעלות את כל החששות מול הרופא ולקבל תשובות לכל שאלה שעולה.

לקראת הניתוח - חשוב שתהיי במשקל יציב, בלי עליות וירידות משמעותיות כי דבר זה יכול להרוס את תוצאות הניתוח וחבל. 

שלב שני -בדיקות וצילומים

כדי לקבל הערכה מלאה של התאמתך לניתוח, נדרשות גם מספר בדיקות רפואיות אצל הרופא המנתח. כמה בדיקות כגון בדיקות דם (ספירת דם, תפקודי קרישה, כימיה), אק"ג (למטופלים מגיל 40 ויותר) וצילום חזה. לעיתים יש צורך בבדיקות נוספות - בהתאם להיסטוריה הרפואית שלך - ובהן בדיקת עיניים.

לאחר הערכת המנתח הפלסטי, חשוב שנקבל חוות דעת שנייה ובלתי תלויה. מומלץ לפנות לרופא משפחה או רופא עור מומחה בקופת החולים או במרפאה פרטית אחרת שיוכל לתת לנו הערכה נוספת על ההתאמה לניתוח.

 

ממה צריך להימנע?

יש להפסיק לעשן לחלוטין ולהימנע מעישון פסיבי ועשן בכלל - חודש וחצי לפני הניתוח, אסור לבצע מתיחת פנים לאנשים מעשנים - זה עלול ליצור נזק בלתי הפיך של נמקים בעור.

יש להימנע ככל האפשר מחשיפה לשמש כחודש לפני הניתוח.
כחודש לפני הניתוח, יש להפסיק בתוקף מדללי דם (אספירין, קומדין, קלקסן וכו) בנוסף, תרופות טבעיות שיכולות לגרום לדילול דם (שמן דגים,ויטמין E וכו).
יש להפסיק פילינגים למיניהם חודש לפני ההליך.
במידה וידוע על הרפס בשבוע הניתוח, יש להתחיל טיפול 4 ימים לפני הניתוח ו- 4 ימים אחריו בתרופה מיועדת.
24 שעות לפני הניתוח, יש לשטוף את הפנים בסבון, להסיר את כל האיפור ועדשות מגע.

 

טיפ היועצת - להיזהר משרלטנים

קיימים היום לא מעט "בעלי מקצוע" ללא הכשרה רפואית שיתחייבו להסרת עודפי עור ללא ניתוח במגוון שיטות מפוקפקות ומכשור אלקטרוני שעלול להיות מסוכן מאוד. חשוב להבהיר – ניתוחים בעפעפיים עושים אך ורק אצל מנתח פלסטי מומחה!

מה צפוי לי בניתוח?

לאחר שיוודא הרופא המנתח כי הקפדת על כל ההגבלות הנדרשות לפני הניתוח, ניתן יהיה להתחיל בהליך. מדובר בהחלטה די שגרתית ובמידה ובחרנו במנתח מקצועי ומיומן, חשוב שניתן בו אמון.

שלב שלישי - הרדמה 

עם ההגעה לחדר ניתוח, יבצע הרופא - הרדמה.
ברוב המכריע של המקרים, יהיה מדובר בהרדמה כללית בלבד על ידי רופא מרדים.
במקרים מאד נדירים ומסוימים ניתן לעשות את הניתוח בהרדמה מקומית או בהרדמה אזורית במשולב עם הזרקת חומרי הרגעה לווריד.

שלב רביעי - תהליך הניתוח

לרוב, ניתוח מתיחת צוואר משולב עם הליך נוסף כמו למשל: מתיחת פנים, השתלת שומן, ניתוח עפעפיים, פילינג, הרמת גבות ולעיתים גם השתלת סנטר.
בד"כ במתיחת צווארה חתכים יבוצעו סביב קו האוזנים האחוריות.
השומן נמתח כלפי מעלה והעור העודף נכרת כלפי אחור.
ניתוח מתיחת צוואראורך בין שעה לשעתיים, תלוי בחומרת המתיחה וההליכים הנלווים אליו.
לאחר הניתוח, המטופלת תישאר 24 שעות באשפוז עם צינורות ניקוז על מנת להשגיח שהכל בסדר ולתת מענה במידת הצורך.
מומלץ לשלב בתהליך מתיחת פנים, הזרקת שומן ופילינג על מנת להקנות מראה הרמוני וטבעי שאינו יוצר שינוי דרמטי מיד. 

לאחר הניתוח

בימים שלאחר הניתוח, יישארו חבישות למספר ימים ויש לקחת בחשבון צפי של משך החלמה כשבוע עד חודש. בשעות הראשונות לאחר הניתוח מומלץ לקרר את הפנים בקרחונים יעודים כאשר הראש מורם על שתי כריות בשכיבה.
בבוקר שלאחר הניתוח יוסרו צינורות הניקוז ואילו הנקזים יוסרו לאחר שלושה ימים.
כשבוע לאחר הניתוח, הכאבים אמורים להירגע אך עד אז ניתן להשתמש במשככי כאבים עד אז.
בנוסף, בתחום השבוע ניתן לחזור לפעילות קלה ולא מסיבית. 

לאחר כחודש וחצי יהיה ניתן לשוב לפעילות מלאה לחלוטין.
אנחנו ממליצים להכין את הקונסילר והמייק אפ מראש, צפויים להיות שטפי דם אך ניתן להסוות אותם באמצעות כיסוי מיטבי. בנוסף, תתכונני גם לבצקת קלה אך היא צפויה לחלוף לאחר מספר ימים או שבועות. את הצלקות המוסוות בגבול הפנים ובאזורים הנסתרים, יש להמתין ולתת להן את הזמן להחלים. לאחר כשנה- שנתיים התייצבו ויהפכו להיות בהירות יותר מהעור הרגיל.

החלמה ותחזוקה

עם הזמן, שטפי הדם והנפיחות יעלמו. לרוב יידרשו כחודש-חודשיים עד לחזרה למראה רגיל. לאחר שלב ההחלמה, נוכל באמת להעריך את התוצאות של הניתוח ולהתחיל להתרגל למראה החדש שלנו. כדי להאיץ את תהליך ההחלמה, חשוב שנמנע בחודשים שלאחר הניתוח מאור שמש ישיר. 

מומלץ לבחור כמלווה הביתה מהניתוח בן משפחה שחי איתנו בבית, במידה והדבר אפשרי, מכיוון שמומלץ מאוד שמישהו ילווה אותנו גם בלילה שלאחר הניתוח. בכל מקרה, חשוב שלא נשאר לבד. 

הסרת התפרים

לאחר כמה ימים, התפרים אמורים להינמס לבדם אך במידה ולא, ניתן לגשת לקליניקה והרופא יסיר אותם בקלות.

איך נשמור על עצמנו?

כדי להימנע מסיבוכים וכדי לשמור על העיניים והבריאות הכללית, חשוב שנקפיד על כמה הנחיות בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח:

 • להימנע משחייה בבריכה או בים.
 • לוותר על פעילות גופנית אינטנסיבית כמו ריצה או משחקים תחרותיים.
 • לא להרים משאות כבדים.
 • חשוב להשתמש בכל תכשירי הלחות והניקוי שקיבלנו מהרופא לאורך כל התקופה.
 • כדי למנוע בצקות, חשוב שנשמור על הראש מורם בזמן השינה. ניתן להיעזר בכרית נוספת, או באמצעי תמיכה שונים.

סימנים מדאיגים

אם מופיעות אחת מהתופעות הבאות, חשוב לפנות מיד לרופא:

 • דימום
 • לחץ בחזה או קוצר נשימה
 • טשטוש בראייה או "ראייה כפולה" הם סבירים בשלושה-ארבעה ימים אחרי הניתוח, אבל אם הבעיה נמשכת למשך תקופה ארוכה יותר, חשוב לקבל מענה רפואי בהקדם.

לאילו תופעות לוואי ניתן לצפות?

במידה וההליך עובר כמתוכנן ובחרנו באנשי מקצוע טובים, אין מקום לחשוש.
מדובר באחד מהניתוחים הפשוטים והבטוחים ביותר.
לאחר הניתוח העיניים עשויות לדמוע, להיות רגישות במיוחד לאור ועשוי להיחוות טשטוש מסוים בראייה, אבל לרוב התופעות יחלפו לאחר כמה ימים.
לעתים, העפעפיים עלולות להישאר סגורות מעט בימים הראשונים, או לא להיעצם עד הסוף. גם זו תופעה שגרתית שחולפת תוך מספר ימים.
ניתן להקל על התופעה על ידי שימוש בטיפות עיניים. כדי לשמור על העיניים עצומות במהלך השינה, ניתן להדביק את העפעף בפלסטר רפואי עד שהתופעה תחלוף. 

במידה והקפדנו על כל הנחיות הרופא לפני הניתוח, לא אמורים להיות סיכונים משמעותיים. ישנן כמה תופעות נדירות שעשויות לקרות. במידה והבחנת באחת מהתופעות הבאות, חשוב להגיע אל הרופא בהקדם האפשרי:

 • דימומים - המתנקזים דרך הנקזים ולעיתים תזדקק צריבת הכלי המדמם.
 • במקרים נדירים, עלול להיווצר זיהום הניתן לטיפול על ידי אנטיביוטיקה.
 • נמקים בעור- נדירים ביותר ועלולים להתרחש בעיקר במאוחרי האוזן בייחוד אצל כאלו שהתפתו וחזרו לעשן.
 • חוסר תחושה או שיתוק עצבי שנוצר מפגיעה עצבית, תחושה חוזרת לאחר מספר שבועות או חודשים.חוסר תחושה קבועה היא מקרה נדיר במיוחד.
 • עלולות להיווצר סרומות - נזוזלים בחללים מנותחים אשר מנקזים במרפאה.
 • קרחות בקו התפרים ובקרקפת - במקרים קיצוניים מאד ניתן לטפל בהשתלת שיער. 
 • חוסר סימטריה- ניתן לטפל בטיפול משלים.
 • צלקות בולטות עלולות להיווצר בשל גנטיקה, הצלקות נמצאות בקפלי הפנים ובמעבר שיער או העור, כך שהן מוסתרות ומסוות היטב. לעיתים רחוקות תתפתח הצטלקות עבה, מורמת ואדומה שבדרך כלל חולפות לבד לאחר כשנתיים. ניתן לזרז את החלמת הצלקת במקרים קיצוניים אלה בזריקות סטרואידים לצלקת וחבישות לחץ.

תוצאות ניתוח מתיחת צוואר

עם סיום תקופת ההחלמה, נוכל ליהנות מהתוצאות באופן מידי. הצוואר המתוח יחווה שינוי בצורה דרמטית והמראה הכללי של הצוואר והפנים שלך ייראה צעיר יותר. 

המשך קריאה

טווח מחירים

כמו בכל ניתוח פלסטי, גם כאן המחיר מושפע מהרבה גורמים. עלות ניתוח למתיחת צוואר מושפעת מאזור הניתוח, מההיקף הנדרש וכמובן, בקליניקה והמומחים שבהם נבחר בסופו של דבר. טווח המחירים נע בין 20,000 – 70,000 ש"ח.
כאשר אנו מדברים על מילויים, שיטוח קמטים באמצעות בוטוקס בין 500- 2000 למזרק.
מילוי קמטים בחומצה היאלורונית בין 1200 – 2200 למזרק.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש