חיפוש
השתלת שיער

על הטיפול

ישנם אנשים שעבורם נשירת שיער ותהליך ההתקרחות הם פשוט חלק מהחיים. הם מקבלים בשמחה את המראה החדש ואינם מקדישים לזה כל מחשבה נוספת. בשביל אחרים, מדובר באיבוד חלק מהותי ממי שהם. רעמת שיער מפוארת מהווה עבור גברים רבים מושא לגאווה והם משקיעים לא מעט בלטפח אותה. כשזה מגיע לאסתטיקה נשית, חשיבות השיער המלא והמטופח נעשית גדולה אפילו יותר. לכן, עבור רבים, נשים וגברים כאחד, אובדן השיער יכול להיות משבר של ממש.

אבל אין צורך להתייאש כל כך מהר, כיום יש פתרונות מתקדמים ויעילים ביותר לשיקום השיער ומניעת התקרחות. כיום, באמצעות הסרת זקיקי שיער מאזורים בריאים בקרקפת או נקודות אחרות בגוף והשתלתם באזורי הקרחת, ניתן ליהנות משיער מלא, שופע ולא פחות חשוב – בעל מראה טבעי.

משך ההליך: עד 40 דקות
מספר טיפולים: אחד
זמן החלמה: מספר שעות
תוצאות: לטווח עד שנה

למי מתאימה השתלת שיער?

השתלת שיער אינה מיועדת רק לאנשים שהתקרחו לחלוטין. גם דילול משמעותי בשיער יכולה להיפתר באמצעות השתלה. עם זאת, מומלץ לא לרוץ ולעשות השתלה עם תחילת תהליך הנשירה. אם נבצע את ההשתלה כשהשיער עוד נמצא בתהליך נשירה, אנו עלולים לגלות תוך כמה שנים שאנחנו זקוקים להשתלה נוספת. לכן, רוב המומחים ממליצים להמתין עד גיל 25 לפחות, ועדיף להמתין אף יותר. כך נוודא שאכן קו השיער העדכני לאחר הנשירה נקבע ושלא ייערכו שינויים נוספים בהיקף הקרחת. המתנה כזו תאפשר לנו ליהנות מתהליך חד פעמי שיחזיק לתמיד. 

בנוסף, ישנם כמה מאפיינים אינדיבידואליים שיכולים להשפיע על סיכויי ההצלחה של השתלת שיער.

 • סוג השיער – שיער חלק הוא המורכב ביותר להשתלה וככל שהשיער יהיה מתולתל יותר, כך עולה יעילות התהליך.
 • צבע השיער – ככל שהשיער הוא בגוון כהה יותר, כך התוצאות יראו בצורה טובה יותר.
 • צפיפות השיער. שיער עבה וסמיך ייתפס בצורה יעילה יותר ויניב תוצאות השתלה טובות בהרבה.

טיפ היועצת – לוודא שהכל נלקח בחשבון

מאחר ולהצלחת הטיפול יש מאפיינים אינדיבידואליים, חשוב במהלך ההכנה לטיפול שיילקחו בחשבון כל המאפיינים הייחודיים של השיער שלך. מומחה מקצועי להשתלות שיער ידע להעריך את הצלחת הטיפול על השיער שלך ויוכל לייעד מראש אמצעים מותאמים יותר למצב שלך. חשוב שנשאל הרבה שאלות ונוודא שלאיש המקצוע שלנו יש תוכנית ברורה מול העיניים.

 

סוגי ההשתלות

בתהליכי השתלות שיער נהוגות כמה שיטות עיקריות. אם דיברנו קודם על השתלות השיער של הדור הישן, החדשות הרעות הן שעדיין יש לא מעט קליניקות בישראל שעדיין משתמשות בשיטה זו. בשיטת הסטריפ, נלקחת רצועה (סטריפ) של רקמת הקרקפת, לרוב מהעורף, וממנה נקצרים זקיקי השיער שישמשו להשתלה. שיטה זו כבר כמעט ואינה נמצאת בשימוש עקב כמה סיבות:

 • זהו התהליך הכואב ביותר.
 • היעילות שלו מוגבלת מכיוון שלא כל זקיקי השיערה שמופקים מהסטריפ הם איכותיים מספיק להשתלה. 
 • אחוזי הצלחה נמוכים בהרבה בהשוואה לשיטות המתקדמות יותר.
 • בסיום התהליך, נותרת צלקת מכוערת ובולטת לעין בעורף. 

לכן, עדיף להימנע בכל מחיר מהשיטה המיושנת ולוודא כי אנחנו מתחילים בתהליך עם ציוד וטכניקות עדכניות ועכשוויות שיוכלו להציע לנו השתלה ברמה גבוהה בהרבה.

 

FUE – הטכניקה ששינתה את תחום השתלות השיער

שיטת ה-Fue, או קצירת יחידות זקיקים (Follicular Unit Extraction) פותחה בשנת 2002 ומאז הפכה לשיטה רווחת, יעילה ומתקדמת מאי פעם להשיב את קו השיער האבוד. בשיטה זו ניתן להסיר את זקיקי השיער העבים והחזקים ביותר מהראש, מהזקן ואפילו בחזה, ולהשתמש בהם להשתלה באופן ישיר באזור המקריח, ללא כל צורך בחיתוך והסרת רקמה שלמה. ההשתלה מהירה, מדויקת ויעילה יותר ואחוזי ההצלחה גבוהים יותר מאי פעם.

 

כיום, ממשיכים מדענים לפתח את השיטה כל הזמן ויוצרים ציוד וטכניקות מתקדמות אפילו יותר כדי לשפר את הדיוק בתוצאות ואת יעילות הטיפול לטווח הקצר והארוך. 

 

 • Micro FUE - על ידי שימוש בלהבי ספיר חדים במיוחד ובעלי חוד ייעודי, ניתן לחרוץ את תעלת זקיקי השיער תוך גרימת נזק מינימלי לקרקפת. כך הכאב הוא מזערי וניתן להגיע לתוצאות מדויקות ואיכותיות יותר. הזקיק נקלט בצורה יעילה יותר בקרקפת ויישאר שם.
 • DHI – שיטה חדשנית שנעשתה מאוד פופולרית. באמצעות עט מיוחדת, ניתן לבצע את חריצת התעלה והשתלת הזקיק בפעולה אחת. הלהב המובנה בעט החדשנית מבצע את החריצה והזקיק מוחדר אל החריץ הטרי.

 

אלו שתי השיטות העיקריות ליישום FUE היום. עם זאת, קיימות מרפאות שמובילות את תחום השתלות השיער בעולם היום שיאפשרו לך לשלב בין שתי השיטות. באמצעות השיטה המשולבת, מבוצעת חריצת התעלות ואז נעשה השימוש בעט אל החריצים הפתוחים. אז למה בעצם לעשות את החריצה מראש אם העט כבר יכול לעשות אותה? כך לרופא יש אפשרות להתבונן בקו השיער שנוצר בכל השתלת זקיק ולבחור בדיוק באיזו זווית ברצונו למקם את הזקיק הבא. 

 

טיפ היועצת – הטיפול החדשני ביותר הוא לא תמיד המתאים ביותר

עד כמה שמפתה להתנסות בשיטות החדשניות ביותר, הן לא תמיד יציעו לנו את הפתרון האופטימלי. השיטה המשולבת, למשל, היא איטית ומורכבת מאוד ולכן מתאימה אך ורק לקרחות בהיקף קטן כמו מילוי מפרצים, למשל. כשההיקף הוא משמעותי, עדיף ללכת על DHI ובמקרים מסוימים המטפל ימליץ על FUE בשיטה הרגילה, ללא עט. שיקול הדעת של המטפל לוקח בחשבון המון מאפיינים וחשוב שנהיה ערים לכך. 

 

הכנות לקראת ההשתלה

אז לאחר שבחנו את כל האפשרויות שלנו, בחרנו את הקליניקה שהכי מתאימה לנו וייתכן שאפילו עלינו כבר על מטוס, ניפגש לשיחת תיאום ראשונית עם המטפל שלנו ונבצע מספר דקות כהכנה להשתלה.

סקירת היסטוריה רפואית

בשלב זה ייבחנו טיפולים רפואיים שעברנו בעבר ותרופות שאנחנו נוטלים בהווה או נטלנו עד לאחרונה. ישנם טיפולים שונים שעשויים להפריע למהלך ההשתלה ואנו עשויים להידרש להפסיק אותם. מומלץ לערוך בירורים לפני הטיפול מול רופא המשפחה ולוודא שאנו אכן יכולים להפסיק את הטיפול התרופתי כדי לעבור את ההשתלה. כמו כן, יילקחו דגימות דם.

טיפול מקדים

לקראת הטיפול, ייתכן שיתבקש מאיתנו להשתמש בתכשיר לעידוד צמיחת השיער, לרוב ייעשה שימוש ב"מינוקסידיל". השימוש בתכשיר ייעשה כשבוע-שבועיים לפני ההשתלה. במקרים מסוימים, נתבקש ליטול גם טיפול אנטיביוטי מקדים.

בנוסף, אין להסתפר כשבוע לפני ההשתלה כדי לאפשר לקרקפת לנוח ובבוקר של יום הניתוח, נחפוף את השיער היטב בשמפו רפואי בלבד.

תכנון קו השיער

זהו כנראה השלב הקריטי ביותר בהכנה להשתלה. בשלב זה המטפל יבחן את קו השיער ויעריך את העבודה הנדרשת כדי ליצור שיער שלא יהיה רק מלא, אלא ייצור קו שיער שייראה טבעי. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות לשלוט הרבה יותר טוב בעיצוב קו השיער, בזווית הצמיחה ובאופן סידורו על הקרקפת. כך אנו נמנעים מלקבל בסוף "שיער בובה" בעל מראה מלאכותי. הרופא יעריך האם מוטב להשתמש בעט או בלהב כדי לבצע השתלה אופטימלית, כמה זקיקים יצטרך לקצור ואיך יפוזרו הזקיקים על שטח הקרחת. לאורך כל המפגש ישתף אותך המטפל בשיקולים בשקיפות מלאה ויספק לך הכנה מקיפה על מה שמצפה לך. 

טיפ היועצת – כל מה שכדאי לדעת על קו שיער טבעי

אנחנו לא נוטים לחשוב על זה, אבל ישנם המון משתנים שגורמים לקו השיער שלנו להיראות טבעי יותר או פחות. במהלך ההכנה עם המטפל, חשוב שנעלה את הנקודות האלו בפניו ונוודא שהן נלקחות בחשבון.

חשוב לוודא שקו השיער תואם את מבנה הראש והפנים.

לא ליצור שיער מושלם מדי – שיער אחיד וסימטרי לא ייראה טבעי ולכן חשוב לשלב שיער מלא וחזק יותר עם שיערות חלושות ומעודנות יותר כדי ליצור מרקם שיער בעל מראה טבעי. לרוב תיעשה ההשתלה בטכניקת זיג זג בזוויות משתנות כדי לדמות צמיחת שיער טבעית.

קו שיער טבעי לעולם לא יהיה בקו ישר או זוויתי, אלא מעוגל, עם התבלטות באזור המצח. הקו הראשון הוא הקריטי ביותר ויקבע כמה השיער ייראה טבעי ולכן חשוב שתוקדש מחשבה רבה כיצד ישובצו שם הזקיקים.

חשוב לקחת בחשבון לא רק כיצד השיער ייראה היום, אלא כיצד הוא ייראה בעוד עשרות שנים קדימה. שיער מושתל לא ינשור עוד לעולם ולכן חשוב להעריך איך הוא ייראה גם כשנהיה בני 70.

כל שלבי תהליך ההשתלה

הגעת אל הקליניקה, תוכנית ההשתלה סגורה והמחיר הראשוני נקבע. כעת מתחיל הרגע שחיכית לו – תהליך ההשתלה. 

התהליך יתחיל בהזרקת חומר הרדמה. כיום מרפאות מובילות עושות שימוש במתקן הזרקה מיוחד ללא מחט המאפשר להחדיר את החומר בלחץ אוויר וליהנות מתהליך הרדמה ללא כאבים. 

בין אם נעשה שימוש במחט או לא, עם סיום הזרקת ההרדמה, שאר התהליך יהיה ללא כל כאב. 

כעת מתחילה קצירת הזקיקים. לרוב ייעשה הטיפול כאשר אנו שוכבים על הבטן. הקצירה תיעשה מהאזור התורם הנבחר. לרוב יהיה מדובר בשיער בצדי או אחורי הראש. כיום ישנם מומחים שעושים שימוש גם בשיער הזקן. זוהי שיטה שיעילה בעיקר כששיער הזקן חזק מספיק ודומה בגוון ובמרקם לשיער הראש. במקרים נדירים, ייעשה שימוש בשיער החזה, אך שיטה זו יעילה בעיקר כשמדובר בשטח קרחת קטן. באמצעות מחט מיקרוסקופית, נעשה חיתוך סביב זקיק השיערה ונשלף החוצה.

לאחר מכן נפתחות תעלות זקיקי השיערה באזור המיועד להשתלה. זהו השלב החשוב והמשמעותי ביותר בטיפול. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, על המטפל לבצע חיתוך מדויק שייצור התאמה מושלמת לסוג השיער התורם ולכיוון הצמיחה. כך ניתן לדמות שיער טבעי ממש. חשוב שנבחן מול המטפל שנקודה זו נלקחת בחשבון במהלך פתיחת תעלות הזקיקים. 

אחרי שנפתחו התעלות, המטפל מתחיל להשתיל את הזקיקים אל החריץ שנוצר בתעלה. 

במידה והוחלט לבצע שימוש בטיפול DHI באמצעות העט, חריצת התעלות וההשתלה מבוצעת במהלך אחד.

ההשתלה כולה תיארך בין 6-10 שעות. 

החלמה

תהליך ההתאוששות מהטיפול הוא די מהיר וניתן לחזור לפעילות מלאה כבר למחרת לרוב. לאחר הטיפול, יש צורך להשתמש בשמפו רפואי לחיטוי הקרקפת מדי יום ולשטוף את הקרקפת היטב. בחודש שלאחר מכן ייעשה שימוש בשמפו ייעודי נוסף שיסייע לנקות את פצעי ההשתלה ולשמור על האזור. אנו אמורים לראות קרקפת נקיה וללא גלדים תוך כשבועיים. 

בנוסף, חשוב להקפיד לחבוש כובע מחוץ לבית ולהימנע מפעילות גופנית בחודש שלאחר ההשתלה. בנוסף, מומלץ להימנע מעישון וצריכת אלכוהול בתקופה זו.

כדי להבטיח שקו השיער החדש שלנו יישמר ולא תמשיך נשירה באזורים אחרים, חשוב להמשיך להשתמש בתכשירים למניעת נשירה. שילוב של מינוקסידיל ופרופסיה יסייעו לך שמור את מצב השיער ולהימנע מהשתלות נוספות בעתיד.

מה עוד ישפר את הסיכויים?

הטיפול המהפכני ביותר כיום במניעת נשירה ושיקום השיער הוא PRP. באמצעות הפקת פלזמה עשירה בטסיות מדם המטופל והזרקתו בחזרה אל הקרקפת, ניתן להזין ולהעשיר את זקיקי השיערה ולעודד את צמיחת השיער. מדובר בטיפול מהפכני עם תוצאות מבטיחות מאוד. קליניקות רבות בטורקיה יספקו לך אותו בחינם או במחיר סמלי כחלק מחבילת ההשתלה.

מהן תופעות הלוואי?

 • לא מעט מושתלי שיער מתמודדים עם בצקות אחרי ההשתלה. הנוזלים אמורים להתנקז תוך כמה ימים והבצקת תחלוף. במידה והתופעה נמשכת זמן רב לאחר מכן, חשוב לפנות במהירות לגורם מטפל.
 • הגלדים הנוצרים באזור ההשתלה עלולים לגרד מאוד. חשוב לעמוד בפיתוי ולא לגרד. ישנם תכשירים שניתן לקבל מהקליניקה שיעזרו נגד הגירוד.
 • מטבע הדברים, השיער באזור התורם יהיה דליל יותר לאחר ההשתלה. תוך זמן קצר, הוא אמור לצמוח בחזרה ולהיות שוב מלא ועשיר.
 • במקרים נדירים מאוד עלולים להיגרם דימומים לאחר הטיפול. במרפאה מנוסה עם שם, הדבר לא אמור לקרות בשום אופן.

האם השתלת שיער היא מסוכנת?

התהליך עצמו אינו אמור להיות מסוכן וכיום הציוד הרפואי מאפשר תהליך מדויק ובטוח יותר. עם זאת, חשוב שנשמור על ערנות. במידה ומופיעה פריחה באזור ההשתלה, ייתכן שמדובר בדלקת זקיק השיער. עם הופעת התסמין, חשוב לפנות באופן מידי לרופא ולקבל טיפול ייעודי.

 

התוצאות

במידה והקפדת על השימוש בתכשירים למניעת נשירה ואפילו הלכת על טיפולי PRP אחת לכמה שנים, אין כל סיבה שתוצאות הטיפול לא יישמרו לכל החיים. הבחירה במטפל מוכשר ובטכניקות השתלה מתקדמות, הן אלו שיקבעו עד כמה התוצאה תיראה טבעית. בסופו של התהליך, נוכל להגיד שלום לקרחת – לתמיד.

טיפ היועצת – המחיר הוא לא תמיד הכול

למרות הפיתוי הגדול שבהשתלת שיער בחו"ל, חשוב שנבחן את התחושה שלנו סביב הטיפול. להרבה מאיתנו, להישאר קרובים אל אזור הנוחות שלנו הוא מרכיב משמעותי יותר. אם חשוב לך לשוחח עם הרופא על התהליך בשפת האם שלך, אם הנסיעה לחו"ל ורחוק מהקרובים לך מוסיפה לך לחץ, יכול להיות שהטיפול בארץ יכול להיות הבחירה הנכונה. כמובן שנסיעה כזו יכולה להיות גם הרפתקה מרגשת שבה נוכל גם ליהנות מקפיצה קטנה לטורקיה וגם לחזור עם מראה חדש. יש לא מעט חברות שיציעו דיל שווה במיוחד שיכלול את כל מה שנדרש בשביל הטיפול בטורקיה – מהטיסה, המלון והארוחות ועד לכל תהליך הטיפול – במחיר משתלם ועם אפס כאבי ראש מצידך. אם החלטת ללכת על הטיפול בחו"ל, זו עשויה להיות החלטה לא רעה בכלל הכול תלוי בסופו של דבר באופי שלנו ובדברים שחשובים לנו. 

המשך קריאה

טווח מחירים

כמו עם שיטות הטיפול, כך גם טווח המחירים הוא רחב ומגוון מאוד. ישנם הרבה מאפיינים שמשפיעים משמעותית על המחיר וחשוב שניקח את כולם בחשבון כדי לוודא שאנחנו מקבלים את הטיפול ברמה הגבוהה ביותר במחיר המשתלם ביותר.

כמות זקיקי השיער

כבר בהערכה הראשונית, יבחן המטפל כמה זקיקי שיער יהיה צורך לקצור ולהשתיל כדי להשיג את התוצאות האופטימליות. התמחור בסופו של דבר נעשה פר זקיק. ייתכן שביום ההשתלה, ייעשה שימוש בסופו של דבר בפחות זקיקים או במעט יותר, אבל סביר להניח שההפרש בין ההערכה הראשונית ובין התמחור בפועל יהיה די קטן.

הוצאות טיפוליות

עלויות הצוות הרפואי, הציוד וחומר ההרדמה משפיעות גם הן על המחיר. כאן הקליניקה בה נבחר תשפיע משמעותית על המחיר. לכן, חשוב שנעשה סקר שוק מקיף לפני בחירה בקליניקה המתאימה.

הרבה בוחרים במרפאות בחו"ל

בוודאי כבר יצא לך לשמוע לא מעט על תופעת השתלות השיער בטורקיה. הנהירה הגדולה מכל העולם אל מרפאות שיקום השיער בטורקיה לא נוצרה בחלל הריק. בשנים האחרונות השכנה שלנו מצפון הוציאה מתוכה כמה מומחים מובילים ובעלי שם עולמי בתחום השתלות השיער. הם מציעים את הטכניקות המובילות וציוד מתקדם עם שיעורי הצלחה מרשימים מאוד. 

 

בנוסף, היא מציעה את המחיר הנמוך ביותר מבין מדינות העולם לביצוע הפרוצדורה, גם לאחר הוצאות נלוות כמו טיסה, לינה וכו'. לשם השוואה, נתבונן במחירים בישראל ובמדינות נוספות שמציעות השתלות במחירים נמוכים.

 • ההשתלה בישראל תהפוך את הכיס שלך לקל יותר ב-11-35 אלף ₪ בממוצע. מדובר בעלות יקרה מאוד יחסית למדינות רבות אחרות באירופה.
 • בקפריסין נוכל לקבל את הטיפול בטווח מחירים הנע בין 7,000-12,500 ₪.
 • בטורקיה, נקבל טיפול FUE במחיר של 6,000-10,000 ₪ ולעתים במסגרת מחיר זה או בתוספת זעומה, גם טיפולים משלימים.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש