חיפוש
הזרקת בוטוקס בשפתיים

על הטיפול

עם השנים בעודנו גדלים, מחייכים, כועסים – מופיעים להם הקמטים. 

זריקת הקסם או בשמה השני – בוטוקס, הינו טיפול אסתטי המבוצע בהזרקה ואינו כרוך בהתערבות כירורגית, סכינים או מנתחים היוצר פנים חלקות מקמטים, שיפור מראה הפנים וחיזוק תחושת הביטחון העצמי. הזרקת בוטוקס בצידי השפתיים מיועדת לעצב את מראה השפתיים לטיפול בזוויות הפה אשר עם השנים הופכות שמוטות ויוצרות מראה נפול. הבוטוקס אינו אמור למלא קמטים סביב השפתיים מאחר ואינו נחשב לחומר מילוי אך הוא יכול לשמש לעיצוב השפה באמצעות “הרמה” של זוויות הפה ויצירת מראה של שפתיים עסיסיות וחושניות.

משך ההליך: עד 40 דקות
מספר טיפולים: אחד
זמן החלמה: מספר שעות
תוצאות: לטווח עד שנה

סוגי הבוטוקס

כיום קיימים שני סוגים עיקריים של הבוטוקס, שניהם ממשפחת הבוטוליניום A.

הראשון הבוטוקס ה"מקורי" המחזיק בד"כ בין 3 ל4 חודשים. 

הסוג השני, מכונה "דיספורט" מופק בדרך זהה אך מחזיק חצי שנה ולעיתים יותר.

ההבדלים העיקריים הם זמן השפעתו של הבוטוקס לוקח כחמישה ימים להגיע לתוצאה הסופית ואילו הדיפורט מגיע לתוצאה תוך יומיים. בנוסף, בדיספורט יש צורך להזריק פי שלוש יותר מבוטוקס "מקורי".
מלבד הבדלים אלו - שני החומרים דומים באפקט המיוצר.

נקודה למחשבה,
אנחנו ממליצים על בוטוקס בשילוב עם מילוי בחומצה היאלורונית, קולגן או שומן עצמי -
בוטוקס מרפה שרירים ואינו חומר מילוי.
מדובר על טעות נפוצה כאשר אומרים "מילוי שפתיים בבוטוקס".
הבוטוקס כן יכול לטפל בהפחתת קמטים סביב השפתיים, הפחתת חשיפת חניכיים בחיוך, יצירת אפקט של שפתיים גדולות יותר על ידי הזרקה בזוויות הפה והפחתת קמטי המריונטה.

 

הליך הטיפול:

בתחילת הטיפול, לאחר פגישת הייעוץ ותיאום הציפיות - הרופא תחילה ימלא את השפתיים בחומר מילוי נבחר ולאחר מכן יזריק את חומר הבוטוקס לאזור השפתיים.
כמות החומר בה ישתמש הרופא עבור השפתיים במהלך ההזרקה קטן יחסית בהשוואה לטיפולים אחרים. המחט באמצעותה משתמש הרופא בהליך היא דקה וקצרה ביותר, בשילוב עם זריקת ההרדמה או אפילו ללא אלחוש, לא מרגישים כאב. לאחר ההזרקה, החומר נקשר אל עצבי השריר והם נחלשים באזור הזה, לאחר מספר ימים השריר אליו הוזרק החומר ישתתק ולא ניתן יהיה לבצע תנועה של השריר. התוצאה היא שהקמטים מטשטשים או נעלמים ולא מיוצרים קמטים חדשים עם שהשפעת החומר חולפת.

 

בתום הזרקת הבוטוקס:


בד"כ ניתן להשלים את הטיפול במילוי הקמטים שהורדמו באמצעות מילוי בחומצה היאלורונית או באמצעות קולוגן או לפני הבוטוקס תלוי בתוצאה אליה תרצי להגיע.
כדי להשלים את ההליך, נדרש לחזור לפגישת ייעוץ נוספת, כשבוע עד עשרה ימים לאחר הפגישה הראשונה למקצה שיפורים של הסימטריה בשפתיים.

לאחר הטיפול תיתכן נפיחות באזור ההזרקה, לעיתים יופיעו שטפי דם קלים באזור הדקירה ולעיתים כאבי ראש קלים החולפים בהקדם. את תוצאות ההזרקה רואים מיד אולם התוצאה הסופית תתקבל תוך פרק זמן של יומיים עד שבוע, תלוי בחומר שהוזרק.

משך הטיפול נקבע על פי כמות ההזרקות, שיטת ההזרקה והאזור בו החלטת לטפל.

התהליך מתבצע בד"כ תחת השפעת משחת אלחוש על מנת למנוע את אי הנעימות.

התהליך בד"כ נמשך בין עשרים דק לשעה ולאחריו ניתן לחזור לשגרה, לעבודה או הביתה.ברוב המקרים, נדרש טיפול אחד שנשמר לכמה חודשים עד חצי שנה.

תופעות לוואי וסיבוכים בהזרקת בוטוקס:

אומנם החזרה לשגרה אחרי הטיפול היא מהירה אם אכן מקפידים על הנחיות המטפל לאחר הזרקת הבוטוקס ואכן, תופעות הלוואי הן מינימליות אבל חשוב לקחת אותן בחשבון ולדעת אותן. 

תופעות הלוואי של טיפול בבוטוקס הינן לרוב מקומיות, קלות ונדירות, וכוללות: "סימנים כחולים" במקום ההזרקה, חולשה בשריר שהוזרק או באזור ההזרקה ונפיחות במקום ההזרקה החולפת תוך מספר דקות. 

קיימות תופעות לוואי מסובכות יותר הבאות לידי ביטוי כחולשה בשרירים או באזורים לידם, תחושת שיתוק בפנים או באזורים ליד, תופעה המדמה שפעת - תגובה מערכתית של הגוף - כל התופעות האלו עלולות לבוא בצורה קלה וזמנית. 

במקרים בהם הופיעו תופעות מסכנות חיים, יש לפנות מיידית לטיפול לרופא המטפל או לבית החולים.

 

 

תוצאות הטיפול:

בשינוי יהיה ניתן להבחין מתום הטיפול אך תוצאות הטיפול בבוטוקס מתחילות להיראות בהדרגה כיומיים לאחר ההזרקות, והן מגיעות לשיאן בין 5 ל- 8 ימים מסיום הטיפול. 

ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד לאחר סיום הטיפול.

הליך ההחלמה וחזרה לשגרה:

הליך ההחלמה הינו בין המהירים ביותר - ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד בתום הטיפול.

  • מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית במשך יום שלם לאחר ההזרקות המובילות לעליית הדופק והספקת הדם בגוף העלולה להופעת סימנים כחולים ונפיחות. 
  • מומלץ להימנע מחשיפה לשמש וטמפרטורות גבוהות בימים הראשונים העלולות להוביל לנפיחות.
  • מומלץ להימנע משתיית אלכוהול המביא להתרחבות כלי הדם וכן מגביר נפיחות, סימנים כחולים ואדמומיות.

 

שימור התוצאות:

על מנת לשמר את התוצאות ניתן להשתמש בתכשירים המכילים חומצה היאלורונית או עשירים בקולגן, יש להתאים את המוצרים אל העור שלך ולהתייעץ עם הרופא המטפל. 

ניתן למסאג' את האזורים עשבועיים לאחר הטיפול וזאת על מנת לשמור על זרימת דם ושמירת התוצאות לטווח ארוך אף יותר. השפעת הזרקת הבוטוקס נמשכת מספר חודשים, בהתאם לחומר שנבחר.

לאחר סדרת טיפולים במרווחים קבועים בין 3-6 חודשים משך ההשפעה מתארך ונדרשים מינונים קטנים יותר כדי להשיג את אותו אפקט.


טיפ היועצת:

שמרי על לו"ז טיפולים מסודר קבוע על מנת לשמור על התוצאות ועל העקביות. 

זו לא בושה לבקש לראות תעודות או מסמכים ממשרד הבריאות מהרופא איתו אתם בוחרים לעבור את התהליך, זה מקנה תחושת ביטחון ושקט נפשי היקל על הטיפול.

 

ולסיום, הזרקת בוטוקס חייבת להתבצע בכמות מבוקרת בבקרה על ידי גורם מומחה, שמבין וזאת על מנת שלא נפגע באופן בלתי הפיך בפנים שלנו - מכאן מגיעה הבקשה, לא להגזים. לבצע הזרקות קטנות ומדודות. 

בסופו של יום, טיפול מוצלח הוא טיפול שלא רואים, כזה שלא יודעים להגיד בדיוק מה השינוי, שכולם יגידו שאתם נראים טוב אבל אף אחד לא יוכל לזהות את ההליך שבוצע. 

המשך קריאה

טווח מחירים

המחיר תלוי באופי הטיפול, רגישות המקום, החומר המוזרק ואופי הטיפול.

מומלץ לקבוע מראש סדרת טיפולים עד להשגת התוצאה הרצויה.

הזרקת בוטוקס המשמש למילוי בשפתיים נעה בין 400 ש"ח ל1000 ש"ח למזרק.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש