חיפוש
הרמת גבות

על הטיפול

גבות מהוות כחלק מהותי במסגרת הפנים שלנו ולכן חשיבותן היא עצומה, גבות ירודות עלולות ליצור מראה עצוב וגבות מורמות מדי עלולות להקנות מראה מופתע, גבות קרובות עלולות ליצור מראה זועף ויש אינסוף צורות שיכולות להעביר אינסוף רגשות.כולנו רוצים להישאר צעירים לנצח אבל עם השנים, מתרחשת צניחת עור במצח דבר שמוביל לצניחתן של הגבות. קיימות לא מעט שיטות שונות להרים את הגבות וסיבות שונות להרים את הגבות.

משך ההליך: עד 40 דקות
מספר טיפולים: אחד
זמן החלמה: מספר שעות
תוצאות: לטווח עד שנה

סיבות לביצוע הרמת גבות


קיימות לא מעט סיבות להרים את הגבות, ביניהן: 

 • קמטים המופיעים במצח ובגשר האף
 • הופעת קמטי הבעה בקצוות העיניים 
 • גבות יורדות למטה בהדרגה
 • אסימטריה בגבות ובעיניים
 • עור שקוע באזור עצמות הרקה
 • ירידה של רקמות בשליש העליון של הפנים

 

שיטות להרמת גבות


ניתוח הרמת מצח וגבות - הרמת גבות עם ניתוח מתאימה לנשים שמחפשות פתרון לטווח ארוך ועומדות בדרישות לעבור ניתוח כירורגי. לעיתים, מומלץ אף לעבור ניתוח משולב המשלב הרמת גבות והרמת עפעפיים עליונות - שיטה זו מומלצת כאשר יש עודף עור בעפעפיים העליונות. קיימות מספר שיטות היפורטו בפסקה הבאה.


ניתוח מתבצע כשעה וחצי תחת הרדמה כללית. במסגרת ניתוח הרמת גבות קיימות תופעות לוואי אשר הן חלק בלתי נפרד מהתהליך. התופעות הנפוצות הן זיהום, דימום, אובדן תחושה באזור וא-סימטריה בין שתיה גבות. כמו כן תיתכן צלקת לא אסתטית, ולפעמים ישנה גם נשירת שיער סביב המקום בו מתבצע החתך שדרכו הורמו הגבות.התוצאה נשמרת בין 5 ל 10 שנים

 

כיצד מבוצעים ניתוחי הרמת גבות?


קיימות שלוש שיטות עיקריות שמטרתן להרים ולמקם מחדש את הגבות. כמו כל הליך כירורגי, ניתן להשיג תוצאה טובה בכל שיטה והתוצאה תלויה בניסיון וביכולת הטכנית של המומחה איתו תבחרי לעבור את התהליך.

 

ניתוח הרמת גבות אנדוסקופי - ניתוח זה משאיר צלקת קטנה בשיער הקרקפת והוא מתבצע על ידי בין שלושה לחמישה חתכים קטנים. בניתוח זה מוסר השריר הגורם לקמטים בין שתי הגבות המווה שיפור משמעותי בקמטי הזעף לצמיתות.  בשנות ה-90 זה היה הניתוח הנפוץ ביותר אך כיום מומחים ממליצים בעיקר על ניתוח הצלקת הקצרה. 

 

ניתוח הרמת גבות עם צלקת קצרה - זו היא כיום הטכניקה הנפוצה ביותר. בניתוח זה משתמשים בשני חתכים בשני צידי הקרקפת. כל חתך מבוצע באורך מספר ס"מ והצלקת ממקומת בקו השיער או בתוך השיער עצמו. היתרון העיקרי בניתוח זה הוא החתך המבוצע בקו השיער שמוריד במעט את קו השיער. החתכים בשיער בעלי יתרון גדול כיון שהם מחביאים את הצלקת ברמה שכמעט ואינה נראית לעין.

 

ניתוח הרמת גבה כתר - ניתוח נוסף הוא הניתוח האגרסיבי ביותר וכאן מדובר על חתך הכתר. חתך זה משתרע לאורך כל הקרקפת וזו הדרך היעילה ביותר לתיקון צניחת גבות חמורה במיוחד ובמיוחד באזור הגבה האמצעית. זהו ניתוח המיועד אך ורק למקרים קשים במיוחד וזאת מכיוון חסרונותיה החתך הארוך וחוסר תחושה באזור הקרקפת.

 

זריקות בוטוקס להרמת גבות- הבוטוקס הוא בין הטיפולים הקוסמטיים הנפוצים ביותר בעולם. בשמו המלא, בוטולינום טוקסין הוא רעלן, סוג חלבון המיוצר על ידי חיידק החוסם את שחרור החומר הגורם לגירוי עצבי ומוביל להחלקת הקמט כיוון שהשריר אינו מקבל את הגירוי, מפסיק לזוז ומתכווץ. הרמת גבות בבוטוקס מתבצעת ע"י הזרקתו למספר נקודות שנבחרו בקפידה על מנת לנטרל את השרירים שמורידים את החלק החיצוני של הגבה במטרה לחזק את השרירים המושכים את הגבה למעלה. יתרונה העיקרי של שיטה זו הוא טיפול קצר במיוחד וחזרה מיידית לשגרה תוך כדי תוצאה עם מראה טבעי ולא קפוא ומאולץ. התוצאה נשמרת לכחצי שנה ואחריה ניתן לעשות חיזוקים על ידי הזרקות נוספות.

הרמת גבות עם חוטים - שיטה זו מתבססת על החדרת חוטים, הנקראים חוטי מזו לנקודות מסוימות בפנים כך שנוצרת משיכה כלפי מעלה, רקמות שצנחו מטה. חוטים אלו מעודדים ייצור של קולגן ואלסטים דשים ובכך תורמים גם למיצוק הפנים באופן כללי ולא "רק" מרימים את הגבות. שיטה זו יוצרת מראה מאד סימטרי ומדויק\ ההליך מתבצע באלחוש, וקח זמן קצר וניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה אחריו.  הרמת גבות בחוטים מחזיקה מעמד בין 18 ל-36 חודשים, אבל גם לאחר מכן יש הבדל במראה הפנים וניתן לחדש את הטיפול. התוצאות מיידיות ואף מתחזקות עם הזמן בזכות ייצור הקולגן והאלסטין המוגבר.

הרמת גבות בעזרת חומרי מילוי - כאשר צניחת הגבה נובעת בעיקר מהידלדלות שכבת השומן ניתן להשתמש בחומרי מילוי. למשל חומצה היאלורונית המבוססת על מים הנמצאת בגופנו באופן טבעי. חומר המילוי מוזרק לקצה החיצוני של הגבה וכך מרים אותה ומעניק נפח ועיבוי הפותח את אזור העיניים ומקנה מראה אסתטי וצעיר בפנים.

 

איך אדע איזה שיטה מתאימה לי?

על מנת להבין איזו שיטה מתאימה לכם ביותר, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה ואובייקטיבי.
בשביל זה, כדאי לבצע פגישת ייעוץ ואפילו כמה פגישות.
במאגר המומחים שלנו, תוכלי לבחור את הרופא המתאים לך ביותר על בסיס המלצות ופרמטרים נוספים המופיעים ממש כאן. 

כאשר אנו מדברים על הזרקת חומרי מילוי או בוטוקס קיימות מספר שיטות הזרקה אותן כדאי להכיר:


שיטות הזרקה:


ישנן 5 טכניקות עיקריות בהזרקה למילוי קמטים:

 • שיטת המעגל - הזרקה חוזרת של כמויות שוות בכל כמה מילימטרים לאורך האזור הרצוי.
 • שיטת הלינר\ הקו - הרופא נכנס עם המחט בזווית של 30 מעלות בעומק של כ-10 מ"מ וככל שהוא מוציא את המחט הוא מחדיר את החומר בצורה שוויונית.
 • שיטת הקרוס - הרופא יוצר רשת על ידי הזרקת החומר שתי וערב. לשיטה יתרון כאשר מזריקים לאזור ברקמה הדורש תמיכה יתרה.
 • השיטה הקנולית - הרופא נכנס מנקודה אחת אל תוך הקמט ובלי להוציא את המחט מזריק בזויות שונות בקצב וכמויות אחידות בנקודות שונות בקמט. הקנולות הן מחטים חדות וארוכות. היתרון העיקרי הוא כניסה מנקודת הזרקה אחת ומילוי שטחים נרחבים ללא הצורך בטראומות מרובות ושטפי דם הנגרמים מהזרקה עם מחט בנקודות רבות. כדי להחדיר את הקנולה, הרופא משתמש במחט עם קוטר זהה או רחב יותר ויוצר את פתח הכניסה. 
 • שיטת הסנדוויץ' - כשמה, בעזרת השיטה הזו הרופא מזריק לשכבות שונות של העור כמויות שונות של החומצה ההיאלורונית. שיטה זו נפוצה לקמטים עמוקים כמו קמטי הבעה. חומר מילוי מוזרק בתאי העור בצורת שכבות.

חשוב לזכור: ככל שהתכשיר סמיך יותר - הוא מתאים לצורך מילוי קמטים עמוקים יותר ולהענקת נפח, וככל שהוא דליל יותר - הוא מתאים למילוי קמטוטים וקמטים שטחיים.

טיפ היועצת - לבחון אלטרנטיבות

 כפי שאמרנו, יתכן שבמקרה שלך הזרקת חומרי מילוי יכולה להביא לתוצאות משמעותיות. גם כאן, לא כדאי לבצע שום החלטה לפני שנתייעץ במומחים.
בסוף התהליך, הסיכון לפגיעה בשדה הראייה ימנע והמראה הנפול והכעוס שכבר הפך להיות חלק מהחיים יעלם ויתחלף בפנים עליזות ורעננות. 

טיפ היועצת

יש לזכור, היקר ביותר הוא לא תמיד גם הטוב והמקצועי ביותר.
כמו תמיד, זוהי האחריות שלנו לעשות סקר שוק, לקבל המלצות על המומחים המובילים ומול הנתונים האלו לעשות השוואת מחירים.  

כדאי וחשוב לבדוק את האופציה של כיסוי קופת החולים. ייתכן מאוד שניתן יהיה לקבל הוזלה נוספת במחיר אם נמצא קליניקה שעומדת בדרישות ובצרכים שלנו ועובדת מול קופת החולים שלנו.

 

 

ההכנות להליך

אז נעזרנו בגורמים מקצועיים כדי להעריך את מקור הבעיה, קיבלנו ייעוץ מקיף על הניתוח שהכי מתאים לנו וערכנו סקר שוק מקיף. אחרי הרבה מאמצים, מצאנו את הקליניקה המושלמת במחיר שמתאים לתקציב שלנו. עכשיו הגענו לרגע שחיכינו לו, ואולי גם מעט חששנו ממנו – נערכים לניתוח. לפני שנתחיל בהליך, ישנם כמה צעדים מקדימים שחשוב שנעשה. 

שלב ראשון -פגישה מקדימה

לפני הניתוח, יזמין אותנו המומחה שבחרנו לפגישה מקדימה.
לפגישה יש שתי מטרות עיקריות:

ראשית, היא מאפשרת לרופא לעבור על ההיסטוריה הרפואית שלנו ולוודא שאין מכשולים שונים שיכולים לגרום לסיבוכים במהלך הניתוח. מחלות רקע שונות בעבר או בהווה, בעיות כרוניות הקשורות לעיניים ואפילו תוספי תזונה שונים, עלולים להשפיע על מהלך הניתוח ועל תוצאותיו. במידה והכל נמצא תקין בסקירה הרפואית, תמשיכו לשלב הבא.

בהמשך הפגישה יסביר לך המנתח בדיוק את התהליך המותאם במיוחד עבורך, מה יתבצע ובעיקר – יסביר לך למה לצפות. חשוב לערוך את תיאום הציפיות הזה כדי שנדע בדיוק מה ניתן לקבל מהניתוח ולאלו תוצאות ניתן לצפות בסיומו.

טיפ היועצת - רגע לפני הפגישה

אם אינך בטוחה, בצעי פגישה נוספת, חשוב שתרגישי בנוח, בטוחה ושביעת רצון מהרופא שיעבור איתך את התהליך הזה. 

בפגישת הייעוץ - זהו הזמן לעלות את כל החששות מול הרופא ולקבל תשובות לכל שאלה שעולה.

שלב שני -בדיקות וצילומים

כדי לקבל הערכה מלאה של התאמתך לניתוח, נדרשות גם מספר בדיקות רפואיות אצל רופא המשפחה.
במידה ויוחלט על ניתוח יש לבצע כמה בדיקות לפני כן אך בהליכים פשוטים יותר - הבדיקות פחות מקיפות.

 • בדיקה של תפקוד שרירי העיניים האחראים לתנועת העיניים, העפעפיים והגבות. כאן יוכל הרופא להעריך בדיוק את היקף הצניחה ולהתאים את הטיפול המתאים ביותר. 
 • בדיקת ראייה.
 • בדיקת היכולת לייצור דמעות.
 • בנוסף לבדיקות, יערוך המנתח הפלסטי סדרה של צילומים באזור העיניים כדי להעריך את ההליך הנדרש בעיניים.


לאחר הערכת המנתח הפלסטי, חשוב שנקבל חוות דעת שנייה ובלתי תלויה. מומלץ לפנות לרופא עיניים מומחה מקופת החולים או ממרפאה פרטית אחרת שיוכל לתת לנו הערכה נוספת על ההתאמה לניתוח.

ממה כדאי להימנע?

בשיחת ההכנה עם הרופא המנתח, סביר להניח שיידרש מאיתנו להימנע מפעולות מסוימות לפני הניתוח. בשבוע וחצי שלפני הניתוח וכשלושה חודשים אחריו, יש להימנע מחשיפה לאור שמש ישיר.

בנוסף, יש להפסיק ליטול תרופות מסוימות. משככי כאבים על בסיס אספירין ואיבופרופן כמו נורופן ואדוויל. גם תוספים טבעיים המונעים קרישת דם כמו כמוסות ג'ינג'ר, שום או גינקו בילובה, עלולים לגרום לדימום יתר במהלך הניתוח. נוגדי דלקת ללא סטרואידים עלולים לגרום לסיבוכים בניתוח. לכן, יש להפסיק ליטול תרופות ותוספים אלה בשבועיים שלפני הניתוח. 

טיפ היועצת - להיזהר משרלטנים

קיימים היום לא מעט "בעלי מקצוע" ללא הכשרה רפואית שיתחייבו להסרת עודפי עור ללא ניתוח במגוון שיטות מפוקפקות ומכשור אלקטרוני שעלול להיות מסוכן מאוד. חשוב להבהיר – ניתוחים בעפעפיים עושים אך ורק אצל מנתח פלסטי מומחה!

 

מה צפוי לי בניתוח?

לאחר שיוודא הרופא המנתח כי הקפדת על כל ההגבלות הנדרשות לפני הניתוח, ניתן יהיה להתחיל בהליך. ייתכן שהרופא המנתח יבחר לבצע את הניתוח בחדר טיפולים רגיל ולאו דווקא בחדר ניתוח. מדובר בהחלטה די שגרתית במידה ובחרנו במנתח מקצועי ומיומן, חשוב שניתן בו אמון.
הניתוח יתבצע בהתאם אחת השיטות על פי מה שנקבע בפגישת הייעוץ.

שלב שלישי - הרדמה 

עם ההגעה לחדר הטיפולים או הניתוח, יבצע הרופא הרדמה. ברוב המכריע של המקרים, יהיה מדובר בהרדמה מקומית בלבד על ידי הזרקת חומר אלחוש לרקות. קיימים מקרים נדירים בהם הרופא החליט לבצע הרדמה מלאה. חשוב לקבל על החלטה כזו חוות דעת נוספת לפני הניתוח.

שלב רביעי - תהליך הניתוח

בתהליך הניתוח יבוצעו החתכים בהתאם למה שנקבע בהתאם לשיטות המוכרות ולאחר הגעה לתוצאות הרצויות, ייסגרו החתכים. במקרים מסוימים יספיק השימוש בדבק כירורגי, כמו זה המשמש לחתכים עמוקים. עם זאת, ברוב המקרים יהיה צורך בתפרים. מדובר בתפירה עדינה מאוד שמשאירה צלקת זעירה, שלרוב בכלל לא ניתן להבחין בה.

ההליך כולו יימשך לרוב עד שעתיים ובדרך כלל לא יארך יותר משעה. לאחר זמן התאוששות של שעתיים נוספות, לרוב נשוחרר מיד הביתה. השחרור מהקליניקה דורש ליווי ולכן חשוב להיערך מראש עם מלווה שייקח אותנו הביתה. 

 

 

לאחר הניתוח

בימים שלאחר הניתוח, במשך עשרתת הימים הראשונים צפויה להיות נפיחות ושטפי דם מסביב למצח ולעיניים.לאחר עשרה ימים יתחילו להיעלם לאט לאט הנפיחות ושטפי הדם ויהיה צורך להוציא את התפרים שנשארו מהניתוח. לעיתים, המנתח גם יחליט להשאיר למשך 24 שעות לאחר הניתוח, צינור ניקוז דק שיצא מאזור השיער ויגיע למיכל קטן שיאגור את הנוזלים העודפים. כמו כן, מנתחים רבים שמים על הראש של המטופל תחבושת שתעטוף אותו במשך כ-24 שעות לאחר הניתוח.

 

 

החלמה ותחזוקה

עם הזמן, שטפי הדם והנפיחות ייעלמו. לרוב יידרשו כחודש-חודשיים עד לחזרה למראה רגיל. לאחר שלב ההחלמה, נוכל באמת להעריך את התוצאות של הניתוח ולהתחיל להתרגל למראה החדש שלנו. צלקת הניתוח תיעלם תוך מספר חודשים ועד שנה אחת. כדי להאיץ את תהליך ההחלמה, חשוב שנימנע בחודשים שלאחר הניתוח מאור שמש ישיר. 

מומלץ לבחור כמלווה הביתה מהניתוח בן משפחה שחי איתנו בבית, במידה והדבר האפשרי, מכיוון שמומלץ מאוד שמישהו ילווה אותנו גם בלילה שלאחר הניתוח. בכל מקרה, חשוב שלא נישאר לבד. 

הסרת התפרים

לאחר כמה ימים, בהתאם להוראות הרופא - יש להגיע אל הקליניקה כדי להוציא את התפרים.

איך נשמור על עצמנו?

כדי להימנע מסיבוכים ולשמור על הבריאות הכללית, חשוב שנקפיד על כמה הנחיות בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח:

 • להימנע משחייה בבריכה או בים.
 • לוותר על פעילות גופנית אינטנסיבית כמו ריצה או משחקים תחרותיים.
 • לא להרים משאות כבדים.
 • חשוב להשתמש בכל תכשירי הלחות והניקוי שקיבלנו מהרופא לאורך כל התקופה.
 • כדי למנוע בצקות, חשוב שנשמור על הראש מורם בזמן השינה. ניתן להיעזר בכרית נוספת, או באמצעי תמיכה שונים.

סימנים מדאיגים

אם מופיעות אחת מהתופעות הבאות, חשוב לפנות מיד לרופא:

 • דימום
 • לחץ בחזה וקוצר נשימה
 • טשטוש בראייה או "ראייה כפולה" הם סבירים בשלושה-ארבעה ימים אחרי הניתוח, אבל אם הבעיה נמשכת במשך תקופה ארוכה יותר, חשוב לקבל מענה רפואי בהקדם.

 

 

לאילו תופעות לוואי ניתן לצפות?

במידה וההליך עובר כמתוכנן ובחרנו באנשי מקצוע טובים, אין מקום לחשוש.
מדובר באחד מהניתוחים הפשוטים והבטוחים ביותר.
סיבוכים נפוצים בניתוח הרמת גבות כוללים הרמה לא נכונה של הגבה. סיבוכים אפשריים נוספים המאפיינים את הניתוח הם: נזק עצבי שמונע הרמת גבה ופוגע בהבעות הפנים, חוסר סימטריה בין שתי הגבות ואובדן שיער מסביב לחתכים.

סיבוכים נפוצים בניתוח הרמת גבות כוללים הרמה לא נכונה של הגבה. סיבוכים אפשריים נוספים המאפיינים את הניתוח הם: נזק עצבי שמונע הרמת גבה ופוגע בהבעות הפנים, חוסר בסימטריה בין שתי הגבות ואובדן שיער מסביב לחתכים.

 

 

תוצאות ניתוח הרמת גבות


רוב המנותחים חוזרים לעבודה תוך פחות משבוע, אם העבודה היא פיזית תאלצו להיעדר 4 שבועות כדי להחלים ולשוב לעבודה, בממוצע רוב האנשים חוזרים לעבוד לאחר 7 ימים.

עם סיום תקופת ההחלמה, נוכל ליהנות מהתוצאות באופן מיידי. הגבות המתוחות ישפיעו בצורה דרמטית על המראה הכללי של הפנים שלך ומטופלים רבים מדווחים על מראה צעיר בשנים רבות. את המראה הסופי יהיה ניתן לראות לאחר כ3-4 שבועות בהם הגבות יתמקמו סופית במיקום החדש.

המשך קריאה

טווח מחירים

כאשר אנו מדברים על הרמת גבות ללא ניתוח באמצעות חומרי מילוי ובוטוקס – הטווח נע בין 600 ש"ח ל 1500 ש"ח בהתאם לניסיון, המכון, הוותק והניסיון.
הרמת גבות באמצעות חוטים נעה בין 200-600 שקלים עבור מתיחת חוט אחד וטיפול שכזה עלול להגיע לבין 2500 ל 5000 ש"ח. 

כאשר אנו מדברים על ניתוח, גם כאן יש משתנים רבים אך הטווח נע בין 5000 שקלים ל 12000 שקלים.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש