חיפוש
שאיבת שומן

על הטיפול

לכולנו חשוב להיראות טוב, אורח חיים בריא הוא בד"כ הברירה הכי טובה להשיג את המטרה הרצויה. לעיתים, שמירה על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה ושמירה על אורח חיים בריא – לא מספיק.

יש שומנים שפשוט לא מוכנים ללכת ובשביל זה הגענו לדבר על שאיבת שומן.
שאיבת שומן היא הליך נפוץ בתחום הכירורגיה הפלסטית שנועדה לפסל את הגוף, על ידי הסרת שומן לא רצוי מאזורים מסוימים. האזורים שבהם מבצעים שאיבת שומן, בדרך כלל, הם :בטן, ישבן, ירכיים, ברכיים, זרועות, סנטר, לחיים וצוואר.

משך ההליך: 2-3 שעות
מספר טיפולים: 1
זמן החלמה: 7-10 ימים
תוצאות: שנה

למי מתאים ניתוח שאיבת השומן?

 • אנשים הסובלים מחוסר פרופורציה בגוף.
 • מי שיש לו או לה צמיגים סביב המותניים, ירכיים עבות, שומן מצטבר בבטן, בגב או בישבן. 
 • נשים לאחר לידה שלא מצליחות לחזור לגזרה הקודמת
 • אנשים שהתבגרו, הסובלים מקפלים משתפלים
 • אנשים המעוניינים לשפר את הביטחון העצמי ולא מצליחים להיפטר מהשומן.
 • אנשים מעל גיל 18, אשר סיימו את התפתחותם המינית עם מוכנות נפשית לניתוח ולהשלכות.

 

למי לא מתאים ניתוח שאיבת שומן? 

אנשים שעור גופם רפוי מדי, כולל נשים אחרי לידה שעורן העודף מתדלדל.
שאיבת שומן אינה אפשרית עבור אלו משום שהסרת השומן תגרום לעור להתרופף אף יותר.
בנוסף, שאיבת שומן אינה פתרון לסובלים מעודף משקל קיצוני - שאיבת שומן גדולה עלולה להוביל לסיבוכים ולסכן את חייהם. עבור אנשים בעלי עודף משקל משמעותי, שלא מצליחים לרדת במשקל ולהמעיט את השומן באמצעות אורח חיים בריא, מומלץ לבצע ניתוח לקיצור קיבה.

 

 

יתרונות הניתוח

לניתוח שני יתרונות עיקריים, קודם כל הוא מתבצע תחת הרדמה קלה שאחריה כמעט אין תופעות לוואי. בנוסף, הניתוח לרוב לא כרוך בחתך ניתוחי ובד"כ אין צלקות והחזרה לשגרה היא מהירה יחסית.
לאחר הניתוח ניתן להגיע למראה הרצוי בקלות יותר תוך שמירה על אורח חיים בריא.

בעזרת הליך זה ניתן להגיע לתוצאה של מראה רזה יותר, האידיאלי עבור המטופל. 

 

שיטות לשאיבת שומן


בעשורים האחרונים התפתחו טכניקות שונות בניסיון לייעל את תהליך שאיבת השומן ולהפחית את הכאבים המלווים את התהליך.
השיטות הנפוצות ביותר הן:

 

שאיבת שומן קלאסית - שיטה זו מתבססת על ניסיון ממושך והיא אינה מסובכת, אך דורשת מאמץ רב מצד המנתח.  מחטאים את העור בחומר אנטיספטי, ומזריקים לתוך השומן באיזור המטופל תמיסת מלח מדוללת כדי לרכך את השומן. לאחר המתנה של 20-30 דקות, מבצעים חתכים קטנים של עד סנטימטר אחד, המוסתרים בדרך כלל בקפלים הטבעיים של העור. דרכם מחדירים אל תוך השומן קנולה, צינורית בגדלים שונים, שניתן להחליפה בזמן השאיבה, והיא מחוברת למשאבה. בעזרת הקנולה, המנתח יוצר תעלות בשומן, והמכונה שואבת את השומן אל תוך בקבוקי שאיבה.

 

שדרוג השיטה: השיטה החדשה ביותר, בה הצינורית רוטטת וגורמת לשבירה מכנית של רקמת השומן. שיטה זו מאפשרת פיסול מדויק ללא השקעה של כוח פיזי, מקצרת משמעותית את הניתוח.


המסת שומן בעזרת אולטרסאונד –טכניקת הקנולה הרוטטת – טכניקה הדומה לראשונה, אלא שכאן הקנולה, אותה צינורית המוחדרת לשומן, מחוברת למקור של גלי קול (אולטרסאונד). הגלים משודרים למרחק של שלושה מ"מ מקצה הצינורית וממיסים את השומן שנוזל ללא קושי דרך הצינורית אל הבקבוקים. שיטה זו קלה יותר עבור המנתח ומאפשרת לרקמת החיבור ולעור להתכווץ בחזרה בצורה הדוקה אך יש לציין ששיטה זו עלולה ליצור כוויות וגומות בעור.

 

3 שיטות לשאיבת שומן בלי ניתוח 


המסת שומן בגלי רדיו - בודי טייט- בשיטה זו ממסימים את תאי השומן באמצעות אנרגיית גלי רדיו. האנרגייה מייצרת חום מבוקר הממיס את עודפי השומן. לאחר שהשומן מומס, שואבים אותו אל מחוץ לגוף.  בשיטה זו עלולים להפגע סיבי רקמות החיבור, הקולגן והאלסטין והתהליך מסייע גם בכיווץ של העור ומיצוק של העור.

 

 בפעולה אחת ניתן להמיס ולשאוב עד 5 ליטרים. השיטה מתאימה לטיפול במצבורי שומן ממוקדים כמו בטן, ירכיים, צוואר, סנטר כפול, זרועות וגב.
פעולה זו חד פעמית וההחלמה מהירה וקלה ביחס לשאיבת שומן קלאסית. היא מתבצעת תחת הרדמה מקומית בחדר ניתוח ונמשכת כעד חצי שעה באזור קטן וכשעה וחצי לאזור גדול בגוף. לאחר התהליך, חשוב להקפיד על חבישה אלסטית למשך מספר ימים. 


הקפאת תאי שומן בקור - קולטק - מכשיר ה"קולטק" הוא מכשיר להקפאת שומן המונע טיפול פולשני.מדובר על טיפול שאורך כשעה והחזרה לשגרה אחריו היא מיידית.
הוא מתבסס על פגיעה ברקמות השומן ותאי השומן על ידי שינוי טמפרטורה היוצרת נזק בהמשך לפירוק התאים. פינוי שרידי תאי השומן המפורקים נעשה בתהליך ביולוגי טבעי על ידי מערכת הלימפה. המכשיר מאפשר ירידה בעובי שכבת השומן התת עורי בכ - 25 % של קירור מבוקר משולב בואקום.  שיטת הקולטק מיועדת לטיפול באזורים עם מצבורי שומן תת-עורי כמו בטן, מותניים, ירכיים, גב עליון ותחתון.
הטיפול אורך כשעה ובמהלך הטיפול יתבצע קירור הדרגתי של האזור הנבחר, תוך ששכבת השומן המצויה תחת העור מתפרקת ומופרשת החוצה מהגוף בתהליך טבעי של מערכות הלימפה והדם בתוך כ-3 חודשים.

 

גלי רדיו חיצוניים - מדובר על מכשיר משולב למיצוק העור והצרת היקפים המבוסס על גלי רדיו חיצוניים. מיצוק הגוף מתבצע באופן בלתי פולשני כלל: גלי הרדיו פוגעים בשומן הקרוב ביותר לעור וגורמים לו להתפרק, פוגעים בסיבי הקולגן וגורמים לכיווץ של העור.

 

הטיפול מעודד את מערכות הצמיחה הטבעיות של הגוף בכדי ליצור שיפור של הצלוליט ורפיון העור בצורה אפקטיבית. במכשור זה קיים פטנט המגרה את סיבי הקולגן והאלסטין הקיימים וכך גורם להתעוררות הפיברובלסטים לייצור מוגבר של קולגן. פעולה זו מעניקה מראה עור מוצק ואלסטי יותר. הפעולה פשוטה ולוקחת כחצי שעה.
חסרונה בכך שהתוצאה מחזיקה מעמד חודשים ספורים בלבד ונדרשים טיפולי תחזוקה.


טיפ היועצת


לא ללכת שולל אחרי המחיר - זכרו שמדובר בגוף שלכם ובבריאות שלכם.
בדקו היטב מי המנתח, מהו ניסיונו, באיזה ציוד הוא עומד להשתמש, ואיפה יתבצע הניתוח.
מדובר בניתוח פלסטי ומגיע לכם הטוב ביותר, השקעה חד פעמית לכל החיים.

 

תהליך הניתוח - מה יעשו לי?

תהליך הניתוח מתחלק למספר שלבים, כמו בכל הליך כירורגי. 

שלב ראשון - פגישת ייעוץ

 

טיפ היועצת - רגע לפני הפגישה

 • אם אתם לא בטוחים - בצעו פגישה נוספת.
  חשוב להרגיש בנוח, בשלום ושביעות רצון מהרופא שיבצע עבורך את הניתוח הזה.  
 • בפגישת הייעוץ - זהו הזמן לעלות את כל החששות מול הרופא ולקבל תשובות לכל שאלה שעולה.
 • חשוב לא להחסיר אף מידע על ההיסטוריה הרפואית שלך- רגישות לתרופות, ניתוחי עבר וכל פרט אחר שנראה לך משמעותי.

 

שלב שני - הכנות לניתוח

כחודש לפני הניתוח - יש להימנע ככל האפשר מעישון או שתיית אלכוהול על מנת להפחית את הדימום ולמנוע התרחבות של כלי הדם היוצרים דימום מוגבר.
כעשרה ימים לפני הניתוח - במידה והינך חובה סימפטומים כמו: פריחה, חום, שפעת ודברים חריגים נוספים -יידעי את הרופא המנתח בהקדם. יש להימנע לחלוטין מנטילת תרופות המשפיעות על מערכת קרישת הדם כמו למשל: אדוויל, וולטרן, אספירין ועוד. תוספי תזונה ומולטי ויטמינים תוכלי להמשיך ליטול כרגיל. 


ערב לפני הניתוח

 • בערב שלפני הניתוח עלייך להסיר כל איפור מהפנים שלך ותכשיטים מגופך, כולל פירסינגים מכל סוג שהוא. 
 • הימנעי מלעיסת מסטיק.
 • אם קיבלת מהרופא תרופות לנטילה ערב לפני הניתוח, אל תשכחו למלא אחר הוראות הרופא.
 • שמרי על צום מוחלט, ללא אוכל ושתייה, 6 שעות לפני מועד הניתוח. 
 •  רכישת מחוך (חגורת לחץ) שיולבש על האזור המנותח בתום הניתוח.

ביום הניתוח עצמו:

 • הגיעי כחצי שעה לפני הזמן הנקבע עם המלווה שלך לניתוח.
 • הצטיידי בכל תוצאות הבדיקה ההכרחיות.
 • הגיעי עם בגדים נוחים וקלילים להתאוששות לאחר הניתוח.

שלב שלישי - ההרדמה

תחילה, הרופא המנתח  ישרטט על שטח הגוף את האזור ממנו תתבצע שאיבת השומן בזמן שהמטופל עומד מכיון שבשכיבה השומן "נשפך" לצדדים.
במידה ושאיבת השומן היא נקודתית - נהוג להסתפק בהרדמה מקומית. אולם אם שאיבת השומן היא נרחבת - על פני שטח גדול או מכמה מקומות בעת ובעונה אחת - נהוג להרדים את המנותח בהרדמה כללית. אם שואבים שומן רק מאזור המותניים ומטה נהוג להיעזר בהרדמה אזורית.
רוב המנתחים מעדיפים לבצע הרדמה כללית, אך זו מומלצת פחות וההתאוששות ממנה ממושכת יתר.


שלב רביעי - הניתוח עצמו

לאחר מכן, עוברים לשכיבה, לאחר הרדמת האזור בו מבצעים את שאיבת השומן, מחדירים צינוריות דקות לתוך חתכים מינוריים בעור ושואבים את השומן לתוך כלי איסוף עם סימוני מדידה.
הניתוח אינו מסובך אך דורש מאמץ מהרופא שצריך לעסות את האזור כדי להאיץ את פירוק השומן. 

בניתוחים מסוימים, הרופא מקל על עצמו על ידי החדרת מים פיזיולוגיים למקום השאיבה. המים עוזרים לפרק את השומן אך שיטה זו מאריכה את השאיבה ל4-5 שעות במקום שעה וחצי

הליך החלמה וחזרה לשגרה - הוראות ליום שאחרי ניתוח שאיבת שומן

לאחר הניתוח המטופל יועבר לחדר התאוששות שם יהיה תחת השגחה של הצוות.
לאחר מנוחה של כמה שעות, ניתן יהיה לשוב הביתה. לאחר הניתוח, יש ללבוש את הבגד שהרופא הנחה לקנות לפני כן אשר עוזר בכיווץ עודפי העור ותורם לקבלת תוצאה טובה וארוכת טווח מהניתוח.

 

אחרי הניתוח:
בשבועיים הראשונים, יש להישאר עם הבגד במשך כל שעות היממה, לאחר מכן בהדרגה ניתן להשתמש בו לסירוגין.  ניתן לחזור לפעילות שגרתית כיומיים לאחר הניתוח פרט למקרים מיוחדים. ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה לאחר 4-6 שבועות. ניתן להתרשם מהתוצאה שבועיים שלושה לאחר הניתוח אולם מתוצאה סופית ניתן להתרשם רק לאחר 3 חודשים.
לאחר הניתוח המטופל יוזמן לפגישות ביקורת חוזרת במהלך השנה הראשונה.

 

טיפ היועצת:


חשוב לזכור שמטרת הניתוח העיקרית היא חיטוב קימורי הגוף והצרת היקפים לשם שינוי המידה - שינוי שלא הושג בדיאטה קפדנית. על מנת לשמור על התוצאות - יש להקפיד על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית ושמירה על משקל קבוע - לאורך זמן.

 

תופעות לוואי וסיבוכים - לא להיבהל, את בידיים טובות:


תופעות לוואי


בשבוע שלאחר הניתוח, האזור בו בוצע הניתוח יהיה נפוח ובצקתי, באזור יופיעו סימנים כחולים ואדומים המעידים על שטפי דם תת עוריים - זה לגמרי נורמלי, לא לדאוג.
אתם עלולים לסבול מכאבים, זה גם נורמלי, מזכיר כאב קל שדומה להתכווצות שרירים ואפשר לקחת אופטלגין או אקמול להקל.


אסור להשתמש במשחות או בכדורים שמכילים אספירין, ואסור להשתמש בנוגדי דלקות או בסטרואידים.


אם הכאבים חזקים, ניתן לבקש מהרופא שלכם משככי כאבים חזקים יותר.
לפעמים, ניתן גם לבקש להשאיר בחתכים צינוריות ניקוז עד הביקורת הראשונה על מנת לנקז את ההפרשות מהחתכים שדרכם נשאב השומן. תחושות כמו כבדות, נפיחות ואי נוחות הגיוניות לגמרי. 

תחושות הכבדות והאי־נוחות חולפות בהדרגה ונעלמות לגמרי לאחר כחודש, והנפיחות עלולה להישאר עד חצי שנה לאחר הניתוח.


סיבוכים אפשריים בניתוח שאיבת שומן


ירידה בהמוגלובין - בעת שקילת הסיכונים של הניתוח לשאיבת שומן  חשוב להבדיל בין שאיבת שומן קטנה במצבורי שומן ממוקדים (למשל בסנטר) לבין שאיבות שומן גדולות מאזורים נרחבים (למשל, מהירכיים ומהבטן). שאיבת שומן קטנה וממוקדת נחשבת לניתוח קל, עם תוצאות טובות וסיבוכים אפשריים נדירים קלים מאוד. לעומת זאת, שאיבות שומן באזורים רחבים עלולות לגרום גם לבעיות באזורים שמהם נשאב השומן וגם לבעיות במערכות גוף אחרות. הסיכון הגבוה יותר בשאיבת שומן נרחבת נובע  מירידה ברמת ההמוגלובין בדם בעקבות הניתוח (ההמוגלובין הוא מולקולה המורכבת מברזל ומחלבון. תפקידו הוא לשאת את החמצן מהריאות לרקמות הגוף). במידה והגעת למצב כזה, זה פשוט לפתור באמצעות כדורים שהרופא ירשום עבורך.

ערעור מאזן הנוזלים-  סיכון נוסף שקיים עם שאיבות שומן נרחבות הינו ערעור מאזן הנוזלים בגוף וזאת כיוון שעם תאי השומן הנשאבים, נשאבות גם כמויות לא מבוטלות של מים, משמע מאזן הנוזלים בגוף הופך לשלילי ולכן יש מחסור רציני במים מהגוף דבר היכול לפגוע אנושות בגוף שלנו. בעבר, היו אף מקרי מוות תוך כדי ניתוחים אלו אך מקרים אלו קרו בגלל שאיבה מוגזמת ולא מבוקרת של מעל 5 קילו בשאיבה אחת.

אובדן תחושה - במידה והאזור הדהם, דימומים באזור החתוכים עלולים להיות רגישים יותר או לחילופין בחוסר תחושה, עם בצקת והיווצרות כתמים על העור. התופעות האלה אמורות לחלוף בתום שבוע לכל היותר.

אכזבה -  אחת התופעות היכולות לקרות היא אכזבה או דיכאון לאחר ניתוח ודבר זה יכול לקרות פשוט מחוסר רצון בתוצאה. חשוב מאד תיאום הציפיות מול הרופא המנתח והכנה נפשית לקראת הניתוח גם בגלל השינוי שיווצר.
בשביל לשפר את מצב הרוח, זה הזמן למצוא ספר טוב או סרט טוב ולזכור שזו היא " ירידה לצורך עלייה" ושהכל יהיה בסדר.


אם בעקבות הניתוח מופיעים התסמינים הבאים יש לפנות מיד לרופא: חום גבוה (יותר מ־38 מעלות), קוצר נשימה, אדמומיות רבה באזור שנותח, דימומים או חולשה קיצונית - יש לפנות מיד לרופא.

 

 

תוצאות ניתוח שאיבת שומן


את המראה החדש והתוצאה שלמענה בוצע הניתוח לשאיבת שומן - לא ניתן לראות ישר בתום הניתוח. האזורים שבהם בוצע ההליך יהיו נפוחים בימים ואף בשבועות הראשונים. רק לאחר מספר שבועות מתחיל להיחשף המראה לו חיכינו. המראה הסופי יגיע לאחר כשלושה חודשים - לאחר שחולפת כל הנפיחות.
חשוב לציין, הניתוח אינו תרופת קסם ! אין בכוחו לרפא מחלות הנובעות מהשמנה כגון לחץ דם גבוה או יתר שומנים בדם, כן ניתן לומר שניתוח יקל כעת על ההחלמה ועל שמירת שגרה של גוף בריא, תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית.

טיפ היועצת


רגע לפני הניתוח, אפילו חודש או חודשיים לפני - נסו להתחיל לשנות את ההרגלים,להתחיל פעילות ספורטיבית ולשמור על תזונה מדויקת.
היועצת ממליצה בחום להיעזר באיש מקצוע כמו דיאטנית או תזונאית המתמחים בתחום.
זכרו, הכוח בידיים שלכם.
שמרו על תוצאות הניתוח, על הגוף שלכם ועל הנפש - נפש בריאה בגוף בריא.

המשך קריאה

טווח מחירים

כמו בכל הליך כירורגי, ישנו טווח רחב של מחירים, המחיר של שאיבת שומן משתנה לפי פרמטרים שונים: האזור ממנו מתבצעת השאיבה, מספר האזורים, סוג השאיבה, הוותק והמומיות של הרופא המנתח. טווח מחירים ממוצע של ניתוח שאיבת שומן לנשים בקליניקות ומרפאות המורשות בישראל ינוע בין 15,000 ל-40,000 ש"ח.
טווח המחירים של טיפולים לללא ניתוח והליך כירורגי נע בין 500 ש'ח לטיפול בגלי רדיו חיצוניים, 4500 להקפאת שומן בקור וכ 11000 ש"ח לבודי טייט .

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש