חיפוש
הזרקת בוטוקס במצח

על הטיפול

עם השנים הפנים מאבדות מגמישותן והקמטים מתחילים להתעמק ולהופיע, המצח במיוחד הוא אזור רגיש אשר אנשים רבים נוטים לכווץ, גם בגילאים צעירים הקמטים יכולים להופיע וגם בעת חשיפה ארוכה לשמש – הקמטים עלולים להופיע. זריקת הקסם או בשמה השני – בוטוקס, הינו טיפול אסתטי המבוצע בהזרקה ואינו כרוך בהתערבות כירורגית, סכינים או מנתחים היוצר פנים חלקות מקמטים, שיפור מראה הפנים וחיזוק תחושת הביטחון העצמי שיכול להקנות מראה חלק נטול קמטים.

משך ההליך: עד 40 דקות
מספר טיפולים: אחד
זמן החלמה: מספר שעות
תוצאות: לטווח עד שנה

למי מתאים הטיפול בהזרקת בוטוקס? 

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הזרקה בבוטוקס הוא שהטיפול בו אינו פולשני. הזרקת בוטוקס נעשית ללא הרדמה, כך שאין את הסיכונים המלווים הרדמה כללית ורמת הסיכון שלו נמוכה.

למעשה, הבוטוקס מתאים במיוחד לאלו שאינם מעוניינים או לא צריכים לעבור טיפול ניתוחי. 

ובכך חוסכים את אי הנעימות וההתערבות הכירורגית, ההחלמה הארוכה, הצלקות ושלל תופעות מעט מסובכות יותר. אין גיל מינימלי או מקסימלי לשימוש בבוטוקס ואף ממליצים להשתמש בו בנוסף כטיפול מונע, יש להתאים את סוג הטיפול לאזור הפנים ולסוג העור של המטופל. 

השפעתו של הבוטוקס היא על השריר בלבד, והוא אינו יוצר נפח, וזאת בשונה מטיפול בקמטים באמצעות הזרקת חומרי מילוי המעניקים נפח לפנים, או בטיפול במכשירים המטפלים במרקם ומיצוק של העור. 

 

 

למי אסור לעבור הזרקת בוטוקס?

בוטוקס אינו טיפול שמתאים לכולם - מומלץ להגיע לפגישת ייעוץ עם הרופא לפני הטיפול לוודא התאמה וציפיות.

יש להימנע מהזרקת בוטוקס במקרים של אלרגיה ידועה לבוטוקס, לאלבומין או במקרה של חולשת שרירים.

במקרים של מחלות רקע, מחלות אוטואימוניות, מחלות עצבים או מחלות הקשורות לשרירי גוף רצוניים - חובה להודיע על כך לרופא לפני הטיפול על מנת למנוע תופעות לוואי חמורות ביותר.

במידה ואתם חווים דלקת או זיהום בשבועיים לפני הטיפול - יש לדחות את הטיפול ולהתייעץ עם הרופא.

נשים בהריון או המתכננות להרות בתקופה הקרובה לטיפול - לא יכולות לעבור הזרקת בוטוקס.

 

טיפ היועצת

היועצת מזהירה מהגזמות -הימנעי מקיצוניות!

 שינוי דרסטי אינו רצוי בכל המדובר על הזרקת בוטוקס וכדאי מאוד להיזהר מכך.

ובכלל, אנחנו בעד לשנות את מה שמפריע כל עוד זה בבקרה וללא הגזמות מיותרות שמביאות לחרטות מיותרות. בלי הגזמות, בקיצור. 

 

על טיפול הזרקת בוטוקס:

 הזרקת בוטוקס הינו טיפול האורך כרבע שעה כך שמדובר על הליך קצר שלא גוזל זמן. 

שימוש בבוטוקס נעשה על ידי זריקות מקומיות באמצעות מחט דקה ביותר למקום המיועד בלבד ואינו מפריע לשאר תפקודי הגוף. הזרקת בוטוקס אינה מצריך שימוש בחומר הרדמה ובמהלך הטיפול ניתן להשתמש במשחות אלחוש מקומיות.

הטיפול בבוטוקס נחשב כטיפול יעיל, מהיר בעל מינימום סיכונים אך יש כמה דברים שכדאי לדעת ולהכין לפני הטיפול ואחריו.

לפני הטיפול: 

  • חשוב לדווח על כל בעיה רפואית, אלרגיה או רגישות שקיימת לחומר כזה או אחר. 
  • יש לדווח לרופא על כל תרופה הנלקחת בסמוך לטיפול, יש לשים דגש על התרופות הבאות: תרופות אנטיביוטיות לשם טיפול נגד זיהום, תרופות הקשורות למחלות לב או המשפיעות על קצב הלב ותרופות שנועדו לטפל במחלות אוטואימוניות.
  • מומלץ לבצע טיפול מונע נגד הרפס כ-3 ימים לפני ההזרקה
  • כדאי להימנע מעישון ושתיית אלכוהול על מנת למנוע דלילות בדם ודימומים מיותרים.
  • יש להגיע לטיפול ללא איפור כלל. כמו כן אסור למרוח קרם פנים.

לאחר הטיפול:

לאחר הטיפול, ניתן לחזור לשגרה מלאה, מומלץ להימנע מעיסוי או מגע באזור ההזרקה על מנת למנוע זליגה של החומר ולהימנע מפעילות מאומצת ביום ההזרקה.
בשבוע שלאחר הזרקת הבוטוקס יש להימנע משמש ישירה או המצאות בטמפרטורות גבוהות - במידה ואין אפשרות להמנע, יש להשתמש בקרם הגנה עם SPF גבוה ככל הניתן.
הקפדה מלאה על ההוראות הן לפני הטיפול והן אחריו, תקטין משמעותית את הסיכוי לתופעות לוואי לא נעימות.

ביצוע הזרקת הבוטוקס:

טיפול בהזרקת בוטוקס מחייב הבנה עמוקה של המבנה האנטומי של האדם ושל פעילות כל שריר ושריר בפנים. הטיפול משתנה מאדם לאדם בהתאם לאנטומיה השונה - כלומר המבנה, הצורה, המיקום והשריר של כל אדם הייחודים לו ולכן הפעלת השרירים שונה גם כן משמע אין טיפול אחיד לכולם. 

טיפ היועצת:

התקשורת מול הרופא הינה חשובה ומהותית - בפגישת הייעוץ יש לשוחח על מבנה הפנים שלך והצורה הייחודית לך וביחד - לבחור את הטיפול המתאים ביותר בהתאם לרצונות שלך ולהמלצות הרופא. 

ישנה חשיבות עליונה בבחינת מקצועיותו של הרופא המטפל מאחר וההזרקות צריכות להיות מדויקות מאד. ההזרקות בידי אדם לא מוסמך ומיומן מסוכנות ביותר והדבר עלול לגרום לסיבוכים קשים. לדוגמא אסימטריה בין הצדדים, לעיתים צניחה קלה של הגבות, בנוסף, אם יוזרק הבוטוקס באזור העיניים בכמות לא מדוייקת הדבר יכול לגרום לפזילה.

 

סוגי הבוטוקס

כיום קיימים שני סוגים עיקריים של הבוטוקס, שניהם ממשפחת הבוטוליניום A.

הראשון הבוטוקס ה"מקורי" המחזיק בד"כ בין 3 ל4 חודשים. 

הסוג השני, מכונה "דיספורט" מופק בדרך זהה אך מחזיק חצי שנה ולעיתים יותר.

ההבדלים העיקריים הם זמן השפעתו של הבוטוקס לוקח כחמישה ימים להגיע לתוצאה הסופית ואילו הדיפורט מגיע לתוצאה תוך יומיים. בנוסף, בדיספורט יש צורך להזריק פי שלוש יותר מבוטוקס "מקורי".
מלבד הבדלים אלו - שני החומרים דומים באפקט המיוצר.

הליך הטיפול:

בתחילת הטיפול, לאחר פגישת הייעוץ ותיאום הציפיות - הרופא מזריק את חומר הבוטוקס לאזור הטיפול הנבחר לקצה העצבים של השרירים.

לאחר ההזרקה, החומר נקשר אל עצבי השריר והם נחלשים באזור הזה, לאחר מספר ימים השריר אליו הוזרק החומר ישתתק ולא ניתן יהיה לבצע תנועה של השריר.

התוצאה היא שהקמטים מטשטשים או נעלמים ולא מיוצרים קמטים חדשים עם שהשפעת החומר חולפת. 

בתום הזרקת הבוטוקס:

יתן להשלים את הטיפול במילוי הקמטים שהורדמו באמצעות מילוי בחומצה היאלורונית או באמצעות קולוגן.
לאחר הטיפול תיתכן נפיחות באזור ההזרקה, לעיתים יופיעו שטפי דם קלים באזור הדקירה ולעיתים כאבי ראש קלים החולפים בהקדם. את תוצאות ההזרקה רואים מיד אולם התוצאה הסופית תתקבל תוך פרק זמן של יומיים עד שבוע, תלוי בחומר שהוזרק.

משך הטיפול נקבע על פי כמות ההזרקות, שיטת ההזרקה והאזור בו החלטת לטפל.

התהליך מתבצע בד"כ תחת השפעת משחת אלחוש על מנת למנוע את אי הנעימות.

התהליך בד"כ נמשך בין עשרים דק לשעה ולאחריו ניתן לחזור לשגרה, לעבודה או הביתה.ברוב המקרים, נדרש טיפול אחד שנשמר לכמה חודשים עד חצי שנה.

 

תופעות לוואי וסיבוכים בהזרקת בוטוקס:

אומנם החזרה לשגרה אחרי הטיפול היא מהירה אם אכן מקפידים על הנחיות המטפל לאחר הזרקת הבוטוקס ואכן, תופעות הלוואי הן מינימליות אבל חשוב לקחת אותן בחשבון ולדעת אותן. 

תופעות הלוואי של טיפול בבוטוקס הינן לרוב מקומיות, קלות ונדירות, וכוללות: "סימנים כחולים" במקום ההזרקה, חולשה בשריר שהוזרק או באזור ההזרקה ונפיחות במקום ההזרקה החולפת תוך מספר דקות. 

קיימות תופעות לוואי מסובכות יותר הבאות לידי ביטוי כחולשה בשרירים או באזורים לידם, תחושת שיתוק בפנים או באזורים ליד, תופעה המדמה שפעת - תגובה מערכתית של הגוף - כל התופעות האלו עלולות לבוא בצורה קלה וזמנית. 

במקרים בהם הופיעו תופעות מסכנות חיים, יש לפנות מיידית לטיפול לרופא המטפל או לבית החולים.

 

 

תוצאות הטיפול:

בשינוי יהיה ניתן להבחין מתום הטיפול אך תוצאות הטיפול בבוטוקס מתחילות להיראות בהדרגה כיומיים לאחר ההזרקות, והן מגיעות לשיאן בין5 ל- 8 ימים מסיום הטיפול. 

ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד לאחר סיום הטיפול.

 

 

הליך ההחלמה וחזרה לשגרה:

הליך ההחלמה הינו בין המהירים ביותר - ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד בתום הטיפול.

  • מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית במשך יום שלם לאחר ההזרקות המובילות לעליית הדופק והספקת הדם בגוף העלולה להופעת סימנים כחולים ונפיחות. 
  • מומלץ להימנע מחשיפה לשמש וטמפרטורות גבוהות בימים הראשונים העלולות להוביל לנפיחות.
  • מומלץ להימנע משתיית אלכוהול המביא להתרחבות כלי הדם וכן מגביר נפיחות, סימנים כחולים ואדמומיות.

 

שימור התוצאות:

על מנת לשמר את התוצאות ניתן להשתמש בתכשירים המכילים חומצה היאלורונית או עשירים בקולגן, יש להתאים את המוצרים אל העור שלך ולהתייעץ עם הרופא המטפל. 

ניתן למסאג' את האזורים עשבועיים לאחר הטיפול וזאת על מנת לשמור על זרימת דם ושמירת התוצאות לטווח ארוך אף יותר. השפעת הזרקת הבוטוקס נמשכת מספר חודשים, בהתאם לחומר שנבחר.

לאחר סדרת טיפולים במרווחים קבועים בין 3-6 חודשים משך ההשפעה מתארך ונדרשים מינונים קטנים יותר כדי להשיג את אותו אפקט.


טיפ היועצת:

שמרי על לו"ז טיפולים מסודר קבוע על מנת לשמור על התוצאות ועל העקביות. 

זו לא בושה לבקש לראות תעודות או מסמכים ממשרד הבריאות מהרופא איתו אתם בוחרים לעבור את התהליך, זה יקנה תחושת ביטחון ושקט נפשי היקל על הטיפול.

כיצד יש לבחור את הרופא: 

היועצת כאן לעזור! 

למרות שהזרקת בוטוקס איננה הליך כירורגי, או ניתוחי, יש חשיבות עליונה לבחירת רופא מוסמך, מיומן ומומחה בתחום הזרקות בוטוקס, וזאת במטרה להבטיח את התוצאה שנראית הטבעית ביותר, שאינה מותירה אותך עם מראה מלאכותי, או מוגזם.
חשוב מאד לבחור מנתח פלסטי מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, שמעורה ומנוסה היטב במגוון הניתוחים והטיפולים האסתטיים לרבות הזרקת בוטוקס.

אצלנו באתר תמצאו רופאים, מטפלים מוסמכים ומוכשרים עם המלצות מדויקות.

 

נקודה למחשבה,

בצעירותינו - העור שלנו הוא אלסטי, מסוגל להתמודד עם כל שינוי וכל הבעה שאני עושים. עם השנים שעוברות, העור מאבד את הגמישות שלו ופשוט צונח למטה וכך מופיעים הקמטים והקמטוטים שמשפיעים עמוקות על הביטחון שלנו. 

ממש כאן נכנס הבוטוקס לתמונה, יש לו שלושה תפקידים עיקריים - הראשון להרים את העור שנפל, השני לשתק את השירים שגורמים לקמטים והשלישי, להרים לנו את הבטחון.

הזרקת בוטוקס חייבת להתבצע בכמות מבוקרת בבקרה על ידי גורם מומחה, שמבין וזאת על מנת שלא נפגע באופן בלתי הפיך בפנים שלנו - מכאן מגיעה הבקשה, לא להגזים. לבצע הזרקות קטנות ומדודות. 

בסופו של יום, טיפול מוצלח הוא טיפול שלא רואים, כזה שלא יודעים להגיד בדיוק מה השינוי, שכולם יגידו שאתם נראים טוב אבל אף אחד לא יוכל לזהות את ההליך שבוצע. 

המשך קריאה

טווח מחירים

מחירי הזרקות בוטוקס נמצאים במגמת ירידה מתמדת. ככל שהטיפול נעשה מבוקש ונפוץ יותר, כך נפתחות קליניקות רבות יותר והתחרות האינטנסיבית בשוק מאפשרת למצוא היום טיפולי בוטוקס במחירים די אטרקטיביים. 

טווח המחירים 

  • הזרקת בוטוקס לאזור הגבות, העיניים, הצוואר והמצח תעלה בין 450-800 ₪. ברוב המקרים יהיה צורך ביותר מהזרקה אחת ולרוב יידרשו לפחות 3. לרוב ניתן יהיה לקבל מחיר מוזל על סדרת הזרקות. 
  • הזרקת בוטוקס לבלוטות הזיעה משתנה לפי אזור ההזרקה. בבתי השחי טווח המחירים יכול לנוע בין 1,000-3,000 ₪ ואילו בכפות הידיים והרגליים נשלם לפחות פי 2 מהמחיר.

רוב קופות החולים מציעות במסגרת כמה ממסלולי הביטוח המשלים שלהם גם טיפולי אסתטיקה ויספקו השתתפות מסוימת בטיפול. חשוב לברר שהקליניקה שבחרנו עובדת עם קופת החולים ולעשות את כל הבירורים המקדימים כדי לוודא שיהיה כיסוי וכמה תהיה ההשתתפות העצמית שלנו. 

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש