חיפוש
הלבנת שיניים

על הטיפול

טיפולי הלבנת שיניים הפכו כבר מזמן לאחד מהטרנדים החמים ביותר בעולם הרפואה האסתטית. אם בעבר הם היו נפוצים בעיקר בקרב סלבים, היום כולנו רוצים חיוך של כוכבים. אין ספק, יש משהו בשיניים לבנות ומבריקות שפשוט משדר הצלחה. כדי לטפל בהצהבת השן, בהופעת כתמים או סתם כדי ליהנות מחיוך לבן ובוהק, קיימים היום שלל סוגי טיפולים שיאפשרו לשיניים שלנו לנצנץ באור יקרות. 

בין אם נלך על תכשירים להלבנת שיניים ביתית, או אם בחרנו להשקיע בטיפולים על ידי רופא מומחה, טווח האפשרויות שלנו הוא רחב מאוד. כדי לאפשר לך לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר להעדפות והצרכים שלך, "היועצת" יצאה לחקור לעומק את עולם הלבנת השיניים וחזרה עם כל המידע שנדרש כדי לבחור בטיפול האידיאלי עבורך.

משך ההליך: עד 40 דקות
מספר טיפולים: אחד
זמן החלמה: מספר שעות
תוצאות: לטווח עד שנה

מתי נזדקק להלבנת שיניים?

לאורך השנים, גוון השיניים הולך ונעשה עמום וצהבהב יותר. ניתן לחלק את הגורמים להצהבת השיניים לשני סוגים עיקריים:

גורמים "פנימיים" – גיל וגנטיקה

רקמת השן מחולקת לשתי שכבות עיקריות – שכבת האמייל השקופה ושכבת שנהב השן בעלת הגוון הצהבהב. ככל שאנו מתבגרים, שכבת האמייל הולכת ונשחקת. שכבת שנהב השן, לעומת זאת, מתעבה. לכן, ככל שהשנים חולפות גוון השיניים הולך ונעשה צהוב יותר. עובי שכבת האמייל משתנה מאדם לאדם ומושפעת מגורמים תורשתיים. לכן, אצל חלקנו השיניים יצהיבו מוקדם יותר מאשר אצל אחרים. 

גורמים "חיצוניים" – הרגלי צריכה

עישון סיגריות, שתיית קפה וצריכת מזון חומצי עשויים לצבוע את השיניים. הפיגמנט הכהה שקיים במוצרים הללו יכול להידבק על רובד חיידקי השן ולגרום לשינוי קבוע של גוון השן. 

טיפ היועצת: לבן זה עניין יחסי

כאמור, היחס בין שכבת האמייל לשכבת שנהב השן משתנה בין אדם לאדם. לכל אחת ואחד מאתנו גוון שן אחר באופן טבעי. לא כולנו נולדנו עם שיניים לבנות. לכן, חשוב שנבין בדיוק מה נוכל לקבל מטיפולי הלבנת שיניים. הטיפולים מבהירים את גוון השן, אך הם לא יכולים לצבוע אותה בלבן. אם גוון השן שלנו אפרפר או צהבהב, נוכל ליהנות משן נקייה, אחידה ועם גוון בהיר יותר, אבל לובן צח כשלג לא תמיד מובטח. חשוב שנתייעץ עם רופא שיניים לקראת התהליך כדי לוודא לאילו תוצאות נוכל לצפות.

כל הדרכים לבצע הלבנת שיניים

ישנן שתי שיטות עיקריות להלבנת שיניים.

תכשירי הלבנת שיניים ביתית

קיימים בשוק מגוון תכשירים המאפשרים לבצע הלבנת שיניים ביתית ביעילות משתנה. ערכות הלבנת שיניים ללא מרשם הן טרנד חם שיובא לכאן מארה"ב. בין פסי הלבנה להדבקה על השן ועד ג'ל ומשחות למריחה, העיקרון הוא לרוב די דומה. חומרי הלבנה המכילים חמצן פעיל בריכוזים משתנים יוצרים אפקט הבהרה. ברוב המקרים, תכשירי הלבנת שיניים ביתית משפיעים רק על שכבת האמייל והחומרים הפעילים לא חודרים עד לשנהב השן. לכן, ברוב המקרים התוצאות יחזיקו לשבועות ספורים בלבד ולאחר מכן, נצטרך לחזור על התהליך.

טיפ היועצת: גם הלבנת שיניים ביתית צריך לעשות במתינות

כמו כל טרנד אחר שאימצנו מהאמריקאים, גם כאן שווה שנלמד מהניסיון שלהם ונדבר גם על הצד האפל של טיפולי הלבנת שיניים ביתית. על אף שהתכשירים זמינים ללא מרשם, חשוב שנעשה בהם שימוש מושכל. שימוש מופרז עלול לגרום לנזקים לשכבת האמייל, לרגישות יתר ולנזקים רבים אחרים לשן. הסיכונים הופכים למשמעותיים הרבה יותר כשמדובר במתבגרים ובגדול, עדיף להימנע לחלוטין משימוש בתכשירי הלבנה מתחת לגיל 16. 

פתרון ביניים – הלבנת שיניים בתבנית

כדי ליהנות מתוצאות יותר ארוכות טווח בלי להתחייב לטיפול מורכב מדי, הלבנת שיניים בתבנית יכולה להיות פתרון אידיאלי. רופא השיניים יכין עבורך תבנית לשיניים שלתוכה יוזרק ג'ל הלבנה ולאחר מכן תורכב על השיניים למשך תקופה.  

מירוק שיניים אצל שיננית

אם מדובר בהצהבת שיניים שנגרמת מפיגמנטים חיצוניים, לעתים קרובות ניקוי שיניים אינטנסיבי בביקור אצל השיננית יכול להביא לשיפור משמעותי. שווה לבחון את האפשרות הזו לפני שנעשה שימוש באמצעים יקרים וקיצוניים יותר. 

הלבנת שיניים בלייזר

על ידי חשיפת פרוקסיד המרוח על גבי השיניים לקרן לייזר המופקת במכשור ייחודי, ניתן ליצור אפקט הבהרה עוצמתי שיחזיק מעמד לאורך זמן. הלבנת שיניים בלייזר מהווה ללא ספק את אחד מהטיפולים הפופולריים ביותר כיום והוא מציע תוצאות יעילות. עם זאת, גם כאן קיימות מספר מורכבויות טכנולוגיות לייזר משמשות היום לטווח רחב מאוד של טיפולים אסתטיים. כשזה מגיע לטיפולי הלבנת שיניים יתרונות וחסרונות בלייזר הם ייחודיים וחשוב שניקח אותם בחשבון. על אף שהלייזר מציע תוצאות אפקטיביות מאוד שיחזיקו לאורך זמן, ההשפעות ארוכות הטווח של הטיפול עוד נחקרות וייתכן שחשיפת השיניים לקרן לייזר עלולה לגרום נזק לרקמות החניכיים ומוך השן בהמשך החיים. עם זאת, כיום טכנולוגיות LED ולייזרים מדויקים ועדינים יותר מציעים טיפולים בטוחים ומתונים שיפחיתו משמעותית את הסיכון. 

מה צפוי לי בתהליך הלבנת שיניים?

החדשות הטובות הן שבכל אפשרויות הטיפול שנבחר, התהליך הוא פשוט ומהיר יחסית. אם נבחר להשתמש בתכשירים להלבנת שיניים ביתית, נסגור את הטיפול בביקור אחד בבית המרקחת. לטיפולים מקצועיים יותר, אמנם, נצטרך להיערך קצת יותר.

כדי להלבין את השיניים באמצעות תבנית, נצטרך להגיע אל רופא השיניים פעם אחת כדי להכין את התבנית המותאמת למבנה השיניים שלנו. משם, נמשיך את הטיפול בעצמנו בבית.

לבסוף, טיפולי שיננית והלבנת שיניים בלייזר ידרשו רק תיאום מול רופא השיניים. כל עוד אין כל היסטוריה רפואית בעייתית או מניעות בריאותיות לבצע את הטיפול, ניתן יהיה לעבור אותו במקום. לקראת טיפול הלבנת שיניים בלייזר, מומלץ לבחון את ניסיון הרופא המטפל ואת שיעור ההצלחות שלו. זה הזמן לאסוף חוות דעת ולבקש מהרופא לראות תמונות של תהליכי הלבנת שיניים לפני ואחרי כדי להעריך את התוצאות בעצמך.

תהליך הטיפולים

הלבנה באמצעות תבנית נעשית עם ג'ל הלבנה ייעודי שנמרח על התבנית. את התבנית נצטרך להניח בפה לאורך מספר שבועות ולמשך מספר שעות בכל יום, על פי הוראות הרופא. 

גם הלבנת שיניים בלייזר היא פשוטה מאוד יחסית. הרופא יניח על החניכיים סכר גומי ייחודי שימנע זליגה של הפרוקסיד הצורב מחוץ לשיניים. לאחר מכן, הפרוקסיד יימרח עם מזרק ייעודי שמאפשר ליצור שכבה אחידה ומדויקת. אור הלייזר או ה-LED גורם לריאקציה כימית של הפרוקסיד שיתחיל לתסוס על פני השטח של השן במשך מספר דקות. לבסוף, החומר נשאב מהשן והתהליך יחזור על עצמו במידת הצורך ועל פי שיקול הדעת של רופא השיניים.

היתרון העיקרי של הלבנת שיניים בלייזר הוא שחומר ההלבנה חודר עד לשכבת שנהב השן ומאפשר תוצאות עמוקות וארוכות טווח.

מהן תופעות הלוואי והסיכונים בהלבנת שיניים?

כל עוד נבצע את הטיפול באופן זהיר ואחראי על פי הוראות הרופא ונבחר באיש מקצוע אמין ומנוסה, לא אמורים להיות כל סיכונים או תופעות לוואי. בחלק מהמקרים, עשויה להיות רגישות קלה בשיניים בימים הראשונים.

תוך כמה זמן נראה תוצאות?

התוצאות משתנות בהתאם לטיפולים השונים. עם טיפולי שיננית או לייזר נצא מהקליניקה עם חיוך בוהק ומושלם באופן מידי. עם תכשירים, ייתכן שנזדקק למספר שבועות כדי לראות תוצאות משמעותיות וגם כאן, זה רק עניין של זמן עד שנצטרך לחזור על התהליך. 

 

המשך קריאה

טווח מחירים

הלבנת שיניים מחיר

כשזה מגיע להלבנת שיניים מחיר הטיפולים נע על טווח רחב מאוד. 

  • תכשירים ביתיים יעלו לנו בין 90-400 ₪. אם נזמין ברשת דרך אתרים כמו iHerb, נוכל למצוא ערכות איכותיות גם ב-50 ₪. על ידי השוואת מחירים מהירה נוכל לגלות בכל פלטפורמה שמוכרת מוצרי הלבנת שיניים כמה עולה המוצר היעיל ביותר במחיר המשתלם ביותר.
  • טיפולי שיננית זמינים לעתים קרובות ללא כל תשלום או בהוזלה משמעותית. ברוב המקרים, המחיר לא יהיה גבוה יותר מ-300 ₪. 
  • לבסוף, הלבנת שיניים בלייזר היא הטיפול היקר ביותר עם טווח מחירים שבין 1,500-5,000 ₪ בקליניקות השונות. חשוב שניקח בחשבון שהתוצאות יימשכו למשך הזמן הארוך ביותר וייתכן שמדובר בהשקעה משתלמת לטווח הארוך. 

המחיר הוא לא תמיד נגזרת לאיכות הטיפול. כדי למצוא את המטפל המשתלם ביותר, שווה לאסוף עבור מומחי הלבנת שיניים המלצות ממטופלי עבר ולהשקיע זמן בהשוואת מחירים בין המטפלים הנבחרים.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים

שאלות ותשובות

האם הטיפול בלייזר כואב?
כיום קיים מכשור עדין ומדויק שמאפשר טיפול באי נוחות מינימלית. לרגישים במיוחד, תמיד אפשר להשתמש במשחת אלחוש.
איפה קונים ערכות להלבנת שיניים?
ניתן להזמין את המוצרים ברשת או להשיג אותם בבתי מרקחת וברשתות הפארמה.
האם כדאי להיעזר במשחות שיניים מלבינות?
ברוב המקרים, התוצאות יהיו שטחיות בלבד.
מתי כדאי להימנע מטיפולי הלבנת שיניים?
ילדים מתחת לגיל 16, נשים בהיריון ובעלי שיניים רגישות, או הסובלים משחיקה וסדקים בשיניים חייבים להיוועץ ברופא שיניים לפני ביצוע הטיפול ובאופן כללי מומלץ להם להימנע ממנו.
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש