חיפוש
הסרת שיער בלייזר

על הטיפול

את המונח הסרת שיער בלייזר בטח שמעתם כבר בעבר, שיער גוף הפך בשנים האחרונות לנושא בוער בשיח הציבורי. אין ספק כי טיפולים בלייזר יכולים להציע פתרון אסתטי נוח ויעיל, והשוק רווי בשלל מכונים המתחייבים לתת את הטיפול המתקדם והיעיל ביותר.
הסרת שיער בלייזר היא שיטה נוחה ויעילה להסרת שיער אשר מאפשרת להיפטר משיער מיותר לאורך זמן ולקבל תוצאה יפה ואסתטית.

משך ההליך: עד 40 דקות
מספר טיפולים: אחד
זמן החלמה: מספר שעות
תוצאות: לטווח עד שנה

למה דווקא הסרת שיער בלייזר?

הנהירה אל מכוני הסרת השיער לא נוצרה סתם. ישנן סיבות רבות שהניעו מטופלים רבים – גברים ונשים כאחד – להחליט לעבור טיפולים ולסיים עם הסרת שיער אחת ולתמיד. והנה הסיבות למה: פתרון אסתטי ארוך טווח - אם הסרת שיער חשובה לך, בוודאי כבר שמת לב שלקפדנות יש מחיר. גילוח ומריטה באופן קבוע גובים המון זמן, כואבים ומתסכלים. הסרת שיער מאפשרת לך להוריד את הנושא הזה מהלו"ז וליהנות מגוף חלק, בלי זיפים קטנטנים, מגרדים ומרגיזים, בלי שריטות וחתכים מסכין גילוח ובלי עמידה על המשמר עם פינצטה או שעווה. טיפול מהיר - אם עוד רודפים אותך במקרה זכרונות האימים מימי טיפולי האפילציה של שנות ה-90, חשוב לומר כבר עכשיו – הם מאחורינו. הטיפול בלייזר מהיר בהרבה ומאפשר תוך שבריר שנייה לטפל בכמות לא קטנה של שיער. משמעות הדבר היא פחות כאבים, פחות מפגשי טיפול והליך יעיל ונוח יותר. מסגרת טיפולים קבועה מראש - לאחר הערכה ראשונית, ניתן יהיה להעריך בדיוק כמה מפגשי טיפול יידרשו כדי לסיים את כל התהליך. עבודה מדויקת - טכנולוגיית הלייזר, מאפשרת לזהות בדיוק רב שערות קשות וכהות ומתמקדת אך ורק עליהן. כך נגרם נזק מינימלי לעור וטיפול עם כמה שפחות תופעות לוואי וכאב לעומת טיפולים אחרים להסרת שיער.

מה זה בעצם הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר מציעה למעשה פתרון מן השורש, תרתי משמע. הסרת שיער בלייזר נעשית על ידי ריכוז אנרגיית האור דרך גז או סוגי גבישים שונים. הקרן מפיקה חום גבוה ומאפשרת דיוק ברזולוציות קטנות מאוד. הדיוק הזה מאפשר למקד את החום אל זקיקי שערות כהות, מה שמנתק אותם ממקור החיים שלהם – כלי הדם הזעירים המחוברים אליהם. כך למעשה אנו משביתים את השערות ומונעים צמיחה חוזרת.

סוגי הטיפול בהסרת שיער בלייזר

למעשה, בכל חלק בגוף ובפנים, ניתן לבצע טיפול בלייזר. טכנולוגיית הלייזר מאפשרת לרדת לרזולוציות ממש קטנות ולמקד את הטיפול באזורים מוגבלים ביותר – מאצבעות הרגליים והשפם ועד לאוזניים. בצד השני של הטווח, אין גבול להיקף שניתן לבחור – הסרת שיער בכל הגב והישבן, החזה ולמעשה, כל הגוף. ככל שהשטח יהיה גדול יותר והשיער צפוף ומלא יותר, כך צפויה סדרת טיפולים ארוכה יותר וכמובן – יקרה יותר. מכונים מסוימים יציעו לך טיפולים לדילול שיער אשר לא יסירו את השיער באופן מלא, אבל בהחלט יעשו שינוי משמעותי. טיפולים כאלו יהיו זולים וקצרים יותר. הכל תלוי בסופו של דבר בהעדפות האסתטיות שלך, בתקציב ובנכונות שלך להתחייב לתהליך ארוך טווח.

טיפ היועצת

חשוב מאוד לערוך השוואת מחירים קפדנית ומקיפה. ככל שנשקיע יותר במחקר שלנו, כך עולה הסיכוי שנמצא מרפאה מקצועית שתספק טיפול יעיל וברמה גבוהה במחיר שפוי.המלצת היועצת - לפני התחייבות לטיפול ארוך טווח, תתחילו מאזור אחד, ברגע שתוודאו שזה עובד והשיער אכן פוחת - תמשיכו. תשכחו את המושג " הסרת שיער לצמיתות "המושג הסרת שיער לצמיתות הוא אינו נכון. השיער הוא חלק מהגוף שכל הזמן משתנה, התאים מתחדשים והפעילות ההורמונלית בגוף משתנה עם הגיל, הסטרס ומחלות שונות. בהסרת שיער בלייזר מדברים במושגים של דילול משמעותי והסרת שיער.

למי זה מתאים?

התכנים השיווקיים קוראים לכל המעוניינים ליהנות מגוף חלק להגיע אל הקליניקות. המציאות, לעומת זאת, מורכבת יותר. יעילות הטיפול משתנה בטווח רחב מאוד בין המטופלים שונים. כדי להבין מדוע, חשוב שנבין כיצד עובדת טכנולוגיית הלייזר. מכשירי הלייזר מכוילים באורכי גל שונים, המיועדים לאיתור גוונים שונים על פני הגוף. כך למשל, מכשירים הפועלים על לייזר בגל קצר, לא יעשו הבחנה משמעותי בין הגוונים הכהים השונים. לכן, הם יהיו יעילים מאוד לבעלי עור בהיר, אך לבעלי עור שזוף מאוד או כהה, עדיף להשתמש במכשירים בעלי גל ארוך יותר. הקרן הקצרה לא תדע להבחין בין שיער כהה ועור כהה ועלולה פשוט לצרוב את העור סביב השיער ולגרום לכאבים ולנזקים חמורים. לכן, חשוב מאוד לברר כי המכשיר בו ייעשה שימוש בטיפול מתאים לגוון העור שלנו. בנוסף, חשוב לומר זאת בצורה חד משמעית: לבעלי גוון שיער בהיר מאד מאד – בלונדיני או ג'ינג'י – סביר להניח שיהיה מדובר בבזבוז מושלם של זמן, כסף וכוחות. קרן הלייזר פשוט לא מצליחה לזהות את השערות הבהירות והטיפול בשערות כאלו נמצא מאוד לא יעיל.

למי אסור לעבור הסרת שיער בלייזר?

ללא קשר ליעילות הטיפול או להתאמת המכשיר, ישנן אוכלוסיות שאסור להן בשום אופן לעבור טיפול להסרת שיער בלייזר:

 • חולי ויטיליגו
 • נוטלי תרופות המכילות זהב
 • נוטלי רואקוטן
 • נשים בהריון ונשים מניקות
 • בעלי שתלים תת עוריים
 • הסובלים או מחלימים מסרטן עור
 • הסובלים ממחלות אוטואימוניות או סוכרת
 • הסובלים מהפרעות בקרישת דם או בתפקוד בלוטת התריס

לפני הטיפול

ישנם כמה דברים שחשוב להימנע מהם לפני טיפול בלייזר:

 • אסור בשום פנים ואופן להשתזף לפני הטיפול! כאמור, ככל שהעור יהיה שחום יותר, כך הטיפול יהיה פחות יעיל.
 • מומלץ לא לבצע את הטיפול בלייזר על אזור מקועקע ולכן, אם תכננת קעקוע חדש באזור, עדיף לדחות אותו לאחרי הטיפול.
 • לא ניתן לבצע טיפול בלייזר על אזור שעבר טיפולי פילינג או הנושא צלקות ניתוח משלושת החודשים האחרונים.

שלבי הטיפול

שלב ראשון - גילוח? כן – גילוח!

בשלב הראשון של הטיפול, יגולח כל שיער הגוף באזור המטופל. למה? משתי סיבות עיקריות.

 • ראשית, לייזר יעיל בעיקר לשערות שנמצאות בשלב הצמיחה ולא לשערות "ותיקות".
 • שנית, הטיפול ממילא מכוון לזקיקי שיער, קיצור השיער למינימום מבטיח שהלייזר לא יפגע בקצות השערות הקרובות לעור וימנע צריבות מיותרות.

במידה ומדובר באזורים הרגישים כמו המפשעות ובית השחי, נמרח האזור לפני הטיפול במשחת אלחוש המטשטשת את התחושה באזור. בנוסף, ג'ל מיוחד לקירור העור נמרח על האזור המטופל על מנת למנוע כוויות ולהקל את תחושת צריבה עד למינימום.

שלב שני -הטיפול עצמו

זהו החלק הפשוט ביותר – פשוט מעבירים את מכשיר הלייזר על האזור המטופל ומתחילים להסיר את השיער. בכל טיפול יהיה ניתן להבחין במידה מסוימת של תוצאות מיד בסיום התהליך.

תהליך טיפולי נכון

חשוב שנקדיש תשומת לב לכמה נקודות חשובות כדי להבטיח שהטיפול יהיה בטוח ויעיל.

 • הטיפול חייב להתבצע בסביבה סטרילית. חשוב שנוודא שמשטחי הטיפול והמכשור עוברים ניקוי קפדני בין טיפול לטיפול.
 • הטיפול נעשה תוך הרכבת משקפיים מיוחדות.
 • המרפאה חייבת להחתים אותך על טופס הסכמה מדעת לפני הטיפול ולספק לך הסבר מקיף על תהליך הטיפול, מידת יעילותו ותופעות הלוואי הצפויות.
 • כמובן, חשוב שנבחר אך ורק מרפאה המאושרת ומפוקחת על ידי משרד הבריאות.

התאוששות והחלמה

כאמור, במידה והטיפול עבר כמו שצריך ואנחנו לא בקבוצת סיכון, הרגישות והאדמומיות יחלפו תוך שעות ספורות. בשעות הספורות שאחרי הטיפול, העור עשוי להיות מעט רגיש ואדמומי ולרוב, לא יהיה כל כאב בהמשך.

לכמה זמן מחזיק הטיפול?

בד"כ, הטיפול יכול להחזיק ממש לכל החיים ולאפשר לך לסיים עם הסרת שיער בסדרת טיפולים אחת. במקרים אחרים, אמנם, ישנם הרבה גורמים שמשחקים תפקיד ויכולים לגרום לשיער לחזור. כעיקרון, לרוב יהיה צורך בסדרה של טיפולים שעשויה לנוע משלושה ועד 12 ואף יותר במידת הצורך, במרווחים של כחודש ביניהם. לאחר מכן, השאיפה היא שהטיפול יחזיק לצמיתות וייתכן שכעבור מספר שנים ואולי אפילו עשור, נצטרך לחזור עליו.

תופעות לוואי וסיבוכים

הטיפול עצמו מלווה לרוב בתחושת צריבה מעקצצת קלה, שמזכירה מעט את התחושה בזמן קעקוע. אמצעי הקירור השונים יכולים לעזור מאוד. מומלץ לברר אם המכון שבחרת משתמש גם בג'ל הקירור וגם במכשיר קירור בזמן הטיפול. מדובר במכשיר גז מיוחד ששולח קור עוצמתי יחד עם קרן הלייזר ומאזן משמעותית את תחושת הצריבה.

באיזה ציוד נעשה שימוש?

ישנו מגוון רחב של מכשירי לייזר המותרים לשימוש בישראל. ממכשירי האלכסנדריט הוותיקים ועד למכשירים מתקדמים ומדוייקים יותר, הכל תלוי בסופו של דבר באפשרויות המתקדמות לסריקה לדיוק הטיפול, אורכי הגל השונים המתאימים לגווני שיער ועור כאלה ואחרים ואמצעי הקירור המצורפים להם. כך למשל הלייזר וקטוס עושה שימוש בפעולת קירור כפולה, מה שמאפשר לו לעבוד בעוצמה הגבוהה ביותר מבין המכשירים הקיימים בשוק ולגרום למינימום נזק. אין ספק שהמכשירים החדישים יותר יתנו טיפול יעיל יותר למטופלים מסוימים, אבל חשוב לזכור שהדבר החשוב ביותר הוא ההתאמה האישית לסוג העור והשיער. ייתכן מאוד שדווקא לעור שלך, יתאימו המכשירים הוותיקים יותר.

עד כמה זה בטוח?

כל עוד נבחר מכונים מוסמכים ואנשי מקצוע מיומנים, אין כל סיכון בטיפול. בידיים לא מקצועיות, אמנם, קיימים סיכונים לצלקות וכוויות. כמו בכל טיפול מהתחום הרפואי, חשוב שנוודא שאנחנו בידיים טובות. בעזרת אינדקס החיפוש שלנו, ביועצת, תוכלו לבחור את המכון המתאים ביותר עבורכם.

תוצאות טיפול הסרת שיער בלייזר

במידה והכל עובר כצפוי, הטיפול יאפשר לך ליהנות מגוף חלק ולהוציא מטלה אחת ממשטר הטיפוח הקפדני שלך. בשנים הקרובות לפחות, מובטחים לך חיים ללא סכיני גילוח, ללא טיפולי שעווה מכאיבים וללא היערכות לקראת תקופת הקיץ. כדי לבחון עד כמה התוצאות שוות את ההליך והמחיר, הנה חישוב קצר: טיפול בשעווה יעלה בין 70-200 ₪, וזה רק באזורים בודדים. אם נניח שנעשה טיפול בשעווה כל חודש – זה כבר מגיע במקרה הטוב ביותר ל-1,820 ₪ בשנה – שוב, רק לאזור אחד. כך שגם מבחינת עלות-תועלת, סביר להניח שהסרת שיער בלייזר יכולה להיות מאוד משתלמת כלכלית.

טיפ היועצת

תמיד, אמליץ לך לערוך השוואת מחירים, לשמוע המלצות מלקוחות עבר והכי חשוב – תמיד לפנות אך ורק לגורמים מקצועיים המפוקחים ומאושרים על ידי משרד הבריאות. יש לברוח ממכונים שמציעים הבטחות לא מציאותיות כמו "הסרת שיער לצמיתות", "יעיל לכל סוגי העור" או "טיפול ללא כאב!". חשוב שכל הציוד בו נעשה שימוש יהיה מפוקח גם על ידי ה-CE וה-FDA, כשזה מגיע לקרני לייזר שצורבות את נקבוביות העור שלנו, חשוב שלא נסתפק רק באישור משרד הבריאות. מכון אחראי לא מתחייב למספר טיפולים מסוים מההתחלה. מומלץ לברר שהמכשיר בו ייעשה שימוש מצויד בטכנולוגיית Skintell שסורקת את העור ומעריכה את גוון העור והשיער. הסריקה תאפשר להתאים את הטיפול למקסימום יעילות ולמינימום כאב ונזקים.

שורה תחתונה - האם זה עובד?

אין ספק שטיפול להסרת שיער בלייזר יעשה את מה שהוא מצהיר – הוא יסיר את השיער באמצעות לייזר. השאלה היא כמובן עם אלו ציפיות אנו נגיע לטיפול. האמת היא, שקיימים כל כך הרבה משתנים שמשפיעים על גדילת השיער, עד שלא ניתן להבטיח במאה אחוז שחיסלנו את כל הזקיקים שאחראיים לשערות בעייתיות. השפעות הגיל, גורמים הורמונליים ומשתנים רבים אחרים יכולים לגרום לכך שלאחר תקופה, השערות עשויות לחזור. לכן, במידה והגענו למכון טוב, אין ספק שהדילול יהיה לצמיתות, אבל תמיד קיימת אפשרות שלאחר כמה שנים נצטרך לעשות טיפולים חוזרים, אם באמת חשוב לנו גוף חלק לחלוטין משערות.

האחזקה הנדרשת לאחר הטיפול

בגלל תקופת ההחלמה הקצרה וסדרת הטיפולים המקיפה, הרוב תלוי באיכות הטיפול. אפשר לטפל במעט אלוורה ברגישות בעור בשעות הראשונות. לפני כל טיפול בסדרה שנעשה, מומלץ שנגלח את כל השיער כבר בבית בעצמנו, כדי שנוכל להיכנס ישר אל הטיפול ולהגיע בתחושה נקיה ונעימה. אחרי שעשינו את כל הבירורים, יישאר לנו רק להחליט לאיזה היקף באפשרותנו להתחייב עכשיו ולצאת לדרך. אם הסרת שיער היא נושא רגיש וחשוב אצלך, אין ספק שלטיפול כזה יכולות להיות השלכות משמעותיות ביותר על חיי היום-יום שלך. לפני תחילת טיפול, ריכזתי עבורכם מספר שאלות שיעזרו לך להחליט על המכון המדויק ביותר עבורך:

דברים שצריך לדעת לפני טיפול בלייזר

 1. האם המכשיר ברשות המטפל או המטפלת אושר ע"י משרד הבריאות?
 2. האם המטפל או המטפלת עבר.ה הסמכה ייעודית לטיפול?
 3. האם יש פיקוח רפואי של משרד הבריאות על המכון?
 4. האם המטפל שבחרתם בו והמקום שאתם מעוניינים לבצע בו את הטיפול, נחשבים אמינים? התייעצו עם רופא העור שלכם.
 5. האם משחת אלחוש כלולה במחיר הטיפול?
 6. על איזו תוצאה סופית מתחייב המטפל? קראו היטב את החוזה/ההסכמה לטיפול.
 7. האם הטיפול מתאים לצבע העור, לסוג ולגון השיער שלכם, ואף עבור מצבכם הבריאותי?

לסיכום, מומלץ להתייעץ עם רופא העור ועם הגורמים המקצועיים המתאימים על יעילות הטיפול עבורך לפני קבלת כל החלטה בעניין. ככל שנבדוק טוב יותר את כל הגורמים שישפיעו על היעילות, כך נוכל להגיע אל הטיפול עם ציפיות מותאמות יותר ונחסוך לעצמנו תסכולים אח"כ.

המשך קריאה

טווח מחירים

גם כאן, הרבה משתנים משחקים תפקיד. 

 • צפיפות השיער – ככל שהשיעור צפוף ועבה יותר, כך יידרש טיפול אינטנסיבי יותר והמחיר בהתאם. זוהי הסיבה שלרוב גברים ישלמו יותר בטיפולים כאלה.
 • גוון השיער והעור – ככל שגוון העור כהה יותר, כך יידרש שימוש במכשירים מתקדמים יותר ובעבודה מדויקת יותר כדי להבטיח הבחנה מתאימה מהשיער. אותו הדבר נכון לגבי שיער בהיר שקשה לזהות על פני העור. 
 • אזור הטיפול – כמובן שככל ששטח הפנים של האזור גדול יותר, כך יעלה המחיר.

 

משמעות הדבר היא כי מחיר הטיפול עשוי לנוע בין מאות ועד אלפי שקלים, כאשר אזורים קטנים כמו שפם או אוזניים עשויים לעלות כ-90 ₪ לטיפול, וטיפול בכל הגוף יכול להגיע גם לעבור את רף ה-10,000 שקלים.
הכל תלוי במחירון המכון ובכל הקריטריונים שציינו.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש