חיפוש
עיבוי שפתיים

על הטיפול

יש משהו בשפתיים מלאות וחושניות שקשה מאוד לעמוד בפניו. לרובנו, אותו "אפקט אנג'לינה " מוכר היטב. זוהי כנראה הסיבה שטיפולי עיבוי שפתיים הם מהנפוצים והפופולריים ביותר מבין שלל הטיפולים האסתטיים שזמינים היום. החידושים הטכנולוגיים המהפכניים שזמינים לנו היום בטיפולים האסתטיים הופכים טיפולי מילוי שפתיים לפשוטים, מהירים ובטוחים מאי פעם ואם נבחר לעשות את זה, נוכל ליהנות משפתיים שופעות תוך זמן קצר. בין טיפולי הזרקה שניתן להשלים באחר צוהריים אחד ועד סדרות טיפולים מתקדמים בטכנולוגיות רדיו, יש לך מגוון אפשרויות לבחור מתוכן.

אז כיצד מתבצעת הגדלת שפתיים, עד כמה עיבוי שפתיים בבוטוקס הוא בטוח והאם קיים טיפול עיבוי שפתיים ללא מזרק? היועצת אספה עבורך את כל מה שצריך לדעת כדי לקבל החלטות מושכלות.

משך ההליך: עד 40 דקות
מספר טיפולים: אחד
זמן החלמה: מספר שעות
תוצאות: לטווח עד שנה

בכל גיל בכל שלב - שפתיים חושניות למראה צעיר ורענן

לרוב כשאנחנו חושבים על טיפולים אסתטיים, אנחנו משייכים אותם בעיקר לאוכלוסייה המבוגרת. ככל שהשנים חולפות, עולה הצורך והרצון לשמור על מראה צעיר. לצד טיפולי החלקת קמטים או פיסול פנים, למשל, גם עיבוי שפתיים יכול לתת מענה לשינויים במראה עקב השפעות הזמן.

ככל שאנחנו מתבגרים, השפתיים נעשות דקות, נפולות וחיוורות יותר. קווי המתאר נעשים פחות חדים והתוצאה היא מראה עייף, שמוט וזעוף. מילוי שפתיים יכול להשיב את החיוניות למראה הפנים בטיפול יחסית פשוט.

על אף העובדה הזאת, טיפולי הגדלת שפתיים ממש לא מיועדים רק למבוגרים, מטופלים צעירים רבים מגיעים לעבור עיבוי שפה תחתונה או עליונה לפי הצורך כדי להעניק מראה שופע וחושני יותר לתווי הפנים. בין אם מדובר בגברים או נשים, כל אדם מגיל 18 ומעלה יכול לעבור את הטיפול ולעצב מחדש את מראה הפנים.

טיפ היועצת: פרופורציה היא שם המשחק

כמו תמיד, חשוב שנחשוב מה האידיאל שמנחה אותנו לקראת הטיפול. כשלא מוקדשת להם די מחשבה, טיפולי מילוי שפתיים עשויים בקלות להפוך משדרוג של מראה הפנים לתוספת לא פרופורציונלית שתבלוט לעין. לכן, חשוב שנוודא שהשינוי המתוכנן יותאם בצורה נכונה לתווי הפנים שלנו ויעצים אותם. בין אם נלך על עיבוי שפה עליונה בלבד, על עיבוי שפה תחתונה או על שתיהן יחד, אלו כמה נקודות שחשוב לקחת בחשבון:

יש לקחת בחשבון את קווי המתאר של השפה ולוודא שהעיבוי יחמיא להם וידגיש אותם

השקע שמעל השפה קובע את אופי הפנים בצורה משמעותית. חשוב לוודא שהעיבוי יהיה פרופורציונלי אליו.

אם הלכנו על עיבוי שפה עליונה, חשוב שנזכור לשמור את השפה התחתונה מעט יותר עבה כדי לשמור על מראה טבעי.

חשוב שנשמור על מרחקים פרופורציונליים בין השפתיים לסנטר ובין השפתיים לאף.

כל הטיפולים להגדלת שפתיים

כפי שציינו בהתחלה, מגוון האפשרויות בטיפולי עיבוי שפתיים הוא רחב מאוד. ישנו מגוון אדיר של חומרי מילוי והליכים אחרים המאפשרים עיבוי שפתיים ללא מזרק עם תוצאות אמינות.

מילוי שפתיים בסיליקון

במספר מפגשים, תוזרק כמות מיקרוסקופית של סיליקון נוזלי אל השפתיים. היתרון המשמעותי ביותר של השיטה הזו הוא גם החיסרון הכי בולט בה – התוצאות הן בלתי הפיכות. לאחר שנשלים את הטיפול, המראה יישאר איתנו לכל החיים. אם נבחר במטפל הנכון ונקבל החלטה שנהיה שלמים איתה לחלוטין, זה לגמרי יכול להיות טיפול אמין, משתלם ובטוח מאוד יחסית.

עיבוי שפתיים בבוטוקס

על אף שלא ניתן לבצע עיבוי שפתיים בבוטוקס במובן המסורתי של המילה, טיפולי בוטוקס בסביבת קווי המתאר של הפה יכולים ליצור מראה מלא ושופע יותר. קמטי הבעה, עור נפול ושלל השפעות אחרות שמגיעות עם הגיל גורמות לשפתיים להיראות מכווצות ומדולדלות יותר. על ידי הזרקת בוטוקס בנקודות שונות, ניתן לשנות את פעילות שרירי הפנים באזור ולעצב מראה שפתיים חדש. ככל שהרופא שלך מאמין שטיפול כזה יכול לשנות משמעותית את מראה השפתיים, זהו צעד נוח ומהיר. עם זאת, לעתים נגלה שמדובר בפתרון חלקי בלבד ונזדקק לטיפולי הזרקה למילוי שפתיים.

עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית

לאן שלא נסתכל היום בתחום הטיפוח והיופי, נראה שחומצה היאלורונית היא הכוכבת הראשית. מקרמים לעור הפנים ועד אפילו לתוספי תזונה, היום משלבים את החומר הייחודי הזה כמעט בכל פתרון אסתטי. היכולת הפנומנלית של חומצה היאלורונית לספוח לחות, המרקם המוצג והגמיש שלה והעובדה שמדובר בחומר הנמצא ברקמות החיבור שלנו באופן טבעי, הופכת אותה לחומר המילוי המושלם.

לכן, עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית הוא אחד מהתהליכים הפופולריים ביותר שיאפשר לך לקבל שפתיים מלאות תוך כמה שעות. במובן הזה, זהו "טיפול הפסקת צוהריים" אולטימטיבי. החיסרון העיקרי, כמו בשאר הטיפולים בחומצה, הוא שהתוצאות הן לזמן מוגבל בלבד. תוך 6-10 חודשים, החומר ייספג ונזדקק לטיפול חוזר.

מילוי שפתיים בהזרקות שומן עצמי

פתרון נפוץ נוסף הוא הזרקת שומן לשפתיים. זה יכול להיות פתרון יעיל אם נרצה שני פתרונות בתהליך אחד – שאיבת השומן תתרום להצרת ההיקפים והשומן שיופק בתהליך ישמש לעיבוי שפתיים. על אף שהטיפול מציע תוצאות ארוכות טווח יחסית, חשוב שנזכור שהוא אחד מהטיפולים המורכבים ולעתים תקופת ההחלמה עלולה להיות ארוכה יחסית לטיפולים האחרים.

הגדלת שפתיים בגלי רדיו

גם כאן, כמו בעיבוי שפתיים בבוטוקס, חשוב שנעמיד דברים על דיוקם. לעתים קרובות משווק הטיפול בגלי רדיו כעיבוי שפתיים ללא מזרק ואכן, מדובר בשיטה לא פולשנית שתשפר את מראה השפתיים. חשוב, אמנם, שנגיע עם הציפיות המתאימות. הטיפול לא משמש כתחליף למילוי שפתיים ואין בו אפקט הגדלת נפח.

על ידי צריבת רקמת השפתיים והעור שסביבן, ניתן ליצור מרקם אחיד ועשיר יותר ולהחליק קמטים בסביבת הפה. זה יכול לגמרי ליצור שפתיים בעלות מראה מלא יותר ולעתים קרובות זה ייתן לנו את התוצאה שנרצה. עם זאת, אם תכננו לעשות מילוי שפתיים ארוך טווח ואינטנסיבי יותר, כדאי שנפנה לטכניקות אחרות.

פתרונות כירורגיים

שיטות נוספות לעיבוי שפתיים ללא מזרק ידרשו לרוב התערבות ניתוחית. על אף שמדובר בתהליכים מורכבים יותר ועם החלמה ארוכה, התוצאות יהיו לכל החיים ומאפשרות דיוק גבוה יותר. בניתוח, ניתן להרים את קו השפה או להשתיל רקמות מרירית הפה כדי לעבות את השפה. למרות כל היתרונות של התהליך הניתוחי, חשוב שניקח בחשבון את הצלקת שעלולה להישאר אחרי הניתוח.

טיפ היועצת: כמה שיטות לעיבוי שפתיים טבעי

אם המחשבה על הליך רפואי לעיבוי השפתיים מרתיע אותך, שווה לדעת שניתן להעניק לשפתיים מראה חיוני, זוהר ומלא יותר באמצעים טבעיים. אמנם נצטרך לחזור על התהליך לעתים קרובות כדי לשמור על התוצאות, אבל מדובר בעיבוי שפתיים טבעי לחלוטין שניתן לעשות לבד בבית. שמנים אתרים מסוימים כמו קינמון, ווינטרגרין או מנטה מעורבבות בשמן בסיס כמו שמן שומשום, שמן קוקוס או חמאת שיאה, יגרמו לשפתיים לתפוח ולהאדים.

כיצד מתבצע עיבוי שפתיים?

אופי הטיפול משתנה מאוד מטיפול לטיפול ויכול לנוע מביקור מהיר באחר צוהריים אחד ועד לתהליך ניתוחי שידרוש הכנה, הרדמה ותקופת התאוששות.

ההכנה לטיפול

לא משנה באיזה טיפול נבחר, חשוב שנבחר ברופא שצבר ניסיון בעיבוי שפתיים. רופא מנוסה עם רקורד הצלחות יוכל להציג בפניך תיעוד של מטופלי עיבוי שפתיים לפני ואחרי התהליך. המחשות כמו אלו יאפשרו לך לתאם ציפיות טוב יותר וללמוד מה ניתן להפיק מהטיפול. ככל שמדובר במילוי שפתיים, ההכנה היא פשוטה ותכלול בעיקר בדיקה של ההיסטוריה הרפואית כדי לוודא שאין רגישות מיוחדת או כל מניעה אחרת לבצע את הטיפול. הכנה לניתוח תדרוש גם בדיקות דם.

תהליך הטיפול

ככל שמדובר בטיפולי מילוי שפתיים, הטיפול הוא פשוט מאוד ונעשה לרוב במסגרת אמבולטורית בקליניקה. לאחר מריחת משחת אלחוש, הרופא יבצע הזרקות של חומר המילוי בנקודות המתאימות ו"יפסל" את המילוי על פי התוכנית שנקבעה לעיצוב השפתיים. כשמדובר בשומן עצמי, תבוצע לפני כן שאיבת שומן.

התהליך הניתוחי הוא מורכב מעט יותר. לרוב, ייעשה הטיפול בהרדמה מקומית. לאחר ביצוע ההרדמה, הרופא יבצע חתך בחלק הפנימי של השפה התחתונה, אם מדובר בעיבוי שפה תחתונה, או מעל שיפולי השפה העליונה, אם מדובר בעיבוי שפה עליונה. בחלק מהמקרים, תבוצע משיכה של השפה מעלה כדי לעבות אותה ובמקרים אחרים, תושתל רקמה מרירית הפה כדי להוסיף נפח. לאחר מכן, ייתפר החתך בתפרים נמסים.

גם התהליך בגלי הרדיו נעשה עם משחת אלחוש בלבד וההחלמה ממנו היא קצרה מאוד. הרופא יעבור עם המחט הדקה על האזורים הדורשים טיפול ויצרוב אותם בגלי רדיו על מנת להחליק את האזור ולהעניק לו נפח.

ההחלמה מהטיפול

ההחלמה מטיפולי מילוי נעה בין יומיים לשבוע אחד ולרוב משככי כאבים ללא מרשם וקומפרסים חמים על האזור יספיקו כדי להתמודד עם הכאב. בטיפולי מילוי שפתיים, ניתן לחזור לשגרה כבר למחרת. ההחלמה מהניתוח עשויה להיות מעט ארוכה יותר, אך גם היא לא תיארך יותר משבועיים-שלושה. התפרים יימסו מעצמם וככל שאין סיבוכים מיוחדים, ניתן יהיה לחזור לשגרה תוך מספר ימים.

האם קיימים סיכונים בהגדלת שפתיים?

ברוב המקרים, מלבד נפיחות, שטפי דם וכאבים קלים, לא אמורות להיות תופעות לוואי מיוחדות. במקרים נירים, אמנם, עשויים להיות מספר סיבוכים שחשוב שנפקח עליהם עיניים:

  • זיהום – כמו בכל הליך פולשני, הסיכון לזיהום תמיד קיים. ככל שאין הקלה בכאבים והאזור נעשה רגיש ונפוח, חשוב לפנות לרופא לקבלת אנטיביוטיקה.
  • אי סימטריה – לעתים חומר המילוי עשוי להתגבש וליצור מראה לא אחיד. במקרה כזה, יהיה צורך להמיס את חומר המילוי באמצעות הזרקת סטרואידים. במקרים מסוימים, ייתכן שתידרש התערבות ניתוחית. כל עוד הטיפול נעשה בחומרים איכותיים עם תו תקן ועל ידי מומחה, ברוב המכריע של המקרים לא אמורים להיות סיבוכים.
  • התפרצות הרפס – לעתים טיפולים בשפתיים עלולים לגרום להרפס להתפרץ. יש לטפל בו בתכשירים סטנדרטיים.

מתי אוכל לראות תוצאות?

החדשות הטובות הן שנוכל לראות את תוצאת הטיפול כמעט מיד. תוך מספר ימים, תרד הנפיחות וכשנסתכל במראה, נראה את השפתיים החושניות החדשות שלנו.

המשך קריאה

טווח מחירים

המחיר משתנה באופן משמעותי על פי אופי הטיפול. כל מזרק של חומצה היאלורונית, בוטוקס או סיליקון יעלה בין 1,500-4,000 ₪ ואם נרצה טיפול בשתי השפתיים, המחיר יוכפל. כשמדובר בשומן עצמי, התהליך המורכב של שאיבת השומן והכנתו להזרקה מקפיצה את המחיר לכ-8,500 ₪ והמחירים יכולים להגיע גם עד 20,000, בהתאם לקליניקה ואופי הטיפול. גם ניתוחי הרמת ועיבוי שפה יהיו בטווח המחירים הזה. לבסוף, הטיפול בגלי רדיו יעלה בין 300-750 ₪ לכל טיפול ולרוב נזדקק לחמישה טיפולים לפחות כדי לראות תוצאות משמעותיות.

מומחים מומלצים

avatar
מומחית לרפואה אסתטית
דרך זאב ז’בוטינסקי 21, קומה 3, חדרה
1 לפרטים

שאלות ותשובות

האם הגדלת שפתיים כרוכה בכאבים?
לרוב, מדובר באי נעימות קלה בלבד וההחלמה מהירה וקלה. לאורך התהליך, ניתן יהיה להשתמש במשחת אלחוש ובתקופת ההחלמה משככי כאבים סטנדרטיים מספיקים.
כמה זמן יחזיקו התוצאות בטיפולי הזרקה?
ברוב המקרים כחצי שנה ועד שנה לכל היותר.
אז באיזה טיפול מומלץ לנקוט?
בסופו של דבר, הכול תלוי בציפיות וההעדפות שלנו. עיבוי שפתיים ללא מזרק באמצעות גלי רדיו הוא קצר טווח ולא יחליף מילוי. הזרקות חומרי המילוי יחזיקו ליותר זמן ויעניקו תוצאות משמעותיות יותר אך גם אותן יהיה צורך לחדש. הניתוחים, לעומת זאת, מציעים תוצאות קבועות, אך בלתי הפיכות ועם החלמה ארוכה יותר.
האם הטיפול מכוסה על ידי קופת החולים?
ניתן לקבל השתתפות מסוימת במסגרת הביטוח המשלים בחלק ממסלולי השב"ן בקופות.
תו אמון היועצת

אתה יכול לסמוך על תוכן “היועצת” שיהיה חסר משוא פנים, מתחשב ובודק בקפדנות את האיכות והדיוק. אנו שומרים גם על סטנדרטים גבוהים לאופן בו אנו מאפשרים לרופאים להופיע ולהשתתף בפלטפורמה שלנו. למידע נוסף על תקני “היועצת” כאן.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש